Piektdiena,
16.aprīlis 2021
Vārda dienas: Alfs, Bernadeta, Mintauts, Никита, Феодосия Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
AKTUĀLI

Altum atbalsts izšķirs Lokomotīvju remonta rūpnīcā strādājošo nākotni

29.03.2021
Pēc pirmā atteikuma no finanšu institūcijas “Altum” par eksporta garantiju sniegšanas aizņēmuma saņemšanai, "Daugavpils Lokomotīvju remonta rūpnīcas" uzņēmums vērsās šajā finanšu institūcijā pēc atbalsta atkārtoti. Divus miljonus eiro uzņēmumam gatavas kā aizdevumu izsniegt bankas, taču tam nepieciešama valsts garantija. Šobrīd uzņēmumam, kas ir viens no lielākajiem nodokļu maksātājiem reģionā un arī darba devējiem, dodot darbu ap 600 strādājošo, ir vairāki potenciālie klienti. Sadarbībā ar tiem plānots īstenot vairākus miljonus eiro vērtus projektus, apgūstot jaunus tirgus un sniedzot jaunus pakalpojumus, ziņo portāls Lsm.lv.

Lokomotīvju remonta rūpnīca ir viens no vecākajiem uzņēmumiem Daugavpilī, tā pirmsākumi meklējami tālajā 1866. gadā. Tās bija galvenās Dzelzceļa darbnīcas jaunuzbūvētajām dzelzceļa līnijām Pēterburga-Varšava un Rīga-Orla Dvinska. Uzņēmums pa šiem gadiem attīstījies, protams, tie vairs nav 4 tūkstoši strādājošie, kas bija pusgadsimtu atpakaļ, tomēr darbība notiek, norādīja Daugavpils Lokomotīvju remonta rūpnīcas uzņēmuma valdes locekle Natālija Petrova.

“Mēs jau gandrīz 100 gadus remontējam lokomotīves, šodien mēs ražojam rezerves daļas un sniedzam dažādus pakalpojumus, galvenais no tiem ir ritošā sastāva remonts un modernizācija. Šobrīd mēs strādājam vienā maiņā, daži strādājošie arī divās maiņās. Strādājošo skaits ir atkarīgs no noslogotības, un šobrīd pie mums nodarbināti ap 600 strādājošo,” norādīja Petrova.

Uzņēmums ir atzīts labāko Latvijas darba devēju vidū, “Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīca” ir viens no lielākajiem ražojošajiem un eksporta uzņēmumiem Latgales reģionā, pasūtījumu amplitūda plaša, ar iespaidīgu apgrozījuma summu, stāstīja Petrova.
Viņa sacīja: “Mums ir pasūtījumi no vairāk nekā 10 valstīm, ne tikai no bijušajām NVS valstīm, bet arī no Vācijas, Somijas, Polijas. Apgrozījums, neskatoties uz Covid-19 situāciju, ir gandrīz tāds pats kā pērn un 2019. gadā, ceru, ka arī šogad mums to izdosies saglabāt. Tas ir ap 20 miljoniem eiro.”

Uzņēmums ir iekļauts “Dienas Bizness” lielāko Latvijas uzņēmumu TOP500. Un 101 Latvijas vērtīgāko uzņēmumu topā, taču nepieciešama attīstība un finanšu līdzekļi. Diemžēl, te uzņēmumam radušās problēmas, kā dēļ uzņēmums zaudē konkurencē, atzīmēja uzņēma valdes locekle.

“Šodien uzņēmums strādā, mums ir objekti, kas mums dos papildus darbu un naudu, taču galvenā problēma ir tā, ka mēs nevaram saņemt eksporta garantiju no “Altum” puses. Maksimālā summa, ko tā varētu nodrošināt, ir 2 miljoni eiro. Protams, priekš mums šī summa nav tik liela kā gribētos, tomēr mums uz šodienu ir līgums, kura ietvaros šī eksporta garantija varētu mums palīdzēt. Tur apgrozījums ir divas reizes lielāks nekā šī summa. Tas mūs dos iespēju attīstīties, jo tas būs valsts nodrošinājums, lai vērstos pēc kredīta bankā, apgrozījuma līdzekļu papildināšanai,” atzina Petrova.

