Trešdiena,
27.maijs 2020
Vārda dienas: Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta, Максим, Никита, Сидор, Леонтий Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV RU
Sabiedrība

Iepazīsti virtuālo tūrisma piedāvājumu Daugavpilī

14.04.2020
Lai mazinātu riskus Covid-19 tālākai izplatībai Latvijas iedzīvotāju vidū, atbilstoši epidemioloģiskajai situācijai, valdība ir pieņēmusi stingrus noteikumus cilvēku pulcēšanās ierobežošanai privātos un publiskos pasākumos. Fiziskās kontaktēšanās ierobežojumi attiecas uz publiskām norisēm iekštelpās un ārtelpās, un nosaka divu cilvēku distances un 2m ievērošanas noteikumus.

Saskaņā ar Ministru kabineta lēmumu par ārkārtas situāciju valstī daudzi no Daugavpils tūrisma objektiem ir slēgti apmeklētājiem, tomēr darbs turpinās un tiek piedāvāts baudīt kultūras un tūrisma iespējas e- vidē.
Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs iepazīstina ar virtuālajām izstādēm - Marks Renārs “Glezniecība”, rotu mākslas biedrības izstāde “Zīme”, Marina Kapilova “Sazaroto taku dārzs”, Karo Josta “Abstrakto ekspresionistu gaistošās pēdas”, Delija Maksima izstāde “Redzamības virskārta”, Roma Viesuļa “Grafika”, kā arī video no Starptautiskā Latgales grafikas simpozija “Cilvēks un laiks” ekspozīcijas. Ir apskatāmas arī daudzas foto galerijas un video ar ekspozīcijām, kas atrodas Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā.

Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs
 ir izveidojis virtuālu ieskatu jaunākajās izstādēs, kas atrodas muzejā. Viena no tām ir izstāde "Cepuru pasaule" no etnomuzeja "Cepures pasaule" (Rīga) pasaules tautu tradicionālo cepuru un galvassegu kolekcijas. Var apskatīties arī Jāņa Anmaņa personālizstādi “Ar Dieva zīmi plaukstā”, kā arī radošās apvienības “Ūdenszīmes” izstādi “Caurspīdīgās pļavās” un  Pjotra Hudobčenoka telpiskās mākslas darbu izstādi “Daugavpils stāsti”.

Daugavpils teātris
 savā Facebook lapā aicina iesaistīties spēlē “Asini prātu kopā ar Daugavpils teātri!”, kur ir jāatmin mīklas un melodijas, kuras saistās ar teātri. “Teātris.zip” īpašajā izlasē ir iespēja noskatīties Daugavpils teātra izrādi “Jubileja 98”, kas 2017. gadā tika apbalvota, kā “Gada mazās formas izrāde” “Spēlmaņu nakts” pasākumā. Jaunākajiem skatītājiem ir iespēja noskatīties teātra izrādi “Leo - mazais lauva”.

Daugavpils inovāciju centrs e-vidē piedāvā sekot līdzi eksperimentiem, ko bērni kopā ar vecākiem var izmēģināt atrodoties mājās karantīnas laikā, padarot ikdienu interesantāku un radošāku, kā arī mācīties fiziku, matemātiku un ķīmiju neierastā veidā.

Daugavpils Māla mākslas centrs
 piedāvā apskatīt virtuālo TLM “Latgale”, TLMS “Klūga” un “Bauska” izstādi “Keramika.Pinumi.Tekstīlijas”.

Krievu kultūras centrs rīko online lasītāju konkursu “Vai zināt? Vai zināt? Vai zināt? Vai zināt? Nu, protams, ka zināt!”, kas ir veltīts krievu rakstnieka Daniila Harmsa 115. gadadienai.

Latgales Centrālā bibliotēka
 piedāvā izmantot iespēju bez maksas lasīt e-grāmatas 3td e-GRĀMATU bibliotēkā www.3td.lv,  piedāvājot personalizētus ieteikumus un atsauksmes no bibliotēkas darbiniekiem. Katru otrdienu tiek piedāvāti trīs ieteikumi dažādām lasītāju gaumēm.

Ģimenes digitālo aktivitāšu centrs
 piedāvā apkopotu informāciju, par iespējām lasīt e-grāmatas, uzzināt noderīgu informāciju par dabu, tehnoloģijām un mākslu.

Daugavpils tūrisma informācijas centrs
 piedāvā izzinošus video par tūrisma iespējām Daugavpilī. Lietuvas Nacionālās televīzijas raidījumu “Stop juosta” par  Daugavpils pilsētu var apskatīties šeit. Iegūt informāciju par Latgales slaveno dzērienu šmakovku, var apskatoties video “Šmakovkas ceļš Latgalē”. Šajā, laika periodā Daugavpils aicina nesteigties un gatavoties tūrisma sezonai iepazīstot e-vidē, skaisto pilsētu “Daugavpils - nesteidzies, atpūties, baudi!”. Daugavpils tūrisma informācijas centra mājas lapā www.vistdaugavpils.lv var apskatīties foto galerijas ar aktuālākajām pavasara bildēm Daugavpilī, kā arī youtube kanālā var noskatīties izzinošus video par notikumiem pilsētā, facebook mājas lapā var iegūt aktuālāko informāciju par kultūras dzīvi Daugavpilī.

Vietējo ēdinātāju atbalstam Daugavpils pilsētas pašvaldības tūrisma attīstības un informācijas aģentūra ir izveidojusi sarakstu ar vietējiem ēdinātājiem (restorāniem, kafejnīcām, gastrobāriem, ātrās apkalpošanas restorāniem un picērijām), kas piedāvā iespēju pasūtīt garšīgu svētku maltīti līdzņemšanai vai ar piegādi Daugavpilī.Daugavpilszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Pagājuši 5 gadi kopš latus mūsu makos un bankas kontos ir nomainījuši eiro.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Daugavpils un Ilūkstes novadus apvienos Augšdaugavas novadā
Jauns čeļš uz Bebreni, jo Rāzna tur dzīvo, žel ka viņs Raudā nedzīvo Sīkāk...
“Zivis starp diviem krastiem”: 2. raidījums
Vai kāds šogad ir noķēris samu Daugavpils tuvumā? Sīkāk...
Kultūrvēsturiskā mantojuma glabāšana sākas vietējās kopienās
Kāpēc "ieskicēt aptuvenās šo zemju robežas", vai tatad mēs tās vēl joprojām nezinam ? Vai arī tiks lemts par to, ka nākotnē Jēkabpils novadā ietilpstošais Krustpils novads vairs nebūs Latgales kultūrvēsturiskā teritorija ? Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top