Vārda dienas: Severīns, Urzula, Таисия, Трифон, Пелагея Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV RU
Sports

Daugavpils atklātajā orintēšanās čempionātā triumfē baltkrievi

14.06.2017
10.-11. jūnijā Križu mikrorajonā un Līksnas pagasta mežos norisinājās jau kļuvušais par tradīciju Daugavpils atklātajs orintēšanās čempionāts. Šoreiz savus spēkus vidējā un garajā distancē mēroja ap 110 dalībniekiem no Latvijas, Lietuvas, Baltkrievijas un Krievijas.

Pirmajā sacensību dienā dalībnieki pulcējās Križu mikrorajonā, kas pārsteidza gan sportistus ar svagi uzīmētu jauno karti, gan vietējos iedzīvotājus ar negaidīti lielu aktivitāti viņu dzīvesvietas tuvumā. Elites grupās sieviešu konkurencē par ātrākajām vidējā distancē  kļuva baltkrieviete Volha Rahautsova (3. vieta) un IK „Auseklis” orientieriste Zaiga Ozoliņa (2. vieta), savukārt kārtējo uzvaru Daugapils pilsētas atklātajos čempionātos izcīnīja Baltkrievijas pārstāve Anastasiya Afanaseva. Vīriešu konkurencē nepārspēti palika baltkrievi: trešo vietu izcīnīja Mikalai Harbachou, otrajā vietā ierindojās Dmitry Mihalkin, bet par līderi pirmajā sacensību dienā kļuva Andrey Salin.

Svētdien dalībnieki sacentās garajā distancē, kura kopā ar negaisu kļuva par izaicinājumu lielai daļai sportistu. Distances garums variēja no 1 km mazākajiem sacensību dalībniekiem (līdz 8 gadiem) līdz pat 9 km sieviešu un 13 km vīriešu elites grupās. Par izturīgākajiem S21 grupā kļuva OK „Stiga” sportiste Jūlija Matvijenko un Zaiga Ozoliņa (2. vieta), bet līderos izrāvās Volha Rahautsova no Baltkrievijas. Vīriešu konkurencē V21 grupā uz pjedestāla kāpa OK „Stiga” kluba biedrs no Lietuvas Eduard Novičenko (3. vieta) un Ivan Afanasev no Baltkrievijas (2. vieta), savukārt uzvaru ar 14 minūšu pārsvaru izcīnīja Andrey Salin, kas pasaules orientieristu rangā garajā distancē ierindojas augstajā 45. pozīcijā.

Sacensību kopvērtējumā triumfu savās vecuma grupās izcīnīja Viktoriya Afanaseva (S8), Dāvis Rapa (V8), Līna Madsena (S10), Nikita Vavilovs (V10), Emilija Staišiūnaitė (S12), Emīls Saulīte (V12), Laura Berķe (S14), Tautvydas Rimkus (V14), Taiga Lazdāne (S16), Matīss Saulīte (V16), Sarma Novicāne Lazdāne (S21B), Paulius Janušauskas (V21B), Ļubova Pavļukova (S40), Maksim Lapekin (V40), Halina Hancharova (S50), Ivanas Ziaziulia (V50), Larisa Avramenko (S60), Jānis Turks (V60), Antons Drozdovs (OPEN). Elites grupā starp sievietēm līderes pozīciju izdevās noturēt Volhai Rahautsovai, sudrabu izcīnīja Zaiga Ozoliņa, savukārt bronzu - Anastasiya Afanaseva, ātrākie stap vīriešiem V21 grupā izrādījās baltkrievi Mikalai Harbachou (3. vieta), Ivan Afanasev (2. vieta) un Andrey Salin (1. vieta).

OK Stiga izsaka pateicību Daugavpils pilsētas Sporta un jaunatnes departamenta Sporta nodaļai par atbalstu sacensību rīkošanā.