Bankas to būtu gatavas izsniegt, apliecināja uzņēmuma valdes locekle: “Tas ir nodrošinājums no valsts puses, bankas to mīl un labprāt mums dos papildlīdzekļus šī projekta realizēšanai.”

Attīstības finanšu institūcijā “Altum”, kas pirmajā reizē atteica finanšu instrumenta piešķiršanu komentāru par šo situāciju ar Daugavpils Lokomotīvju remonta rūpnīcu sniedza piesardzīgi, jo dati par klientiem nav izpaužami. 

Skaidroja “Altum” pārstāve Sandra Eglīte: “Ikvienā gadījumā, lai “Altum” atbalsta programmu ietvaros uzsāktu sadarbību ar uzņēmumu, uzņēmumu un finansējuma pieteikumu mēs ļoti stingri vērtējam. Skatāmies gan uzņēmuma biznesa iespējas ilgtspēju un potenciālu, gan arī uzņēmuma komandu, pārvaldību un virkni citu aspektu. Balstoties uz šo izpēti, tiek pieņemts izsvērts lēmumu par sadarbības uzsākšanu vai tās atteikumu. Bet finansētājs, tātad arī “Altum” nav tiesīgs publiski sniegt informāciju vai komentēt klientu darījumus un jelkādu citu informāciju, saistītu ar uzņēmumu.”

Ir zināms, ka uzņēmuma akcionārs un patiesais labuma guvējs ir Igaunijas uzņēmējs Oļegs Osinovskis, kurš kopā "Latvijas dzelzceļa" bijušo vadītāju Uģi Magoni bija apsūdzēts kukuļošanā, taču pirmās instances tiesā janvārī attaisnots. Tas dod cerības uzņēmumam uz valsts atbalstu eksporta garantiju saņemšanai no “Altum”. 

Pats uzņēmums, kura attīstībā pēdējos piecos gados ir ieguldīti vairāk nekā 5 miljoni eiro, tostarp piesaistot Eiropas Savienības fondu līdzfinansējumu, gatavs pretī saglabāt un radīt vēl lielāku strādājošo skaitu un nodokļu ieplūšanu valsts budžetā, apliecināja Petrova.

“Otro reizi es iesniedzu iesniegumu “Altum” iepriekšējā nedēļā, domāju, ka “Altum” tagad izskata šo pieteikumu un ceru, ka šoreiz “Altum” pieņems pareizu lēmumu, īpaši šoreiz, kad ir Covid-19 un grūta situācija ne tikai mūsu uzņēmumā, bet visā pasaulē un Latvijā. Mēs varēsim ne tikai strādāt un nodarbināt cilvēkus, bet samaksāt nodokļus, bet tas ir liels ieguvums valstij,” sacīja valdes locekle. 

Ja atbalsts no “Altum” netiks saņemts, jau iepriekš izskanēja, ka viens no uzņēmuma scenārijiem paredz aptuveni 300 darbinieku atlaišanu, kas ir puse no tajā strādājošajiem. 

Situācijas risināšanā iesaistījusies Daugavpils dome, aizstāvot uzņēmumu, kas vēsturiski ir bijis viens no stabilākajiem Latgales reģiona un Daugavpils pilsētas ekonomikas balstiem, tā vērsusies pie “Altum” un tās akciju turētājiem, Finanšu ministrijas, Ekonomikas ministrijas un Zemkopības ministrijas, ar aicinājumu sniegt atbalstu Latgales reģiona attīstībai nozīmīgam uzņēmumam. 


