Pirmdiena,
30.Novembris 2020
Vārda dienas: Andrejs, Andrievs, Andris, Григорий, Никон, Лазарь Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Sabiedrība

Pašvaldības policija kontrolē epidemioloģisko noteikumu ievērošanu

29.10.2020
Valdība turpina pastiprināt epidemioloģiskās drošības pasākumus, lai ierobežotu COVID-19 izplatīšanos. Kopš oktobra sākuma sejas maskas obligāti jālieto sabiedriskajā transportā, kopš 14. oktobra – arī veikalos, izstādēs, muzejos. Šonedēļ ierobežojumi kļuvuši vēl stingrāki: tagad masku lietošana ir obligāta visās sabiedriskajās vietās. Daugavpilī noteikumu ievērošanai seko līdzi Pašvaldības policijas darbinieki.

Objektu (sabiedriskā transporta, veikalu, degvielas uzpildes staciju u.tml.) pārbaudes notiek gan dežūrrežīmā, gan reaģējot uz sūdzībām, kas saņemtas no iedzīvotājiem. Kopš oktobra sākuma saņemti 4 izsaukumi par iespējamiem COVID-19 režīma pārkāpumiem. Divi no tiem saistīti ar masku nelietošanu transportā, divi – ar pārkāpumiem publiskajā telpā. Policija norāda: tirdzniecības vietas pašas nosaka rīcību, ko tās īstenos, ja apmeklētāji būs bez maskām (piemēram, var atteikt apkalpot klientu). Bet, ja rodas nopietnas domstarpības, var tikt izsaukta arī policija.

Pašvaldības policija atgādina, ka mutes un deguna aizsegus - medicīniskās sejas maskas, nemedicīniskās (higiēniskās vai auduma) sejas maskas vai sejas vairogus - obligāti ir jālieto publiskās telpās – kultūrvietās un izstāžu norises vietās, publisku vai saimniecisku pakalpojumu sniegšanas laikā, tai skaitā tirdzniecības vietās, sabiedriskā transporta pakalpojuma sniegšanas vietās (dzelzceļa stacijās, autoostās, lidostās u.tml.) un reliģiskās darbības vietās.

Sabiedriskajā transportlīdzeklī, taksometrā vai vieglajā automobilī, ar kuru veic pasažieru komercpārvadājumus, transportlīdzekļa vadītāji, kuri nav atdalīti ar fizisku barjeru no pasažieriem, kā arī pasažieri, lieto mutes un deguna aizsegus.

Mutes un deguna aizsegus var nelietot bērni, kas nav sasnieguši 13 gadu vecumu, un personas ar acīmredzamiem kustību traucējumiem vai psihiskās veselības traucējumiem, kuru dēļ personai trūkst spēju vai iemaņu mutes un deguna aizsega lietošanai.

Līdz 2020. gada 15. novembrim aizliegts sniegt saimnieciskos pakalpojumus un organizēt pasākumus, kas saistīti ar bērnu izklaidi (piemēram, bērnu viesību organizēšana, izklaides un atrakciju centru, batutu parku, bērnu rotaļu istabu, bērnu pieskatīšanas istabu darbība, tai skaitā tirdzniecības centros).

Atgādinām, ka no piektdienas, 30. oktobra, tiks ieviesti vēl stingrāki pulcēšanās ierobežojumi: privātos pasākumos, gan iekštelpās gan ārpus telpām, drīkstēs vienkopus pulcēties ne vairāk kā 10 cilvēki. Savukārt publiskos pasākumos kopā drīkstēs būt ne vairāk kā 300 cilvēki (gan iekštelpās, gan ārpus telpām). Turklāt tāpat kā līdz šim publiskās vietās iekštelpās, tai skaitā īrētās telpās, pasākumos cilvēkiem ir jābūt fiksētās, personalizētās sēdvietās un jāvalkā sejas maska. Savukārt 29.oktobrī Saeimā sāks skatīt jautājumu par administratīvās atbildības piemērošanu pārkāpējiem.Daugavpilszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-1/1)
ilze 30.10.2020 23:53
Lai menti,ker zaglus seima,tie miljardus zog,no Eiropas!
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Šogad skolas gaitas Daugavpils izglītības iestādēs uzsāka 875 pirmklasnieki.
Apspriest
Aptauja
Kur aiziet lielākā daļa jūsu ienākumu?
Jaunākie komentāri:
Divu krastu radio intervija ar Gunitu Vanagu
Tas ir labs raidijums. Sīkāk...
Pašvaldības policija kontrolē epidemioloģisko noteikumu ievērošanu
Lai menti,ker zaglus seima,tie miljardus zog,no Eiropas! Sīkāk...
DRS atceļ pacientu apmeklēšanu un ģimenes dzemdības
Jau Daugavpils juk prata no covida,arprats! Nav virusa,beidziet melot! Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top