Trešdiena,
24.Oktobris 2018
Vārda dienas: Modrīte, Mudrīte, Renāte, Зинаида, Филипп, Феофан Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV RU
VĒLĒŠANAS 2018

Ždanoku svītro no 13.Saeimas deputātu kandidātu saraksta

22.08.2018
Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) otrdien, 21.augustā, no 13.Saeimas deputātu kandidātu sarakstiem izsvītroja Latvijas Krievu savienības līderi Tatjanu Ždanoku, jo secināts, ka viņa darbojusies Latvijas Komunistiskajā partijā pēc 1991. gada 13. janvāra.

CVK rīcībā ir tiesas spriedums, ka kandidāte darbojusies kompartijā pēc 1991.gada 13.janvāra, un CVK saskaņā ar likumu ir iepazinusies ar Drošības policijai un Satversmes aizsardzības birojam pieprasīto papildu informāciju.

3.augustā Latvijas Krievu savienība iesniedza savus deputātu kandidātu sarakstus, kur Vidzemes vēlēšanu apgabalā pirmais numurs ir Ždanokai.

Iepriekš gan Satversmes tiesa, izskatot Ždanokas sūdzību, neatcēla aizliegumu kandidēt Saeimas vēlēšanās personām, kuras pēc 1991.gada darbojušās noteiktās padomju organizācijās. Tomēr tiesa uzlika CVK par pienākumu pārbaudīt, vai persona vēl aizvien neapdraud Latvijas valsts neatkarību un demokrātiskos principus.

CVK pieaicināts advokāts Lauris Liepa skaidroja, ka, “pirmkārt, Ždanokas publiski paustais atbalsts Krimas aneksijai Ukrainā, kā arī piedalīšanās anektētās Krimas vēlēšanās novērotājas statusā apdraud demokrātijas ilgtspēju, valsts neatkarību un citus demokrātiskus tiesiskas valsts principus”.

“Tā to atzinusi arī Drošības policija, kā to var lasīt 2014.gada publiskajā pārskatā. Šāda publiska atbalsta paušana ir klaji pretēja gan Latvijas starptautiskajām interesēm, gan arī apdraud Latvijas nacionālo drošību, sniedzot saprātīgu pamatu apšaubīt personas nolūkus, kā arī spēju veicināt Latvijas kā demokrātiskas rietumu valsts ilgtspēju sekmīgu attīstību un Eiropai raksturīgu vērtību īstenošanu,” norādīja advokāts.

Pati Ždanoka jau iepriekš atzina, ka sagaida, ka arī šogad viņai kandidēt vēlēšanās neļaus.  Viņa uzskata, ka CVK lēmums ir politisks un plāno to pārsūdzēt.

„Protams, pārsūdzēsim Administratīvajā apgabaltiesā, un tad uz Strasbūru. Protams, lēmums ir politisks. Politiskā CVK pieņēma politisku lēmumu, ierobežojot sava politiskā konkurenta iespējas piedalīties vēlēšanās,” sacīja Ždanoka.

Savukārt partijas “Par alternatīvu” sarakstos iekļautais kandidāts Arkādijs Karijevs lūdza CVK izsvītrot viņu no sarakstiem. Viņš paziņoja, ka nekādus dokumentus nav parakstījis un to viņa vietā esot izdarījis partijas līderis Jānis Kuzins.  

“Es negribu apkaunot sevi un atrasties sarakstā ar šiem cilvēkiem,” sacīja Karijevs. 

CVK viņa lūgumu apmierināja un no deputātu kandidātu sarakstiem viņu svītroja. Bet pārbaudīt, vai paraksts tika viltots, lūgs policiju.

Bet par partijas “No sirds Latvijai” sarakstā iekļauto Jevgēniju Sadovski CVK lems ceturtdien, 23.augustā. Pēc deputāta kandidāta uzklausīšanas CVK vienojās, ka nepieciešams precizēt Lielbritānijas sodu reģistrā, vai kandidāta sodāmība tomēr nav dzēsta. Vēlēšanās nevar kandidēt personas, kuras sodītas par tīšu noziedzīgu nodarījumu, izņemot gadījumus, ja persona ir reabilitēta, sodāmība dzēsta vai noņemta.  

Iepriekš Centrālā vēlēšanu komisija (CVK)  no 13.Saeimas deputātu kandidātu sarakstiem izsvītroja septiņus kandidātus, par kuriem bija saņemta Iekšlietu ministrijas Informācijas centra informācija, ka kandidāti neatbilst Saeimas vēlēšanu likuma prasībām.


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Nedēļas skaitlis
Apkopotie 13.Saeimas vēlēšanu rezultāti liecina, ka vēlēšanās piedalījušies 54,60 balsstiesīgo vēlētāju.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Dzīvesvietas deklarēšana pirms pašvaldību vēlēšanām
We Offers Financial Consulting to Client, Companies Seeking Debt / Loan Financing And Seeking For Working Capital To Start A New Business Or To Expand Existing Business all over United kingdom, Europe/America. We are equally ready to work with Brokers and financial
consultants/consulting firms in their respective countries.
The Financial institution can finance your signatory projects such as Real Estate Development, Aviation Service, Agriculture Finance, Petroleum Importation, Telecommunication,
construction of Dams or Bridges and all kind of projects.
Our procedures are most reasonable and safest as we operate a 100% financial risk free process which entails that the issuing and receiving bank continues the transaction immediately after DOA is Countersigned.
We hope to establish a long term business relationship with you even after this first trial,
DESCRIPTION OF INSTRUMENTS:
1. Instrument: Bank Guarantee (BG)/SBLC (Appendix A)
2. Total Face Value: 1,000,000 MIN to 50B MAX USD or Euro
3. Issuing Bank: HSBC, Deutsche Bank Frankfurt, UBS or any Top 25 .
4. Age: One Year, One Day
5. Leasing Price: 4+ 1%
6. Sale Price: 32+2%
7. Delivery : Bank to Bank Swift MT799 and/or MT760
8. Payment: MT103-23
9. Hard Copy: Bonded Courier within 7 banking days.
BROKERS ARE WELCOME !!!
intermediaries are also welcomed; do get back to us if you are interested in any of
our services and for quality service. Our team of experts will be glad to share with you our working procedures.
Email : liamdarragh.finance@gmail.com
Skype ID : Liam-darragh
Sīkāk...
Konkurss remigrantiem biznesa idejas īstenošanai Latgalē
Непонятно, какая сумма выделяется на один проект? Sīkāk...
Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa apsveikums Zinību dienā
Ej tu Vajoni pie velna ar saviem vardiem,no taviem vardiem berni nebus paedusi! Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top