Otrdiena,
16.jūlijs 2024
Vārda dienas: Estere, Hermīne, Анатолий, Никодим, Василий, Марк, Филипп Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV

AKTUĀLI

Parakstīti līgumi Daugavpils ALTOP industriālā parka būvniecībai

05.07.2024

4. jūlijā topošā industriālā parka teritorijā Locikos, Augšdaugavas novadā tika parakstīts līgums par projekta “Austrumlatvijas viedo tehnoloģiju un pētniecības centra (ALTOP) Industriālā parka izveide” īstenošanu.

Daugavpils ALTOP industriālā parka projektā saņemti 17 miljoni eiro

04.07.2024

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība realizē jauna un Latgalē vienīgā industriālā parka būvniecības projektu, kura rezultātā tiks izveidots viens no Latvijā lielākajiem modernajiem industriālajiem parkiem, kas orientēts uz viedo tehnoloģiju attīstību. Šim projektam (ALTOP) Atveseļošanas fonds piešķīris 17 125 169,70 eiro (bez PVN) finansējumu.

DU kļūs par “Eiropas universitāšu alianses” dalībnieci

03.07.2024

Daugavpils Universitāte kopā ar OpenEU alianses partneriem ir saņēmusi lielisku ziņu par apstiprinātu projekta pieteikumu, līdz ar to kļūs par “Eiropas universitāšu alianses” dalībnieci.

Eksperti izstrādās jaunus atbalsta mehānismus Latgalei

13.06.2024

Šonedēļ Latgalē viesojās Eiropas Komisijas un Pasaules bankas pārstāvji, kuri jau tuvākajā laikā plāno ieviest jaunus atbalsta mehānismus Eiropas Savienības robežreģionu attīstības veicināšanai.

Apkopoti iedzīvotāju aptaujas rezultāti

20.05.2024

No 2024. gada 1. marta līdz 31.martam tika organizēta iedzīvotāju un uzņēmēju aptauja, kurās iegūtie dati palīdzēs sekot līdzi tam, vai norisinās virzība uz Daugavpils valstspilsētas un Augšdaugavas novada attīstības programmā 2022.–2027. gadam izvirzīto stratēģisko uzstādījumu sasniegšanu.

PAS “Daugavpils siltumtīkli” uzsāka hidrauliskās pārbaudes

08.05.2024

Otrdien, 7. maijā, PAS “Daugavpils siltumtīkli” uzsāka hidrauliskās pārbaudes. Šajā laikā, līdz 9. maijam Daugavpils cietokšņa apkaimē, Cēsu ielā un Vaļņu ielā tiek pārtraukta karstā ūdens padeve.

Nākamo apkures sezonu Daugavpils uzsāks ar zemāku tarifu

03.04.2024

Marta izskaņā pašvaldības uzņēmuma “Daugavpils siltumtīkli” ekonomisti ir iesnieguši Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (SPRK) apkures tarifa samazinājuma pieteikumu. Paredzēts, ka no 1. maija pašreizējais tarifs 81,13 EUR/MWh saruks līdz 65,86 EUR/MWh.

Daugavpils meklē finansējumu Vienības tilta remontam pār Daugavu

26.03.2024

Daugavpilī Vienības tilts ir svarīga artērija, kas pilda nozīmīgu lomu gan pilsētai, gan TEN-T jeb Eiropas Transporta tīklā, gan arī militārās mobilitātes nolūkiem. Tā kā Eiropas Militāras mobilitātes dubultas nozīmes projektu programmā pieteikums tilta rekonstrukcijai atbalstu neguva, Daugavpils dome vērsusies trijās Latvijas ministrijās, lai rastu līdzekļus Vienības tilta nepieciešamajai rekonstrukcijai, vēsta portāls Lsm.lv.

Aicina piedalīties aptaujā

19.03.2024

Lai noskaidrotu Daugavpils valstspilsētas iedzīvotāju viedokli par pilsētas attīstību, iespējām, problēmām un to iespējamajiem risinājumiem, kā arī novērtētu iedzīvotāju apmierinātību ar pašvaldības sniegtajiem pakalpojumiem, veiktajiem darbiem un realizētajiem projektiem, Daugavpils valstspilsētas pašvaldība aicina ikvienu iedzīvotāju no 1. līdz 31.martam piedalīties aptaujā un aizpildīt anketu.

