Otrdiena,
24.Novembris 2020
Vārda dienas: Velda, Velta, Виктор, Максим, Степанида, Федор Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Sabiedrība

Palīdz labiekārtot daudzdzīvokļu mājām piegulošās teritorijas

28.10.2020
Daugavpils Dome īsteno atbalsta programmu, kas ļauj daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem saņemt līdzfinansējumu brauktuvju, ietvju un stāvlaukumu izbūvei mājām piesaistītajās teritorijās. Šogad izmaksas no pašvaldības budžeta veiktas par sešiem šādiem objektiem, kur darbi pabeigti pērn, un vēl par trīs pagalmiem, kur būvdarbi sākās šogad. Kopējais finansējuma apmērs – 250 683 euro.

Šogad ar programmas līdzfinansējumu Tukuma ielā 4 izbūvēts stāvlaukums, pagalmā Imperatoru ielā 3 atjaunots asfalta segums, asfalta nomaiņas darbi šonedēļ sākās pie mājas Inženieru ielā 4.

Brauktuves, ietvju, stāvlaukuma būvniecībai vai atjaunošanai iespējams saņemt līdz 70% no atbalstāmajām izmaksām, bet ne vairāk kā 35.00 eur bez PVN uz 1 m2. Dome pilnā apmērā finansē arī tehniskās dokumentācijas izstrādi, ja tas ir nepieciešams (bet ne vairāk kā 3000 EUR bez PVN).

Saskaņā ar līdzfinansējuma programmas noteikumiem, atbalstu var saņemt ne tikai asfaltēšanas darbiem, bet arī bērnu rotaļu laukumu ierīkošanai (80% apmērā no atbalstāmām izmaksām, bet ne vairāk kā 5000 EUR bez PVN), apgaismojuma būvniecībai un atjaunošanai (80% apmērā no atbalstāmām izmaksām, bet ne vairāk kā 1500 EUR bez PVN, vienam apgaismojuma punktam (stabam)), un arī citiem darbiem.

Pieteikt piemājas teritoriju dalībai programmā var ikviens dzīvokļa īpašnieks. Lai to izdarītu, jāuzraksta DDzKSU iesniegums ar lūgumu, piemēram, nomainīt asfalta segumu vai ierīkot autostāvvietu. Vēlāk DDzKSU organizē sapulci vai veic īpašnieku aptauju. Lai saņemtu Domes līdzfinansējumu, nepieciešams saņemt 2/3 dzīvokļu īpašnieku piekrišanu. Ja attiecīgs lēmums tiek pieņemts, izstrādā projektu un veic iepirkumu. Ar iepirkuma rezultātiem DDzKSU iepazīstina īpašniekus. Ja atkal ir saņemta piekrišana no 2/3 dzīvokļu īpašniekiem, projektu var sākt īstenot.

Plašāku informāciju par atbalsta veidiem un noteikumiem var saņemt DDzKSU dzīvojamo māju apsaimniekošanas nodaļā telefoniski, zvanot pa tālr.nr. 654 07261, Dzīvokļu un komunālās saimniecības  uzņēmuma vietnē www.ddzksu.lv, kā arī www.likumi.lvDaugavpilszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Šogad skolas gaitas Daugavpils izglītības iestādēs uzsāka 875 pirmklasnieki.
Apspriest
Aptauja
Kur aiziet lielākā daļa jūsu ienākumu?
Jaunākie komentāri:
Divu krastu radio intervija ar Gunitu Vanagu
Tas ir labs raidijums. Sīkāk...
Pašvaldības policija kontrolē epidemioloģisko noteikumu ievērošanu
Lai menti,ker zaglus seima,tie miljardus zog,no Eiropas! Sīkāk...
DRS atceļ pacientu apmeklēšanu un ģimenes dzemdības
Jau Daugavpils juk prata no covida,arprats! Nav virusa,beidziet melot! Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top