Svētdiena,
21.jūlijs 2019
Vārda dienas: Meldra, Meldris, Melisa, Прокоп Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV RU
Sabiedrība

Promenāde Daugavpilī iestrēgusi projektēšanas stadijā

03.05.2018
Pirms diviem gadiem Daugavpilī uzsāktais promenādes izveides darbs Daugavas labajā krastā tā īsti joprojām nav sācies. Daugavpils pašvaldība vaino projektētāju firmu, kas joprojām nav iesniegusi būvprojektus, savukārt projektētāji, lai arī savu vainu nenoliedz, neslēpj arī to, ka Daugavpils attiecīgās iestādes savas prasības laika gaitā mainījušas, kas paildzinājis darbus. Pēdējais gala termiņš būvprojektētājiem noteikts 18.maijs, pēc kā pašvaldība vērsīsies ar prasību pret uzņēmumu.


“Promenāde iziet tieši uz Rotko pieminekļa vietu Daugavas krastā no pilsētas vēsturiskā centra,” stāsta Daugavpils Pilsētplānošanas un būvniecības departamenta pārstāve Inta Ruskule. Darbs pie vērienīgas aptuveni piecus kilometrus garas promenādes izbūves Daugavas labajā krastā Daugavpilī uzsākts jau 2016.gadā. Vēl pirms diviem gadiem iecerētos darbus un plānoto gala rezultātu apraksta Ruskule:


“Un promenāde būtu bijusi kā bruģa iela, gājēju celiņš un velo celiņš ar iespēju nokāpt pie Daugavas un skaisiem skatu laukumiem, arī ar pludmali, atpūtas vietām līdz pat Daugavpils ūdensteritorijai pa dambi. Un tālāk arī paralēli tiek plānots dambja projekts - kur beidzas šī promenāde, turpinātos kā dambis, pa kuru varētu aiziet līdz pat Ruģeļu mikrorajonam, kur kādreiz plānojās HES būvniecība un ir izveidota liela ūdenskrātuve, tā kā tas būtu ļoti skaists maršruts gar Daugavu.”


Tomēr darbs pie promenādes izveides Daugavpilī līdz šim nav ritējis gana raiti. Ar Rīgas uzņēmumu SIA “Baltex Group” par būvprojekta izstrādi līgums noslēgts vēl 2016.gada sākumā, būvniecības darbus plānoja uzsākt vēl pērnā gada sākumā, tos realizējot pa posmiem, un pēc aptuvenām aplēsēm projekts kopumā varētu sastādīt miljons eiro lielas izmaksas.


Pašvaldība cerības lika uz Eiropas fondiem. Tomēr joprojām SIA “Baltex Group” būvprojekti nav saņēmuši pozitīvu ekspertīzes slēdzienu. Līdz ar to arī krietni kavējot tālāko darbu uzsākšanu un radot iespēju pašvaldībai ciest zaudējumus projektētāju kavēšanās dēļ.


“Tas ir saistīts ar Eiropas līdzekļu apguvi, īpaši ar ielu infrastruktūru būvniecību un ar degradēto teritoriju zonu attīstību” skaidro Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja pirmais vietnieks Igors Prelatovs, tam piekrīt arī Inta Ruskule:


“Nu, jā, viņi jau apdraud tālāko virzību - man liekas jau divus gadus -, līdz ar to, ja būtu realizēts uzreiz, mēs jau staigātu pa šo promenādi, jo citas ielas, kas bija šī projekta ietvaros, jau ir uzbūvētas, sakārtotas, un šī daļa, kas saistās ar promenādi, vienkārši nav sakārtota joprojām.”


Uzņēmuma “Baltex Group” valdes loceklis Mārtiņš Ratnieks Latvijas Radio atzīst, problēmas ar būvprojekta izstrādi bijušas:


“Dažās sadaļās būvprojekta vadītājs ir ceļa inženieris, un dažās ir arhitekts. Mums vairāk neveicās ar tām sadaļām, kur ir ceļu inženieris, mēs bijām arī spiesti nomainīt šo inženieri. Nekvalitatīvi tika veikts darbs, un tas arī bija galvenais iemesls, kāpēc mēs aizkavējām projekta iesniegšanu.”


Arī Daugavpils domes deputāts Aivars Zdanovskis projekta kavēšanos skaidro kā ierastu problēmu, ka atsevišķi uzņēmumi sneievērojot noteikumu, pieprasot papildu līdzekļus. Pašvaldība pat gatava vērsties uzraugošajās institūcijās, lai panāktu, kā tādiem turpmāk neļauj  piedalīties konkursos par pašvaldību projektiem.