Apstiprināts Daugavpils budžets 2024. gadam

22.02.2024

20. februārī Daugavpils valstspilsētas pašvaldības domes sēdē apstiprināts pašvaldības budžets 2024. gadam. Tajā ieņēmumu un izdevumu sadaļas sabalansētas tādā veidā, lai visu pašvaldības funkciju izpilde tiktu nodrošināta bez papildu aizņēmumiem Valsts kasē.

Pieņemts Augšdaugavas novada 2024. gada budžets

15.02.2024

15. februāra Augšdaugavas novada pašvaldības domes sēdē tika pieņemts 2024. gada pašvaldības budžets. Pašvaldības konsolidētā budžeta ieņēmumi ir plānoti 38,9 miljonu eiro apmērā. 

A.Elksniņš aicina uzlabot pašvaldību finanšu izlīdzināšanas sistēmu

14.02.2024

Daugavpils valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš ir nosūtījis vēstuli Latvijas Republikas ministru prezidentei Evikai Siliņai, Finanšu ministrijai, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai, kā arī Latgales plānošanas reģionam, aicinot pilnveidot pašvaldību finanšu izlīdzināšanas sistēmu.

LSM: Daugavpils budžets solās būt smags2

06.02.2024

Daugavpils valstspilsētas pašvaldības šī gada budžets solās būt gana smags un sarežģīts, portālam LSM.lv atzina pilsētas mērs Andrejs Elksniņš. Pilsētas attīstībai pašvaldības līdzekļi budžetā praktiski nebūs paredzēti. Vienīgā cerība uz pilsētas attīstību ir iepriekš atbalstītie projekti ar Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu līdzfinansējamu.

Renovēto māju iedzīvotāji par apkuri maksā krietni mazāk1

19.01.2024

Apkures rēķini visaukstākajos mēnešos pierāda, ka apkures cena mājās, kur veikta pilna vai daļēja renovācija, ir daudz zemāka nekā vidējā cena pārējā dzīvojamajā fondā. Daudzdzīvokļu māja Nometņu ielā 66 Daugavpilī joprojām ir energoefektīvākā no visām SIA «Daugavpils dzīvokļu un komunālās saimniecības uzņēmums» apsaimniekošanā esošajām – tajā ir viszemākie apkures rēķini. 2020. gadā mājā tika pabeigta pilna renovācija, un šobrīd, ziemā, kad gaisa temperatūra mēdz svārstīties no -20 oC līdz +5 oC, tās iedzīvotāji par siltumapgādi maksā daudz mazāk, pat ņemot vērā kredītu par renovāciju. 

2023. gads Daugavpilī statistikas datos

11.01.2024

Aizvadītajā gadā Daugavpilī reģistrēti 485 jaundzimušie, miris 901 iedzīvotājs un reģistrētas 459 laulības, informē Daugavpils valstspilsētas pašvaldības Dzimtsarakstu nodaļa.

Jaunos likumus un to skaidrojumus meklē "Latvijas Vēstnesī"1

21.12.2023

Paaugstināta minimālā alga. Lielāki minimālās pensijas un valsts sociālā nodrošinājuma pabalsti. Atbalsts hipotekārā kredīta ņēmējiem. Šīs un vēl citas izmaiņas stāsies spēkā uzreiz pēc Vecgada aizvadīšanas 2024. gada 1. janvārī. Jaunie likumi un citi tiesību akti tiešā mērā ietekmēs mūsu ikdienu, tādēļ ikvienam ir vērtīgi sekot līdzi izmaiņām. Kur vienuviet var iepazīties ar jaunajiem likumiem, citiem tiesību aktiem un to skaidrojumiem? Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis" piedāvā divus aktuālus un informatīvus atvērumus #Spēkāno2024.

