Sestdiena,
24.Augusts 2019
Vārda dienas: Bērtulis, Boļeslavs, Александр, Максим, Федор, Василий Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV RU
Veselība

Vai iedzīvotāji laukos ģimenes ārstu apmeklē retāk nekā pilsētnieki?

10.11.2016
Mana aptieka un Apotheka veiktā pētījuma ietvaros noskaidrots, ka cilvēki Latvijas laukos pie ģimenes ārsta griežas retāk, kā pilsētnieki. Pēdējā laikā pie ģimenes ārsta griezušies 64% no laukos dzīvojošajiem Latvija iedzīvotajiem, 72 % rīdzinieku un 73% citās Latvijas pilsētās dzīvojošo.

Pētījuma rezultāti liecina 23% no Latvijas laukos vai reģionos dzīvojošajiem, ģimenes ārstu apmeklējuši pēdējā gada vai divu laikā, savukārt 10 % pie ārsta griezušies pirms 3 gadiem vai pat senāk. Lai gan 56% no aptaujātajiem lauku iedzīvotājiem savu veselības stāvokli vērtē, kā veselīgu, nozares speciālistus uztrauc Latvijas iedzīvotāju attieksme pret veselības profilakses pasākumiem. Neregulāras ārsta vizītes, neļauj savlaicīgi novērst iespējamās saslimšanas un konstatēt veselības problēmas sākuma stadijā.

Kā vienu no iemesliem profilaktisko pasākumu trūkumam gan lauku, gan pilsētas iedzīvotāju vidū, ar veselības nozari saistītie speciālisti norāda informācijas trūkumu populārākajos masu medijos. Latvijas Diētas ārstu asociācijas prezidents Andis Brēmanis, daloties ar saviem secinājumiem, norādījis uz lielo mediju ietekmi veselīga dzīvesveida veicināšanā un to, cik svarīgi būtu arvien biežāk runāt par veselības profilaksi un regulārām veselības pārbaudēm pie sava ģimenes ārsta. Kā piemēru mediju teiktā ietekmei Brēmaņa kungs min Mana aptieka un Apotheka pētījuma rezultātos atspoguļotos datus, kas liecina, ka ikdienā ieteicamo ūdens daudzumu ik dienu uzņem 54% no respondentiem, uzsverot, ka visai bieži medijos ticis kultivēts šāds ieteikums.

Ar aptaujas palīdzību izdevies noteikt, kādus medijus iedzīvotāji izmanto, lai saņemt informāciju par veselīgu uzturu. Aptaujas dati liecina, ka 44% lauku iedzīvotāju informāciju gūst no nespecializētiem, ar veselības nozari nesaistītiem masu medijiem, 24% veselīga uztura padomus rod specializētos ar veselības tematiku saistītos medijos un 5% par informētību rūpējas ar specializētiem, ārstiem domātu izdevumu palīdzību, savukārt lielākā daļa jeb 45% lauku iedzīvotāju un 35% Rīdzinieku norāda, ka īpaši neseko līdzi informācijai par veselīgu uzturu.

Lai gan cilvēku, kas neseko līdzi veselīga uztura ietikumiem, īpatsvars ir ļoti liels, visai liela nozīme ir arī nespecializētajos medijos paustajai informācijai par veselīgu dzīvesveidu un tā sniegtajām priekšrocībām, līdz ar to tieši šie mediji spētu mudināt cilvēkus veikt veselības profilaksi un novērst iespējamās saslimšanas.

Lai monitorētu Latvijas iedzīvotāju veselīga dzīvesveida paradumus, iepriekš minētajā pētījumā, tika iekļauti jautājumi, par veselīga dzīvesveida pamatprincipu ievērošanu vai gluži pretēji neievērošanu.

Uz šiem jautājumiem saņemtās atbildes liecina, ka laukos dzīvojošie Latvijas iedzīvotāji vislielāko uzmanību vērš ikdienā nepieciešamā ūdens daudzuma uzņemšanai – vismaz 1-1,5 litrus ūdens diennaktī izdzer 51% no respondentiem. Tāpat uzmanība tiek pievērsta smēķēšanas kaitīgumam, pieļaujamās alkohola normas nepārsniegšanai un pietiekamam miega daudzumam.

