Piektdiena,
27.Janvāris 2023
Vārda dienas: Ildze, Ilze, Izolde, Адам, Остап, Степан, Вениамин Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV

AKTUĀLI

Pašvaldība apstiprina plānu autobusu pieturu tīkla sakārtošanai1

27.01.2023

Ceturtdien, 26. janvārī, kārtējās Daugavpils pilsētas domes sēdes laikā deputāti apstiprināja rīcības plānu 2023. – 2025. gadam Daugavpils valstspilsētas autobusu pieturu sakārtošanai.

Izsaki viedokli par ražošanas telpu pieprasījumu Industriālajā parkā

25.01.2023

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība sadarbībā ar Augšdaugavas novada pašvaldību aicina uzņēmējus piedalīties aptaujā, lai noskaidrotu to interesi par ražošanas telpu pieprasījumu potenciālajā “ALTOP” Industriālā parka teritorijā.

Daugavpilī notiks skolēnu mācību uzņēmu gadatirgus “CITS BAZĀRS”

24.01.2023

11. februārī no plkst. 10.00 līdz 16.00 t/c “Ditton” Daugavpilī norisināsies Latvijas skolēnu mācību uzņēmumu reģionālais gadatirgus “CITS BAZĀRS”, ko organizē Junior Achievement Latvija sadarbībā ar Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldi un LPR Latgales uzņēmējdarbības centru.

Pērn energoatbalstā pāri palikuši 200 miljoni eiro

23.01.2023

Valdība šonedēļ lēma energoresursu atbalsta pasākumiem šim gadam pārdalīt pusmiljardu eiro. Dati par atbalsta summām pagājušā gada izskaņā liecina, ka tik daudz naudas, visticamāk, netiks izmaksāts. LTV raidījums “de facto” ziņo, ka vairākās programmās līdzekļi ietaupīti, piemēram, krietni mazāk pieprasīti izrādījušies pabalsti, kur iztērētā nauda par kurināmo iedzīvotājiem jāpierāda ar čekiem.

Daugavpils Centra poliklīnikā darbu sāk jauns endokrinologs

19.01.2023

Sākot ar 17. janvāri Centra poliklīnikā pacientu pieņemšanu sāk ārsts endokrinologs Mihails Romanovs, informēja Daugavpils reģionālās slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste Gundega Gronska.

Aizliegts atrasties uz ledus Daugavpils ūdenstilpēs

17.01.2023

Pirmdien, 16. janvārī, atcelts Daugavpils pilsētas pašvaldības 9. janvāra rīkojums, kas ļāva atrasties uz ledus Daugavpils pilsētas administratīvajā teritorijā esošajās publiskajās ūdenstilpēs. Ņemot vērā laikapstākļus un faktisko ledus stāvokli, aizliegts atrasties uz ledus Lielajā Stropu ezerā.

Semināri komunikācijas un novadpētniecības prasmju stiprināšanai

17.01.2023

Janvāra beigās, 20. janvārī Daugavpilī un 27. janvārī Kārsavā, Latgales kultūras darbiniekus un nevalstisko organizāciju pārstāvjus aicina uz izglītojošiem semināriem komunikācijas un novadpētniecības prasmju stiprināšanai “SPĀKA LAB”. Katrā no semināriem būs iespēja dzirdēt trīs attiecīgās jomas praktiķu un profesionāļu stāstus, kā arī pasākumu otrajā daļā paredzētas diskusijas par tās pašas tēmas jautājumiem.

Augšdaugavas novadā iedzīvotājiem plūdu apdraudējuma nav1

16.01.2023

Lai gan šogad neparasti agri ir sākušies plūdi, un Jēkabpils novadā izsludināts sarkanais brīdinājums, situācija Augšdaugavas novadā pagaidām ir stabila un briesmu nav. 