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Nedēļas skaitlis
Šogad skolas gaitas Daugavpils izglītības iestādēs uzsāka 875 pirmklasnieki.
Apspriest
Aptauja
Kur aiziet lielākā daļa jūsu ienākumu?
Jaunākie komentāri:
Vienotu Covid-19 sertifikātu ES varētu ieviest līdz jūnija vidum
Pašlaik ārkārtējā situācija Latvijas Republikā ir beigusies. No 2021. gada 7. aprīļa ārkārtējā situācija Latvijā vairs nav spēkā, tomēr kovid-19 (covid-19) sērga vel joprojām turpinās, tāpēc mūsu valstī turpina darboties valdības noteiktie drošības pasākumi un ierobežojumi (avots: mfa.gov.lv/konsulara-informacija/jaunumi/66928-par-arkartejas-situacijas-izsludinasanu-latvija). Būsim saprotoši un apzinīgi! Ievērosim visus epidemioloģiskās drošības pasākumus. Regulāri mazgāsim rokas ar ziepēm un ūdeni. Publiskās vietās lietosim higiēniskās sejas maskas un ievērosim 2 metru distanci viens no otra. Par laimi, kovid-19 (covid-19) pandēmija iet uz beigām, jo mūsu valstī ir sākusies aktīva vakcinācija pret šo nejauko vīrusu (avots: vm.gov.lv/lv/jaunums/liela-meroga-vakcinacijas-centri-gatavi-darbam). Pavisam nesen liela mēroga vakcinācijas centri uzsāka savu darbību visā Latvijas teritorijā. Pagaidām vakcinācijas process notiek nesteidzīgi. Taču lai tiktu pie vakcīnas pēc iespējas ātrāk, iesaku katram Latvijas iedzīvotājam piereģistrēties vakcīnas saņemšanai portālā manavakcina.lv vai zvanot uz bezmaksas tālruni 8989. Vakcinācijas process ir ļoti nozīmīgs kovid-19 (covid-19) krīzes pārvarēšanai. Savlaicīga vakcinēšanās palīdzēs mūsu sabiedrībai sasniegt pūļa imunitāti, tādējādi Latvija sekmīgi uzvarēs šo nelūgto vīrusu. Vakcinācija mūsu valsts iedzīvotājiem notiek bezmaksas, tāpēc izmantosim šo Latvju Dievu sniegto iespēju palīdzēt savai valstij un tautai. Nezaudēsim ticību šajā grūtajā pārbaudījumu laikā. Turpināsim ticēt sentēvu Dieviem. Turpināsim ticēt Latvju Dieviem. Lūgsim Latvju Dievu svētību no visas sirds. Lai Latvju Dievi stāv mums klāt! Lai Latvju Dievi mūs svētī! Lai Latvju Dievi pasargā mūs no ļauna!
Saticību un sapratni mums visiem vēlot, Skolnieciņš no svētupes [Latvju Dievu dēls]
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
Latvju Dievi mūžam viedi.
#kovid-19 #covid-19 #koronavīruss #kroņvīruss # SARS-CoV-2 #vakcinācija #imunitāte #drošība #patriotisms #Tēvzeme #Latvija #LatvjuDievi #Pērkons #Laima #Māra #VeļuMāte #DabasMāte #LatvjuDievuSvētība #pacietība #veselība #drosme #Skolnieciņš #svētupe Sīkāk...
Svētku dienās pašvaldības policija strādāja pastiprinātā režīmā
Kovid-19 (covid-19) vīruss ir paņēmis ķīlniekos visu pasauli. Arī Latvija nav izņēmums. Cilvēce atrodas jaunu un nebijušu izaicinājumu priekšā. Negantais SARS-CoV-2 vīruss ir pārņēmis visu zemeslodi. Latvijas Republikā šī sērga ienāca 2020. gada 13. martā. Šī sērga bija pēkšņa un nelūgta kā salna Jāņu dienas priekšvakarā. Šis jaunais koronavīrusa paveids pārsteidza gan mūsu valdību, gan mūsu sabiedrību nesagatavotu. Neviens šo nelaimi nebija gaidījis. Daudziem, uzzinot par kovid-19 (covid-19) ekspansiju, sākās panika. Latvijas Republikas valdībai diezgan lielā steigā nācās pieņemt smagus, sāpīgus un sarežģītus lēmumus. Ministru kabinetam (premjerministra Artura Krišjāņa Kariņa vadībā) un 13. Saeimai (Saeimas Prezidija - Ināras Mūrnieces, Marijas Golubevas, Andreja Klementjeva, Dagmāras Beitneres-Le Gallas, Ineses Lībiņas-Egneres – vadībā), darbojoties krīzes apstākļos, nācās lemt par sabiedrības drošības un veselības aizsardzību. Dažiem no mums valdības lēmumi var šķist muļķīgi un neloģiski. Dažiem no mums valdības lēmumi var šķist absurdi, tomēr mums ir jāatceras, ka mūsu valdība darbojas visu Latvijas Republikas iedzīvotāju interesēs. Gan 13. Saeimas deputāti, gan Ministru kabinets (Artura Krišjāņa Kariņa, Arta Pabrika, Jāņa Bordāna, Edgara Rinkēviča, Jāņa Vitenberga, Jāņa Reina, Sanda Ģirģena, Ilgas Šuplinskas, Naura Puntuļa, Ramonas Petravičas, Tāļa Linkaita, Daniela Pavļuta, Kaspara Gerharda, Artūra Toma Pleša sastāvā) rūpējas par mūsu drošību, veselību un labklājību. Valdība cenšas izdarīt visu iespējamo, kas vien ir tās spēkos, lai izglābtu Latvijas valsti un latviešu tautu no kovid-19 (covid-19) dzelžainajām skavām. Par nelaimi, daudzi mani tautieši ir zaudējuši ticību mūsu valdībai. Taču bez ticības mūsu valsts un tauta ir vāja. Stiprināsim Latvijas valstiskumu caur ticību sentēvu Dieviem. Spēcināsim mūsu valdību caur lūgšanām Latvju Dieviem. Aizlūgsim Latvju Dievus par mūsu tautu šajā pandēmijas laikā. Lūgsim Latvju Dievu svētību gan sev, gan savai valstij. Lai Latvju Dievi mūs svētī!
Mīlestību un iecietību mums visiem vēlot, Skolnieciņš no svētupes [Latvju Dievu dēls]
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
Latvju Dievi mūžam viedi.
#kovid-19 #covid-19 #koronavīruss #kroņvīruss # SARS-CoV-2 #valdība #MinistruKabinets #13.Saeima #drošība #patriotisms #Tēvzeme #Latvija #LatvjuDievi #Pērkons #Laima #Māra #VeļuMāte #DabasMāte #LatvjuDievuSvētība #pacietība #veselība #drosme #Skolnieciņš #svētupe Sīkāk...
Daugavpils izglītības iestāžu pedagogus aicina vakcinēties
2021. gads ir iesācies smagnēji. Daudziem šis gads ir smagu izvēļu laiks. Lai arī kovid-19 (covid-19) krīze iet uz beigām, tomēr koronavīruss nekur nav zudis. SARS-CoV-2 vīruss joprojām apdraud mūsu sabiedrības drošību. Tikai no mums pašiem ir atkarīgs kā mūsu valsts un tauta pārvarēs kovid-19 (covid-19) krīzi. Tikai no mūsu pašu rīcības šajā krīzes situācijā ir atkarīga mūsu tautas un valsts labklājība. Tagad uz mūsu pleciem gulstas smaga atbildības nasta par mūsu tautas un valsts nākotni. Pašlaik katra apzinīga pilsoņa pienākums ir vakcinēties pret kovid-19 (covid-19) vīrusu, lai mūsu sabiedrība varētu sasniegt pūļa imunitāti. Laicīga vakcinācija pret SARS-CoV-2 vīrusu glābs manus tautiešus un Tēvzemi no izputēšanas. Vakcīna mums nodrošinās laimīgu nākotni. Būsim Latvijas patrioti ne tikai vārdos, bet arī darbos. Apliecināsim savu mīlestību pret sentēvu zemi vakcinējoties. Mums šī sērga ir jāpārvar! Mums šī sērga ir jāuzvar! Lūgsim Latvju Dievus, lai vakcinācija mūs mīļajā un labajā Latvijā notiktu veiksmīgi! Lūgsim Latvju Dievus, lai kovid-19 (covid-19) sērga pazustu no mūsu sentēvu zemītes robežām! Lai Latvju Dievi mūs svētī! Lai Latvju Dievi mūs pasargā no ļauna!
Veselību un drošību mums visiem vēlot, Skolnieciņš no svētupes [Latvju Dievu dēls]
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
Latvju Dievi mūžam viedi.
#kovid-19 #covid-19 #koronavīruss #kroņvīruss # SARS-CoV-2 #vakcinācija #imunitāte #drošība #patriotisms #Tēvzeme #Latvija #LatvjuDievi #Pērkons #Laima #Māra #VeļuMāte #DabasMāte #LatvjuDievuSvētība #pacietība #veselība #drosme #Skolnieciņš #svētupe Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top