Daugavpilij industriālā parka būvniecībai piešķirti 17 miljoni eiro

06.12.2023

Šonedēļ saņemts Centrālās finanšu un līgumu aģentūras (CFLA) lēmums par Atveseļošanas un noturības mehānisma finansējuma piešķiršanu Daugavpils valstspilsētas pašvaldībai Atveseļošanas fonda finansētā projekta “Austrumlatvijas viedo tehnoloģiju un pētniecības centra (ALTOP) Industriālā parka izveide” realizācijai. Tas nozīmē, ka pāris gadu laikā Daugavpils tuvumā tiks izbūvēts viens no Latvijā lielākajiem modernajiem industriālajiem parkiem, kas būs orientēts uz viedo tehnoloģiju attīstību.

Ziemas prieki Daugavpilī

06.12.2023

Ziemassvētku un Jaungada laiks no decembra sākuma līdz pat janvāra izskaņai Daugavpilī būs piepildīts ar dažādiem pasākumiem un aktivitātēm - koncertiem, radošajām darbnīcām un meistarklasēm, tematiskām ekskursijām, iestudējumiem, tirdziņiem, izstādēm un daudzām citām dažādām aktivitātēm.

Zināmi Daugavpils pašvaldības 2023. gada balvu ieguvēji1

16.11.2023

16. novembrī Daugavpils valstspilsētas pašvaldības domes sēdēs deputāti skatīja jautājumus par pašvaldības apbalvojumu “Gada balva” un “Mūža ieguldījums” piešķiršanu.

Tiek apspriesta valsts lielāka iesaistīšanās DRS pārvaldībā

18.10.2023

16. oktobrī Daugavpils reģionālajā slimnīcā veselības ministrs Hosams Abu Meri tikās ar veselības aprūpes iestādes akcionāriem un vadību, lai apspriestu tās turpmāko darbību esošajā ekonomiskajā situācijā.

Daugavpils pašvaldība aicina izvirzīt pretendentus Gada balvai1

03.10.2023

Apbalvojumu GADA BALVA dažādās nominācijās Daugavpils pilsētas dome piešķir kopš 2010. gada. Arī šogad tiek gaidīti ierosinājumi GADA BALVAS piešķiršanai. Tos var iesniegt līdz 15. oktobrim. 

Piešķirts finansējums: tramvaju satiksmi līdz gada beigām neslēgs

27.09.2023

26. septembrī valdība pieņēmusi lēmumu par 2,4 miljonu euro piešķiršanu Daugavpilij videi draudzīgā sabiedriskā transporta infrastruktūras attīstībai. Tas ļaus sakārtot tramvaja sliedes tramvaja depo teritorijā un nomainīt novecojušās komunikācijas zem renovējamiem tramvaja sliežu posmiem. Vienlaikus rasts risinājums tam, lai mazinātu ar remontdarbiem saistītos tramvaju satiksmes ierobežojumus.

Latvija slēdza Silenes robežpunktu uz robežas ar Baltkrieviju

20.09.2023

19. septembrī Ministru kabinets atbalstīja Silenes robežšķērsošanas vietas darbības apturēšanu, ņemot vērā pēdējās nedēļās konstatēto lielo Latvijas–Baltkrievijas robežas nelikumīgās šķērsošanas un tās mēģinājumu gadījumu skaitu, kā arī resursu pārvietošanas nepieciešamību uz “zaļo” robežu.

Daugavpilieši samazinājuši parādus par apkuri gandrīz par ceturtdaļu

13.09.2023

PAS “Daugavpils siltumtīkli” klientu apkalpošanas daļa ziņo, ka uz 1.septembri uzņēmuma klientu kopējie debitoru parādi bija 2 796 059 eiro, kas ir par 848 tūkstošiem eiro mazāk, nekā iepriekšējās apkures sezonas beigās.

Daugavpils olimpisko centru vadīs Andris Morozovs

25.07.2023

Pirmdien, 24. jūlijā, notika Daugavpils olimpiskā centra (DOC) dalībnieku Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) un Daugavpils valstspilsētas pašvaldības sapulce, kurā par DOC valdes locekli iecelts Andris Morozovs. Līdzšinējās DOC vadītājs Vladimirs Šteinbergs turpmāk vadīs Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta departamentu.