Daugavpiliešiem ir iespēja individuāli noregulēt siltummezglus1

13.01.2023

Saistībā ar apkures izdevumu kāpumu, SIA “DDzKSU” (Daugavpils Dzīvokļu komunālās saimniecības uzņēmums) atgādina, ka dzīvokļu īpašniekiem ir tiesības un iespēja regulēt siltummezglu parametrus, lai samazinātu gaisa temperatūru dzīvokļos.

Ārvalstu investīciju apjoms Latvijā pērn sarucis1

13.01.2023

Pagājušajā gadā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) atbalstu uzsākti 40 investīciju projekti un kopējais plānoto investīciju apjoms ir 473 miljoni eiro. Tas gan ir mazāk nekā 2021. gadā, kad ārvalstu investīcijas sasniedza 643 miljonus eiro, bet pērn uzsāktajos projektos būs vairāk jaunu darbavietu. Investori ir no 18 valstīm, un visvairāk projektu ir no Vācijas, Norvēģijas, Dānijas un Zviedrijas.

Augstskolu reorganizācijas procesā valda apjukums2

11.01.2023

Reģionālajās augstskolās briest kārtējās pārmaiņas – Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijai (RTA) iecerēts iekļauties Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) sistēmā. Daugavpils Universitāte tomēr ne ar vienu neapvienosies, lai gan iepriekš šāda ideja izskanēja, bet par Liepājas Universitāti (LiePU) šķēpu laušana turpinās un šobrīd skaidrības par tās nākotni joprojām nav.

Apkures rēķiniem līdz 30.04. saglabājas valsts kompensācija

11.01.2023

Pašvaldības akciju sabiedrība (PAS) “Daugavpils siltumtīkli” atgādina, ka aprēķinot apkures maksu vērā tiek ņemta valsts kompensācija, kas tiek atspoguļota klientu rēķinos.

Pilsētas ūdenstilpēs uz ledus atrasties - atļauts; Daugavā - aizliegts

10.01.2023

Pirmdien, 9. janvārī, atcelts Daugavpils pilsētas pašvaldības 28. novembra rīkojums par aizliegumu atrasties uz ledus Daugavpils pilsētas administratīvajā teritorijā esošajās publiskajās ūdenstilpēs. Bet, ņemot vērā laikapstākļus un faktisko ledus stāvokli, aizliegts atrasties uz Daugavas upes ledus.

CVK rosina EP vēlēšanās nodrošināt balsošanu jebkurā iecirknī

10.01.2023

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) rosina 2024. gada maijā gaidāmajās Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās izmantot tiešsaistes vēlētāju reģistru, kas nodrošinās iespēju vēlētājiem nobalsot jebkurā sev ērtā vēlēšanu iecirknī Latvijā vai ārzemēs, informēja CVK.

Deputāti nenovērš straujo algas kāpumu politiķiem

09.01.2023

Oktobrī plašu rezonansi ieguva stāsts par paredzēto straujo algas pieaugumu politiskajiem amatiem, kam 2023. gadā paredzēti trīs miljoni eiro valsts naudas. Līdz ar 1. janvāri algas stājušās spēkā, izpaliekot plašākām diskusijām parlamentā. Tagad augstākās amatpersonas katru mēnesi saņems par vairākiem tūkstošiem eiro vairāk, savukārt iedzīvotāju iniciatīvu algas iesaldēt Saeima plāno pāradresēt valdībai, kam atbilde būtu jāsniedz pēc vairāk nekā četriem mēnešiem.

Februārī izglītības iestādēs sāksies pirmklasnieku pieteikšana

08.01.2023

Pavisam drīz sāksies nākamo pirmklasnieku reģistrācija Daugavpils pilsētas vispārējās izglītības iestādēs. 2023./2024. mācību gadā mācības 1.klasē jāuzsāk bērniem, kuriem 2023. gadā aprit 7 gadi, bet atkarībā no veselības stāvokļa un psiholoģiskās sagatavotības bērns var sākt pamatizglītības apguvi arī 6 gadu vecumā saskaņā ar vecāku (aizbildņu) vēlmēm vai 8 gadu vecumā, pamatojoties uz ģimenes ārsta atzinuma.