SIA “Baltex group” vadītājs Mārtiņš Ratnieks skaidro - šobrīd ar pašvaldību ir noteikta vienošanās līdz 18.maijam darbus pie promenādes projektēšanas tomēr pabeigt:


“Mēs noteikti nenorobežojamies no atbildības, bet mūsu ieskatā pie visa šī arī bija vainīgi, varbūt ne dome kā pasūtītājs, bet dažādas Daugavpils iestādes, kas pašas ne pārāk labi savā starpā koordinē šīs prasības, jo sākumā izvirzītas vienas prasības, pēc tam tās mainījās laika gaitā. Es teiktu, ka vairākas puses ir vainīgas.”


Panākto vienošanos ar uzņēmēju atzīst arī Igors Prelatovs. Maija vidus esot gala termiņš:


“Projekti tiks realizēti, tikai negribētos, lai tie tiku apgūti ar kavējumu un lai mēs rudenī atkal neparādītos to pašvaldību sarakstā, kurām ir problēmas ar Eiropas līdzekļu apgūšanu.”


Ņemot vērā riskus, kas saistīti ar vairāku Eiropas Savienības fondu līdzfinansēto projektu ieviešanu, Daugavpils pilsētas pašvaldības nostāja šobrīd ir stingra - ja pēdējie gala termiņi būvprojektu iesniegšanai netiks ievēroti, pašvaldība vērsīsies ar prasību pret uzņēmumu uzraugošajās institūcijās.Avots : LSM.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Pagājuši 5 gadi kopš latus mūsu makos un bankas kontos ir nomainījuši eiro.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Aicina pieteikt Daugavpils sportistus „Gada sporta laureātam”
Edward Williams Loan Company is a well established finance company
who are committed to providing our customers and suppliers with simple and
competitive forms of finance solutions for all business users. An
independent finance house and brokerage specializing in vendor finance
schemes. As a company we have a wealth of experience in the market, predominantly offering leasing solutions to businesses looking to finance all types of equipment. . Our dynamic approach in the market has led us to significantly develop our range of products and services in order to help commercial customers with all finance requirements

Thank you for your interest in obtaining a loan through Mr Edward Williams
Loan Co. Ltd. We hope that we can set up a loan that will be just what you
are looking for.

Qualifications:
1)The Borrower must be at least 18 years old
2)Even with Bad credit, we still Guarantee the Borrower the Loan
3)The Loan Can Be Granted Even With low credit
4)There is no prepayment penalty.
5)The Borrower loan funds is been approved once you are in agreement to
the loan terms and repayment schedule.
6)We have flexible and adjustable loan terms guaranteed for the
borrower to meet up to repayment duration at the stated time.

BORROWER DATA.

Full Name:.........
Loan Amount Needed:.
Purpose of loan:....
Loan Duration:..
Gender:............
Relationship Status.............
Date Of Birth:.............
Home Address:....
Postal Code.........
City:............
Country:......
Cell Phone Number:...
Occupation:......
Monthly Income:.....

Once we are in receipt of this information, You will be sent the company
loan terms and condition immediately. Be assured that your loan application
will be handled with privacy and in a professional manner and you will
receive a prompt answer to your request.

contact us at ( edwardwilliamsloanfirm8@gmail.com )

Best Regards,
Mr. Edward Williams Sīkāk...
Daugavpilieši iekļauti Latvijas olimpiskās vienības 2018.gada sezonas sastāvā
Are you an individual businessman or a business organisation that wishes to expand in business ??, we offer financial instrument such as BGs, SBLCs,MTNs, LCs, CDs and others on lease and sales at a rate of 4%+2% of the face value and reasonable conditionfrom a genuine provider. You are at liberty to engage our leased facilities into trade programs as well as in signatory project(s) such as Aviation, Agriculture, Petroleum, Telecommunication and any other project(s) etc.

Contact : Mr. Raymond Doison
Contact Email: crusaderbroker.bgassurance@gmail.com
skype:crusaderbroker.bgassurance
Whatsapp : +380 50 922 4887

With our financial/bank instrument you can establish line of credit with your bank and/or secure loan for your projects in which our bank instrument will serve collateral in your bank to fund your project.

We deliver with time and precision as set forth in the agreement. Our terms and Conditions are reasonable and we work directly with issuing bank lease providers, this instrument can be monetized on your behalf for upto 100% funding. Intermediaries/Consultants/Brokers are welcome to bring their clients and are 100% protected. In complete confidence, we will work together for the benefits of all parties involved.

All relevant business information will be provided upon request.

BROKERS ARE WELCOME & 100% PROTECTED!!!

If Interested kindly contact me via

Email:~ crusaderbroker.bgassurance@gmail.com

Skype ID:crusaderbroker.bgassurance

serious enquiry only.

Genuine Provider for BG/SBLC(Bank Guarantee/Standby Letter of Credit)
I am Direct Provider's Mandate of BG & SBLC Lease 100% protected. Sīkāk...
Kā izveidot mājokļa metāla durvis, lai tās atbilstu pēc Fen Šui?
Nopirku augstas kvalitātes metāla durvis M-Lux. Laba cenas un kvalitātes attiecība!

https://m-lux.lv Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top