Trešdiena,
27.maijs 2020
Vārda dienas: Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta, Максим, Никита, Сидор, Леонтий Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV RU
Sabiedrība

Daugavpils cietoksnī turpinās labiekārtošanas un restaurācijas darbi

21.04.2020
Neskatoties uz koronavīrusa izraisīto ārkārtas situāciju valstī, Daugavpilī turpina īstenot vairākus celtniecības projektus. Viens no vērienīgākajiem un ambiciozākajiem ir Inženieru arsenāla rekonstrukcijas un konservācijas projekts Daugavpils cietoksnī, kur vēlāk tiks izveidots tehnikas un industriālā dizaina muzejs.

Arsenāla restaurācija, kurai jānoslēdzas nepilnu divu gadu laikā, rit labā tempā – jau tiek uzstādītas jauno jumtu spāres, bet iekšpagalma tīrīšanas laikā tika atklāts vēsturiskais bruģis. Pārmaiņas piedzīvo arī ēkas fasāde no Imperatora ielas. Kopumā objektā vienlaikus strādā ap 50 cilvēkiem. Koronavīrusa profilakses nolūkos katram no viņiem ik rītu pārbauda temperatūru, darbinieki ir nodrošināti ar visiem nepieciešamiem dezinfekcijas līdzekļiem.

Restaurācijai jau tiek gatavota vēl viena cietokšņa būve – 7. bastiona pulvera noliktava. Šo ēku plānots pārvērst par Marka Rotko mākslas centra papildus izstāžu sektoru, kas būs veltīts izcilajam keramiķim Pēterim Martinsonam. Pārveidosies arī noliktavai pieguļošā teritorija. Šos darbus veic Latvijas un Krievijas pārrobežu sadarbības projekta (“LV-RU HERITAGE”) ietvaros. Tas tika uzsākts jau pirms dažiem gadiem, bet visas formalitātes tika nokārtotas tikai tagad. Saskaņā ar plānu, objektam jābūt nodotam ekspluatācijā pēc 2 gadiem kopš līguma parakstīšanas brīža.

Vēl viens svarīgs uzdevums Daugavpils cietokšņa vizuālā tēla uzlabošanā ir vaļņu attīrīšana no brīvi augošiem kokiem un krūmiem. Paziņojumu par šo ieceri Komunālās saimniecības pārvalde ir nodevusi publiskai apspriešanai. Rakstiskas atsauksmes un komentāri iesniedzami e-pastā: ksp@daugavpils.lv līdz 24.aprīlim (aptaujas anketakoku foto).Daugavpilszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Pagājuši 5 gadi kopš latus mūsu makos un bankas kontos ir nomainījuši eiro.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Daugavpils un Ilūkstes novadus apvienos Augšdaugavas novadā
Jauns čeļš uz Bebreni, jo Rāzna tur dzīvo, žel ka viņs Raudā nedzīvo Sīkāk...
“Zivis starp diviem krastiem”: 2. raidījums
Vai kāds šogad ir noķēris samu Daugavpils tuvumā? Sīkāk...
Kultūrvēsturiskā mantojuma glabāšana sākas vietējās kopienās
Kāpēc "ieskicēt aptuvenās šo zemju robežas", vai tatad mēs tās vēl joprojām nezinam ? Vai arī tiks lemts par to, ka nākotnē Jēkabpils novadā ietilpstošais Krustpils novads vairs nebūs Latgales kultūrvēsturiskā teritorija ? Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top