Daugavpilī būs zemākais siltumapgādes tarifs 7 lielāko pilsētu vidū

16.05.2023

Apkures sezona ir beigusies, bet izmaiņas Latvijas un pasaules energoresursu tirgos turpinās, tāpēc mainās arī siltumapgādes tarifu lielumi pašvaldību siltumražošanas uzņēmumos. Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija izskatīja un apstiprināja kārtējās izmaiņas tarifos. 2023. gada jūnijā PAS “Daugavpils siltumtīkli” siltumapgādes tarifs, pēc kura pilsētnieki apmaksās karsto ūdeni, būs zemākais septiņu lielo pilsētu vidū.

PAS „Daugavpils siltumtīkli” uzsāk hidrauliskās pārbaudes

15.05.2023

Sakarā ar nepieciešamību veikt ikgadējos darbus, kas ir saistīti ar siltumtīklu sagatavošanu darbam ziemas laika apstākļos, PAS „Daugavpils siltumtīkli” uzsāka siltumtīklu hidrauliskās pārbaudes un to remontu dzīvojamās mājās. Maijā darbi notiks Kalkūnu un Ruģeļu apkaimēs.

Daugavpils DzKSU apkures sezonu noslēgs 2. maijā2

26.04.2023

SIA «Daugavpils dzīvokļu un komunālās saimniecības uzņēmums» paziņo, ka no šī gada 2. maija daudzdzīvokļu mājās, ko apsaimnieko DDzKSU, noslēgsies apkures sezona.

Informācija par Daugavpils izglītības iestāžu darbu streika laikā1

23.04.2023

Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde ir saņēmusi Latvijas izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) 2023.gada 14.aprīlī iesniegto oficiālo streika pieteikumu Nacionālās trīspusējās sadarbības padomei, Valsts darba inspekcijai un Izglītības un zinātnes ministrijai par skolotāju trīs dienu streiku, prasot politiķiem pildīt iepriekš septembrī, neilgi pirms 14.Saeimas vēlēšanām panākto vienošanos par pedagogu darba samaksu un darba slodzes sabalansēšanu visiem pedagogiem.

Daugavpilī atcelts plūdu riska brīdinājums1

23.04.2023

Saskaņā ar operatīvo hidroloģisko informāciju par situāciju Latvijas upēs, šonedēļ ūdens līmenis Daugavā pie Daugavpils ir ievērojami krities: nedēļas nogalē noslīdot zem 5 m līmeņa virs ūdens mērīšanas stacijas nulles atzīmes, līdz ar ko „dzeltenais” drošības brīdinājums tiek atcelts, informē Daugavpils pašvaldība. 

« 1 2 3 ... 8 »
Nedēļas skaitlis
Daugavpils siltumtīkli: paredzēts, ka no 1.maija pašreizējais tarifs 81,13 EUR/MWh saruks līdz 65,86 EUR/MWh.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Kapusvētki Daugavpils novada draudžu kapsētās
Здравствуйте, а когда kapussvetki в Даугавпилсе на гривском кладбище? Sīkāk...
Daugavpilī pieauga simtgadnieku skaits
Tam minusotajam padoms.ja juns nepatik neviens mans komentars tak ludzu nelasiet.tak nav spiesta lieta.ir tak citi portali ko lasit.es personigi konentarus helasu vairs neviena portaaa..man tie neinteresee... Sīkāk...
Iepazīsti Daugavpili aizraujošā ekskursijā bez maksas
Manai draudzenei berniba pagaja latgalee...ar kadu interesi es klausos vinas stastos..vina pec tehnikuma beigsanas tija nosuutita uz zemgali darbaa tur aprevcejas..bet lai kur cilveks hedzivotu latgaluesu sirsniba izpaludziba un krietnums nepazud. diakekts un latgaluesu daba .vinai tur ir zemes ipasums bet majas vairs nav un cilveki viens no otra dzivo vairaku km attalumaa..vina aizbrauc pue radiem uz kapusvetkiem..tie tur cienaa.apbrinoju tos cilvekus kuri apciemo savu dzimto novadu un vietu..to hedrikst sirdii pazaudet..jo tad tu pazaudee pats sevi. Sīkāk...
facebook draugiem
Top