Piektdiena,
10.jūlijs 2020
Vārda dienas: Lija, Olīvija, Самсон, Юрий, Мартин Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV RU
Sabiedrība

Stropu pludmalēs pacelti zilie karogi

02.06.2020
1.jūnijā pie Lielā stropu ezera Daugavpilī bija pacelti zilie karogi, kas simbolizē ne vien labu ūdens kvalitāti, bet arī dažādu pilsētas dienestu rūpes par peldvietu labiekārtotību un drošību.

Pilnā sparā rit Stropu glābšanas stacijas sakārtošana: pēc dažiem mēnešiem telpas būs pielāgotas glābēju darba vajadzībām. Papildus tam te parādīsies arī mūsdienīga sporta zāle, telpas airētāju treniņiem, kā arī publiskā tualete ar speciālām telpām zīdaiņu apkopšanai. Projekts sastāv no divām daļām, kas iekļauj gan iekštelpu un fasādes sakārtošanu, gan pieguļošās teritorijas labiekārtošanu. Ēkas remontam jābūt pabeigtam augusta pirmajā pusē.

Kopumā pie Lielā Stropu ezera maiņās dežūrē 12 glābēji – Pašvaldības policijas darbinieki. Struktūra pārņēma šo funkciju pavisam nesen. Glābēju darba efektivitātes palielināšanai pašvaldības policijai bezatlīdzības lietošanā bija nodota garāža un zemesgabals Grīvā, Lielajā ielā 49, kur iepriekš atradās glābšanas stacija. Vienlaikus bija izsludināts iepirkums motorlaivas iegādei glābēju vajadzībām. Paralēli tam pašlaik notiek iepirkums pandusa un specializēto ģērbtuvju projektēšanai, lai Lielajā Stropu ezerā varētu peldēties arī cilvēki ar īpašām vajadzībām.

Pie netālu esošā Stropaka ezera, kas atrodas Neredzīgo biedrības mikrorajonā, iztrīta un paplašināta smilšu pludmale, uzstādīti galdiņi un mangāli. Nākotnē šeit plāno ierīkot arī pontonu ērtākai ieiešanai ūdenī.

Ūdens kvalitāti Daugavpils peldvietās (Ruģeļu ūdenskrātuves peldvieta, Gubiščes ezera peldvieta, Mazā Stropu ezera peldvieta, Lielā Stropu ezera Centrālā peldvieta, Lielā Stropu ezera peldvieta “Stropu Vilnis”, Šūņu ezera peldvieta, Plotičku ezera peldvieta, Zirgezera peldvieta, Esplanādes ūdenskrātuves peldvieta, Porohovkas ezera peldvieta, Stropaka ezera peldvieta, Lielā Trijkārtu ezera peldvieta) regulāri pārbauda “Komunālās saimniecības pārvalde” kopā ar Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta BIOR pārstāvjiem. Viņi apliecina, ka šobrīd peldēties drīkst visās pārbaudītajās ūdenstilpēs.

Saskaņā ar Latvijas Veselības inspekcijas sniegto informāciju, Covid-19 izplatība nav saistīta ar ūdeni, tāpēc peldēties sabiedriskajās atpūtas vietās drīkst. Tomēr nevajag aizmirst par piesardzības pasākumu ievērošanu un distances ieturēšanu pludmalē, pie ģērbtuvēm un arī citviet.Daugavpilszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Pagājuši 5 gadi kopš latus mūsu makos un bankas kontos ir nomainījuši eiro.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Valsts prezidents Sēlijā diskutēs par latviešu vēsturiskajām zemēm
test Sīkāk...
Pašvaldība turpina atjaunot caurbraucamos pagalmus
Sveiki visiem, šī ir liecība par to, kā es saņēmu savu aizdevumu, mani ir izkrāpis tik daudz uzņēmumu, kuri ir apgalvojuši, ka ir īsti aizdevēji, taču visas manas pūles bija veltīgas, es esmu zaudējis vairāk nekā 3500 eiro viltus aizdevējiem, uz kuriem pretendē būt tādiem, kādi viņi nav. Līdz brīdim, kad mans draugs iepazīstināja mani ar pareizo aizdevēju, ar kuru es sazinājos, un es veiksmīgi saņēmu no viņiem aizdevumu tikai 48 stundu laikā, es ieteiktu ikvienam, kurš meklē aizdevumu, bez bailēm sazināties ar viņiem pa e-pastu: mobilfunding1999@gmail.com Sīkāk...
Šodien un tagad: par atbalstu zemkopības nozarei
Vierteigs raidejums! Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top