Pirmdiena,
22.jūlijs 2019
Vārda dienas: Marija, Marika, Marina, Александра, Кирилл, Федор, Панкрат Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV RU
Sabiedrība

Nav ieteicams peldēties Porohovkas ezerā

27.06.2018
Latgalē šogad fiksēts pirmais gadījums, kad kādā no ūdenstilpnēm piesārņojuma dēļ nav ieteicams peldēties. Porohovkas ezerā Daugavpilī, veicot kārtējo ūdens kvalitātes pārbaudi, konstatēs paaugstināts zarnu enterokoka līmenis. Visticamāk, tas ir dabiskais piesārņojums, ko izraisījuši putni un siltais laiks, saka vides speciālisti, aicinot iedzīvotājus šajā ezerā nepeldēties.


Iepriekš Veselības inspekcija publicēta informāciju par aizliegumu vai ieteikšanu nepeldēties vairākās pludmalēs jūrā. Šis ir viens no retajiem gadiem, kad ūdens piesārņojums konstatēts tik agri, secina Veselības inspekcijā.


Porohovkas ezers ir neliela ūdenskrātuve Daugavpils Ķīmiķu mikrorajonā, stāsta pilsētas Komunālās saimniecības pārvaldes Tehniskās nodaļas direktors Teodors Binders.


Iepriekš nekas par problēmām ūdenstilpnē neliecināja, taču šobrīd tieši te atklāta baktērija, kuras dēļ šajā ezerā nav ieteicams peldēties. “Mēs veicām ūdens pārbaudes Daugavpils 12 ezeros. Tikai Porohovkas ezerā ir konstatēts paaugstināts bioloģiskais piesārņojums - zarnu enterokoka daudzums ūdenstilpnē pārsniedza pieļaujamo normu. Taču tas nav aizliegums, tikai ieteikums šajā ezerā nepeldēties,” norāda pārvaldes vides speciāliste Tatjana Livčāne.


Kā stāsta vietējie mikrorajona iedzīvotāji, jau vairāk nekā nedēļu šajā ezerā neviens arī nepeldas. Vizuāli ezers izskatās izsīcis, un, izņemot putnus, nevienam tas peldēt interesi neraisa.


Visticamāk, tieši putni un siltais laiks arī ir baktēriju savairošanās iemesls šajā ezerā. “Porohovkas ezera apkaimē nav tādu objektu, uzņēmumu vai operatoru, kas varētu piesārņotus notekūdeņus novadīt. Iespējams, šī baktērija ir dabiskas izcelsmes, tie varētu būt suņi, putni, kas peld ezerā, un karstais laiks, kas to visu baktēriju vairošanos sekmē,” skaidro Valsts vides dienesta Daugavpils reģionālās vides pārvaldes direktore Iveta Lobanoka.


Šis gads ar baktēriju savairošanos ūdenstilpnēs ir īpašs tieši siltā laika dēļ, to apliecina Veselības inspekcijas Sabiedrības veselības nodaļas vadītāja Solvita Muceniece: “Ātri iestājās silts laiks, tas turējās konstanti mēnesi. Parasti šādi ierobežojumi parādās jūlijā un augustā, šogad jau jūnija sākumā. Tas nav Latvijā raksturīgi. To es saistu ar šo straujo vasaru šogad.”


Pirmie ieteikumi vai aizliegumi peldēties šogad bija fiksēti jūrā. Ieteikumi nepeldēties pastāv vēl daudzviet Latvijā, un katram pašam jāizvērtē sekas, ko šāda pelde var izraisīt. Tāpēc
iedzīvotājus mudina ielūkoties Veselības inspekcijas vai savu pašvaldību mājaslapās un uzzināt par peldvietu ūdens kvalitāti.


“Ja cilvēki peldēšanas aizlieguma vietās peldas, norij ūdeni vai ūdens nokļūs acīs, ausīs, degunā vai brūcēs uz ķermeņa, tad var rasties problēmas, iekaisīgi procesi, var būt vēderdarbības traucējumi. Bet gadījumos, kad ir tikai ieteikums nepeldēties, tad tas vairāk var skart jūtīgus cilvēkus, zīdaiņus, cilvēkus ar smagām hroniskām saslimšanām, uz kuriem var atsaukties piesārņojums un attiecīgi var parādīties līdzīgi simptomi,” stāsta Muceniece.


Tikmēr ūdensiemītnieku – zivju – dzīvi esošie laika apstākļi īpaši neietekmē. Pašvaldības arī šajā laikā, kā stāsta Daugavpils Komunālās saimniecības pārvaldes pārstāvis Teodors Binders, turpina papildināt savas ūdenskrātuves ar zivju mazuļiem.


