Otrdiena,
2.jūnijs 2020
Vārda dienas: Emma, Lība, Алексей, Тимофей, Александр Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV RU
Sabiedrība

Slimnīca dara visu iespējamo, lai strādātu esošajā situācijā

01.04.2020
Latvijā valdība ar 13. martu pasludināja ārkārtas situāciju sakarā ar COVID-19 infekcijas izplatību arī valsts teritorijā, kas ir spēkā līdz 14. aprīlim. Latvijā saslimušo skaits 31. martā ir 398, 3 pacientiem ir smags stāvoklis. Atbildīgās valsts iestādes pieņem lēmumus, kas nosaka dažādus ierobežojošus pasākumus. Arī pašvaldība, savas kompetences ietvaros, ir noteikusi ierobežojumus, to skaitā pasākumu rīkošanas aizliegumu, aizliegumu atrasties bērnu rotaļu un sporta laukumos, ierobežot pārvietošanos, strādāt attālināti. Virkni pasākumu esošajā situācijā veic arī Daugavpils reģionālā slimnīca.

Kā Daugavpils pilsētas domi informēja Daugavpils reģionālās slimnīcas vadītās Grigorijs Semjonovs,  uz 31. martu Daugavpilī ir 1 aktīvs pacients ar Covid-19, 4 ar aizdomām par COVID-19, 1 darbiniekam paņemts materiāls analīžu veikšanai. Mirušo nav. Daugavpils reģionālās slimnīcas vadība katru rītu informē par situāciju atbildīgās valsts iestādes – Nacionālo veselības dienestu un Veselības ministriju.

Slimnīcā turpinās darbi, lai pilnībā izolētu pacientu plūsmas nodaļās un nodrošinātu COVID-19 pacientu ārstēšanu. Infekcijas nodaļā COVID-19 inficēto pacientu uzņemšanai ir atbrīvoti 4 boksi ar 12 gultām. Veicot optimizāciju izdevies atbrīvot vēl 2 boksus ar 6 gultām. 

Ņemot vērā to, ka aktīvi pacienti var iestāties  ar dažāda veida komplikācijām, kad to ārstēšanai būs jāsniedz specializētā ķirurģiskā, kardioloģiskā u.c. veida medicīniskā palīdzība, kas ir pieejama tikai 12 stāvu ēkā, tiek sadalītas pacientu plūsmas Uzņemšanas nodaļā ir izveidots papildus izolēts korpuss COVID-19 pacientu uzņemšanai ar 16 gultām.  Narkoloģijas nodaļas telpās, kur ir atsevišķa ieeja,  ir izveidots visām mūsdienu prasībām atbilstošs izolators, ar divām atsevišķām telpām, katrā pa vienai gultai.  

Ir izstrādāts plāns pilnīgai Plaušu slimību un tuberkulozes centra atbrīvošanai.  Tas ļaus izvietot vēl 159 gultas COVID-19 pacientu izolācijai.

Slimnīcas rīcībā esošais tehnoloģiskais nodrošinājums  atbilst cilvēkresursu skaitam, tomēr tiks  uzsāktas personāla apmācības, lai izmantotu mākslīgo plaušu ventilācijas aparātus (MVP). Ar šo metodi strādā tikai reanimatologi, tāpēc ir nepieciešams apmācīt arī citus speciālistus.

“Galvenie MPV ražotāji no ASV, Francijas u.t.t. pārtrauca to piegādi, iesaldējot pat pirms epidēmijas plānotās piegādes, jo viņi krāj tehnoloģisko nodrošinājumu priekš pašu vajadzībām. Neskatoties uz to, Daugavpils slimnīcas reanimatologi atraduši kompromisa variantu plaušu ventilācijas nodrošināšanai pat vidēji smagajiem pacientiem, OptiFlow sistēma no gāzu mikseriem, specializētiem mitrinātājiem, sildīšanas kabeļiem un plūsmas zondēm. Izejvielas jau ir pasūtītas. Visu šo laiku izjūtam globālo problēmu ar IAL nepietiekamību, bet pateicoties mūsu darbinieku pūlēm, kas 24 stundas diennaktī, bez brīvdienām apzvanīja visus piegādātājus raujot no visām pusēm visu iespējamo, kā arī pateicoties vietējo uzņēmēju atsaucībai - piedāvājumiem sniegt bezatlīdzības atbalstu un beidzot  sagaidīta humānā palīdzība no valdības puses, jau nākamnedēļ mēs kopumā saņemsim 30 000 ķirurģiskās maksas, 300 aizsarg kombinezonus, 3 000 ffp2 respiratorus (ffp3 jau neviens nepiegādā), 750 aizsargstiklus, 100 aizsargbrilles. Papildus tam, ar pirmo iekšējās karantīnas ieviešanas dienu mēs pārprofilējām mūsu šūšanas darbnīcu 10 slāņu marļu masku ražošanai pašu vajadzībām. Nedēļas laikā tiek sašūtas ap 400 maksas” – pastāstīja G. Semjonovs.

Jau 30. martā slimnīca saņēma humanitāro palīdzību – 20 000 maskas, 2 000 respiratorus, 100 aizargbrilles.
“Tas, kā attīstīsies situācija, būs atkarīgs no tā, cik intensīva būs pacientu plūsma un tā cik ātri mēs varēsim nodrošināt iekšējo un ārējo loģistikas (piem., izrakstot un pēc tam izolējot aktīvus pacientus). Bet varat būt droši, mēs darām visu iespējamo un visi mūsu rīcībā esošie resursi pašlaik ir vērsti slimnīcas potenciāla paaugstināšanai un mūsu kolektīva sagatavošanas līmeņa celšanai” – uzsvēra G. Semjonovs.Daugavpilszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Pagājuši 5 gadi kopš latus mūsu makos un bankas kontos ir nomainījuši eiro.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Grupa "Latgaliešu reps" raidījumā pirmatskaņo dziesmu
Tei nav hip-hopa apvīneiba, pirmkuort! Ūtkuort, poši esot pretrunā ar sovu jaunū dzīsmu.. Lobuok nūmainit sovys ''apvīneibys'' nūsaukumu iz naskū solduoku. Yo! Sīkāk...
Kultūrvēsturiskā mantojuma glabāšana sākas vietējās kopienās
Vai 1939. g. Latvijas kartē iezīmētās Kurzemes, Zemgales, ar Sēliju tās sastāvā, Vidzemes un Latgales robežas nu nekādi nedrīkst atzīt par likumīgām, derīgām administratīvai pārvaldei un 19 apriņku vietā vajag vismaz 42 administratīvās teritorijas? Tas izskatās pēc saukļa: Mēs visu sagrausim un tad - mēs jaunu pasauli sev celsim! Itkā Latvijas vēsture sāktos šodien un reformu vajag katrā desmitgadē. Sīkāk...
Daugavpils un Ilūkstes novadus apvienos Augšdaugavas novadā
Stefans sev ceļu uz mājām uztaisīja, bet kāpēc uz Raudu nav jauna ceļa? Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top