Vārda dienas: Elena, Ellena, Helēna, Liena, Liene, Евстигней, Нонна Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV RU
Sports

Skrējienā Daugavpils – Mežciems piedalījās 480 dalībnieki

13.09.2016
Svētdien Vienības laukumā tika dots starts 51. skrējienam „Daugavpils – Mežciems”, kas sapulcināja 480 skrējējus no dažādām Latvijas pilsētām. Par elites skrējiena uzvarētājiem kļuva jēkabpilietis Anatolijs Macuks un daugavpiliete Zoja Kņaževa, pavēstīja Daugavpils Sporta un jaunatnes departamenta pārstāvis Nauris Mackevičs.

Skrējienā „Daugavpils – Mežciems” šogad piedalījās rekordliels dalībnieku skaits – kopuma uz starta kādā no četrām distancēm stājās 480 dalībnieki. Visvairāk skrējēju bija 1 un 5 kilometru distancēs, kur kopumā startēja vairāk nekā 400 skrējēji. Ierasti vismazāk dalībnieku bija 18,5 kilometru skrējienā, kur finišu izdevās sasniegt 12 sportistiem.

Ātrākais bija Anatolijs Macuks, kurš uzvarēja ar laiku 1:09,42 stundas. Otrajā vietā finišēja Valērijs Šakelis (1:14,11 stundas), bet trešais bija Andrejs Bondarevs (1:16,48 stundas). Sievietēm finišu vienīgā sasniedza Zoja Kņaževa, kuras laiks bija 1:37,29 stundas.

10 kilometru distanci visātrāk noskrēja Pēteris un Rainers Trubači no Preiļiem. Pētera Trubača laiks bija 36 minūtes un deviņas sekundes. Ļoti labs ātrums trešajā vietā finišējušajam Aleksejam Seļskim – 37,50 sekundes.

Savās vecuma grupās 10 kilometru distancē par uzvarētājiem kļuva Rainers Trubačs (U18), Inese Golubeva (U18), Gints Skroderis (19-29 gadi), Olga Lasmane (19-29 gadi), Aleksejs Seļskis (30-39 gadi), Vita Vilciņa (30-39 gadi), Valērijs Baranovskis (40-49 gadi), Rita Kļaviņa (40-49 gadi), Gaļina Savicka (50-59 gadi), Pēteris Trubačs (50-59 gadi).

Īpaša intriga bija komandu skrējienā, kur pie uzvaras izdevās tikt Ruģeļiem. Komandas sastāvā skrēja Valērijs Baranovskis, Vita Vilciņa, Aleksejs Baranovskis, Sergejs Jaunzems. Otro vietu ieņēma „Jaunība” (Gints Skroderis, Artjoms Gajevskis, Sandis Kornijenko, Sofija Daņiļeviča), bet trešie palika „Skrien Daugavpils” (Anatolijs Levša, Uldis Pastars, Daņila Proščinko, Anastasija Kočmarjova).

5 kilometru skrējienā 70+ grupā uzvarēja Voldemārs Pinka, kurš apsteidza skrējiena vecāko dalībnieku Romualdu Saušu. 60+ grupā labākais rezultāts Jurijam Stoļarovam, kurš bija ātrāks par Vladimiru Jermaļonoku un Juriju Kopasovu, kurš svētdien piedalījās 50. skrējienā „Daugavpils – Mežciems”. Viņš savā sportista karjerā izlaidis tikai pašu pirmo skrējienu.

Bērnu grupā par uzvarētājiem puišiem kļuva Edgars Garais, bet meitenēm (U14) Evita Franckeviča.

1 kilometra distancē nebija īpašas ieskaites, tomēr pirmie finiša līniju kopā šķērsoja Ēvalds Kuļikovs, Deniss Stepanovs un Vjačeslavs Ivanovs. Ar īpašu balvu tika atzīmēta Žigarkovu ģimene, jo visjaunākā dalībniece Milāna Žigarkova bija tikai sešus mēnešus veca.

Jāpiemin, ka dienu pirms šī skrējiena starta bojā gāja viens no skrējiena pamatlicējiem Vladimirs Dribincevs. Viņa piemiņai tika veltīta īpaša klusuma minūte.