“20 grādi ūdenstilpnē ir normāli, nekādu zivju slāpšanu mēs neprognozējam. Vēl pagājušajā nedēļā mēs ielaidām līdaku zivju mazuļus vairākos pilsētas ezeros: Lielajā Stropu ezerā - 25 tūkstošus, Šūņu ezerā - 7400. Ceram, ka nākotnē  makšķerniekiem būs ko darīt pēc dažiem gadiem un šis klimats neietekmēs zivju mazuļu izdzīvošanu,” saka Binders.


No lielā Latvijas ūdenstilpņu daudzuma ir 56 oficiālās peldvietas, ko uzrauga Veselības inspekcija. Pārējās ūdenstilpnes līdzīgi kā Daugavpils Porohovkas ezers ir vietas, ko pēc savām iespējām uzrauga pašvaldības. Porohovkas ezerā nākamais ūdens paraugs tiks ņemts jūlija vidū, līdz analīžu rezultāta saņemšanai tur peldēt nav ieteicams.

Avots : LSM.lv
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Pagājuši 5 gadi kopš latus mūsu makos un bankas kontos ir nomainījuši eiro.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Aicina pieteikt Daugavpils sportistus „Gada sporta laureātam”
Edward Williams Loan Company is a well established finance company
who are committed to providing our customers and suppliers with simple and
competitive forms of finance solutions for all business users. An
independent finance house and brokerage specializing in vendor finance
schemes. As a company we have a wealth of experience in the market, predominantly offering leasing solutions to businesses looking to finance all types of equipment. . Our dynamic approach in the market has led us to significantly develop our range of products and services in order to help commercial customers with all finance requirements

Thank you for your interest in obtaining a loan through Mr Edward Williams
Loan Co. Ltd. We hope that we can set up a loan that will be just what you
are looking for.

Qualifications:
1)The Borrower must be at least 18 years old
2)Even with Bad credit, we still Guarantee the Borrower the Loan
3)The Loan Can Be Granted Even With low credit
4)There is no prepayment penalty.
5)The Borrower loan funds is been approved once you are in agreement to
the loan terms and repayment schedule.
6)We have flexible and adjustable loan terms guaranteed for the
borrower to meet up to repayment duration at the stated time.

BORROWER DATA.

Full Name:.........
Loan Amount Needed:.
Purpose of loan:....
Loan Duration:..
Gender:............
Relationship Status.............
Date Of Birth:.............
Home Address:....
Postal Code.........
City:............
Country:......
Cell Phone Number:...
Occupation:......
Monthly Income:.....

Once we are in receipt of this information, You will be sent the company
loan terms and condition immediately. Be assured that your loan application
will be handled with privacy and in a professional manner and you will
receive a prompt answer to your request.

contact us at ( edwardwilliamsloanfirm8@gmail.com )

Best Regards,
Mr. Edward Williams Sīkāk...
Daugavpilieši iekļauti Latvijas olimpiskās vienības 2018.gada sezonas sastāvā
Are you an individual businessman or a business organisation that wishes to expand in business ??, we offer financial instrument such as BGs, SBLCs,MTNs, LCs, CDs and others on lease and sales at a rate of 4%+2% of the face value and reasonable conditionfrom a genuine provider. You are at liberty to engage our leased facilities into trade programs as well as in signatory project(s) such as Aviation, Agriculture, Petroleum, Telecommunication and any other project(s) etc.

Contact : Mr. Raymond Doison
Contact Email: crusaderbroker.bgassurance@gmail.com
skype:crusaderbroker.bgassurance
Whatsapp : +380 50 922 4887

With our financial/bank instrument you can establish line of credit with your bank and/or secure loan for your projects in which our bank instrument will serve collateral in your bank to fund your project.

We deliver with time and precision as set forth in the agreement. Our terms and Conditions are reasonable and we work directly with issuing bank lease providers, this instrument can be monetized on your behalf for upto 100% funding. Intermediaries/Consultants/Brokers are welcome to bring their clients and are 100% protected. In complete confidence, we will work together for the benefits of all parties involved.

All relevant business information will be provided upon request.

BROKERS ARE WELCOME & 100% PROTECTED!!!

If Interested kindly contact me via

Email:~ crusaderbroker.bgassurance@gmail.com

Skype ID:crusaderbroker.bgassurance

serious enquiry only.

Genuine Provider for BG/SBLC(Bank Guarantee/Standby Letter of Credit)
I am Direct Provider's Mandate of BG & SBLC Lease 100% protected. Sīkāk...
Kā izveidot mājokļa metāla durvis, lai tās atbilstu pēc Fen Šui?
Nopirku augstas kvalitātes metāla durvis M-Lux. Laba cenas un kvalitātes attiecība!

https://m-lux.lv Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top