50% no aptaujātajiem Latvijas reģionos dzīvojošajiem iedzīvotājiem, nesmēķē un izvairās no atrašanās piesmēķētā vidē, 45% nepārsniedz pieļaujamo alkohola normu, savukārt 38% respondentu velta uzmanību pietiekošam miega daudzumam.

Svarīgi būtu uzsvērt, ka par spīti citu veselīga dzīvesveida pamatprincipu ievērošanai, liela daļa no aptaujātajiem atzīst, ka saslimšanas gadījumā nelieto visus ārsta izrakstītos medikamentus. No visiem respondentiem vien 36% min, ka vajadzības gadījumā lieto visus ārstējošā ārsta izrakstītos medikamentus un seko tā ieteikumiem. Šis skaitlis liek sarosīties ne vienam vien ārstam un medicīnas speciālistam, uzliekot par pienākumu, rūpīgāk izvērtēt konkrētā pacienta ārstēšanai izrakstāmos medikamentus un pārdomāt savstarpējās ārsta un pacienta komunikācijas nozīmīgumu.

Mana Aptieka un Apotheka veiktais pētījums ir tapis ar mērķi veicināt veselīga dzīvesveida pamatprincipus un sabiedrības apziņu par savu veselības stāvokli un profilakses lomu tajā. Mana Aptieka un Apotheka veselības indekss, veidots sadarbībā ar pētījumu centru SKDS, kas 2016. gada maijā aptaujājis 1000 respondentus. Pētījumā piedalījušies un savas atbildes snieguši respondenti vecumā no 18 līdz 74 gadiem gan no Latvijas pilsētām, gan lauku reģioniem. Šis ir pirmais, aptieku tīklu Mana Aptieka un Apotheka veselības indekss, kas vienlaikus, popularizējot veselīgu dzīvesveida nozīmīgumu, sniedz tik plašus datus par Latvijas iedzīvotāju paradumiem un sava veselības stāvokļa pašvērtējumu.


Focus.lv

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Nedēļas skaitlis
Pagājuši 5 gadi kopš latus mūsu makos un bankas kontos ir nomainījuši eiro.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Konkursam “Daugavpils eksportspējīgākais uzņēmums” saņemti 14 pieteikumi
We are direct providers of Fresh Cut BG, SBLC and MTN which are specifically for lease, our bank instrument can be engage in PPP Trading, Discounting, signature project (s) such as Aviation, Agriculture, Petroleum, Telecommunication, construction of Dams, Bridges, Real Estate and all kind of projects. We do not have any broker chain in our offer or get involved in chauffer driven offers.

We deliver with time and precision as sethforth in the agreement. Our terms and Conditions are reasonable, below is our instrument description.

The procedure is very simple; the instrument will be reserved on euro clear to be verified by your bank, after verification an arrangement will be made for necessary bank documents and stock testing expenses, the cost of the Bank Guarantee will be paid after the delivery of the MT760,

DESCRIPTION OF INSTRUMENTS:

1. Instrument: Bank Guarantee (BG/SBLC) (Appendix A)
2. Total Face Value: Eur 5M MIN and Eur 10B MAX (Ten Billion USD).
3. Issuing Bank: HSBC Bank London, Credit Suisse and Deutsche Bank Frankfurt.
4. Age: One Year, One Month
5. Leasing Price: 6% of Face Value plus 2% commission fees to brokers.
6. Delivery: Bank to Bank swift.
7. Payment: MT-103 or MT760
8. Hard Copy: Bonded Courier within 7 banking days.

We are ready to close leasing with any interested client in few banking days, if interested do not hesitate to contact me direct. wrightjames931@gmail.com

Regards,
Wright
Skype;
wrightjames931@gmail.com Sīkāk...
Pošvaldeibu reforma: Voi Varakluoni atsagrīssīs Latgolā?
Tā jau ir Latgales karte,jau sen nav tāda ,kā senāk:(
Sīkāk...
Kā izveidot mājokļa metāla durvis, lai tās atbilstu pēc Fen Šui?
Nopirku augstas kvalitātes metāla durvis M-Lux. Laba cenas un kvalitātes attiecība!

https://m-lux.lv Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top