Prognozē mazkvalificēta darbaspēka pārpalikumu 2030. gadā

05.01.2023

Mūsdienās vairākas nozares piedzīvo izmaiņas, tāpēc iedzīvotājiem, lai noturētos darba tirgū, ar vienreiz iegūtām zināšanām vairs nepietiek. Šīs valdības deklarācijā ietverta apņemšanās uzlabot darbaspēka pieejamību, kā arī prasmju un mūžizglītības politiku. Ekonomikas ministrija nākotnē prognozē mazkvalificēta darba veicēju pārpalikumu, tāpēc īpašu uzmanību pievērš digitālo prasmju apguvei.

Daugavpilī pārbauda daudzdzīvokļu namu jumtu drošumu

04.01.2023

Tādi negadījumi kā jumta paneļa iegrūšana Bolderājā, Rīgā, mudina pārbaudīt ēku tehnisko stāvokli. Daugavpilī namu apsaimniekotāji decembrī pārbaudījuši gandrīz 190 ēkas un konstatējuši, ka 79 daudzdzīvokļu mājām jumtu stāvoklis ir neapmierinošs, un īpašniekiem ieteikts tos remontēt. Tā kā pārsvarā iedzīvotāji tam nepiekrīt, tiks pasūtītas tehniskās apsekošanas. Ja tajās atklāsies, ka jumti ir avārijas stāvoklī, izvēles remontēt vai neremontēt vairs nebūs.

Kādas izmaiņas likumos nesīs 2023. gads?

02.01.2023

Valsts kanceleja sadarbībā ar nozaru ministrijām ir apkopojusi informāciju par iedzīvotājiem un atsevišķām sabiedrības grupām būtiskākajām izmaiņām likumos un citos tiesību aktos, kas stāsies spēkā 2023. gada sākumā.

Kā pieteikties pases vai eID kartes noformēšanai, izmantojot "Qticket"

28.12.2022

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (turpmāk – Pārvalde) turpina noformēt un izsniegt pases un personas apliecības jeb eID kartes primāri rindas kārtībā. Lai pilnveidotu klientu apkalpošanas servisu, Pārvalde jau kopš augusta ieviesusi iespēju ērti un ātri konkrētā dienā attālināti pieteikt elektronisko kārtas numuru rindā, izmantojot mobilo lietotni Qticket.

CSDD sāks izsniegt jauna parauga vadītāja dokumentus

23.12.2022

Valsts AS "Ceļu satiksmes drošības direkcija" (CSDD) no 2023. gada 2. janvāra sāks izsniegt jauna parauga vadītāja dokumentus, tai skaitā vadītāja apliecības, ar moderniem pretviltošanas elementiem, kas iestrādāti ar šā brīža jaunākajām tehnoloģijām, informēja CSDD.

Komunālie dienesti strādā pastiprinātā režīmā

23.12.2022

Kopš otrdienas Latvijā ir izsludināts oranžais brīdinājums saistībā ar bīstamu dabas parādību – sasalstošo lietu, kura laikā veidojas stiprs apledojums. Saskaņā ar sinoptiķu prognozēm, nelabvēlīgie laika apstākļi saglabāsies vēl vairākas dienas, tāpēc iedzīvotāji tiek aicināti būt uzmanīgiem, pārvietojoties ar auto vai kājām. Tikmēr Daugavpils komunālie dienesti pastiprinātā režīmā kaisa ietves, lai pasargātu gājējus no traumām, www.daugavpilzinas.lv uzzināja Daugavpils pašvaldībā. 

15. decembrī Daugavpilī sāks darboties Ziemassvētku eglīšu tirdziņi

14.12.2006

Daugavpilī šonedēļ sāks darboties Komunālās saimniecības pārvaldes organizētie Ziemassvētku eglīšu tirdziņi. No 15. līdz 31. decembrim darbosies tirdziņš Slavas skvērā, no 19. decembra iegādāties eglīti varēs arī Valkas-Strādnieku ielu krustojumā, bet no 23. decembra – pie T/C „Aveņu centrs” Jaunajā Forštatē. 

Daugavpilī ielu tīrīšana notiek pastiprinātā režīmā

13.12.2022

Svētdienas naktī bija novērojama intensīva snigšana, kā rezultātā braukšanas apstākļi ir apgrūtināti visā Latvijas teritorijā. Daugavpils komunālie dienesti darbojas pastiprinātā režīmā, lai iespējami ātrāk iztīrītu pilsētas ielas: šobrīd strādā 26 tehnikas vienības, izsaukti papildspēki.

Krāslavas ielas posmā ieviesīs vienvirziena kustību

13.12.2022

Saskaņā ar Transporta komisijas lēmumu, Krāslavas ielas posmā no Rīgas ielas līdz Sakņu ielai (virzienā uz Sakņu ielu) no 2022. gada 16. decembra tiks ieviesta vienvirziena kustība. Autotransporta kustība būs organizēta atbilstoši shēmai (attēlā)

Latvijā dubultojies Āfrikas cūku mēra gadījumu skaits

11.12.2022

Āfrikas cūku mēra gadījumu skaits 2022.gadā ir dubultojies mežacūku populācijā. Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) slimības lielo izplatību saista ar mežacūku skaita pieaugumu un kūtrāku medīšanu, savukārt Latvijas Mednieku savienība norādīja, ka no valsts puses trūkst medības veicinošu pasākumu.

Aicina ziņot par bojātiem un pārvietotiem aku vākiem

10.12.2022

Lai nodrošinātu gājēju un autobraucēju satiksmes drošību apgrūtinātos apstākļos snigšanas dēļ, lūdzam pilsētniekus ziņot par novērotajiem gadījumiem, kad uz ceļiem vai pagalmos trūkst, bojāti vai pārvietoti ūdensvada vai kanalizācijas aku vāki (ko grūti noteikt uzreiz, piemēram, pēc smagās vai sniega tīrīšanas tehnikas braukšanas).

No šodienas pārtrauc TV "Doždj" apraidi Latvijas teritorijā

08.12.2022

Līdz ar Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) lēmumu, no šodienas Krievijas neatkarīgajai TV programmai "Doždj" ("Дождь"/"TV Rain") jāpārtrauc apraidi Latvijas teritorijā.

Māju īpašniekiem jānovāc lāstekas

07.12.2022

Bagātīgi uzkritušā sniega un atmosfēras temperatūras izmaiņu rezultātā uz daudzu ēku jumtiem un palodzēm Daugavpilī veidojas lāstekas. Lāstekas un uz māju jumtiem sakrājies sniegs krītot var apdraudēt gan cilvēku veselību, gan ēku tuvumā novietoto transportlīdzekļu drošību.

Savāc 10 000 parakstu par ministru algu iesaldēšanu

06.12.2022

Vairāk nekā 10 tūkstošus parakstu ieguvusi iniciatīva par prezidenta, ministru un citu vadošo amatpersonu algu iesaldēšanu līdz inflācijas apturēšanai Latvijā.

« 1 2 3 ... 5 »
Nedēļas skaitlis
No 1. jūlija siltumenerģijas tarifs Daugavpilī sastāda 90,64 EURMWh.
Apspriest
Aptauja
Vai Jūs esat gatavi atteikties no pārvietošanas ar personisko autotransporta līdzekli degvielas cenu kāpuma dēļ?
Jaunākie komentāri:
Pašvaldība apstiprina plānu autobusu pieturu tīkla sakārtošanai
Daugavpils domei nav konkurentu...cepuri most.cilveki var bit laimigi.. Sīkāk...
Sāk strādāt pie darbaspēka nodokļu pārskatīšanas
Vispar jau modoklu politika latvijaa ir iznicinosa..ta ir jamaina...tas del uznemeji bankrotee Sīkāk...
Daugavpils domnieki pamet partiju "Saskaņa"
Mja elkssnins ir tads virietis par kuru var sapnot katra sieviete..godigs un ar mugurkaulu..viens godigs cilveks ir vertigaks par 100 neliesiem. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top