Pirmdiena,
1.jūnijs 2020
Vārda dienas: Bernedīne, Biruta, Mairita, Иван, Сергей, Корней, Игнат Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV RU
Sabiedrība

Braukšanas maksas atvieglojumi sabiedriskajā transportā

10.04.2018
Pamatojoties uz Daugavpils pilsētas domes saistošiem noteikumiem Nr.46 “Daugavpils pilsētas pašvaldības materiālais atbalsts mazaizsargātajām personām” 19.sadaļu, uzrādot attiecīgu atlaides karti vai apliecību, ir tiesības braukt bezmaksas pilsētas sabiedriskajā transportā  zemāk minētam pasažieru kategorijām:


-           nestrādājoša persona, kas saņem Latvijas Republikā noteikto valsts priekšlaicīgo vecuma pensiju vai pensiju ar atvieglotiem noteikumiem par darbu sevišķi kaitīgos un sevišķi smagos darba apstākļos vai kaitīgos un smagos darba apstākļos;


-           persona, kura saņem ilgstošu sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumu Daugavpils pensionāru sociālās apkalpošanas teritoriālajā centrā;


-           represēta persona (tramvajā un autobusā); daudzbērnu ģimenes loceklis;


-           nestrādājošs Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidators;


-           nestrādājošs Afganistānas kara dalībnieks vai bojā gājušo karavīru vecāki;


-           Antihitleriskās koalīcijas cīnītāju Daugavpils biedrības valdes loceklis;


-           personas, kuras sasniegušas Latvijas Republikas vecuma pensijas vecumu


Nestrādājoša persona, kurai piešķirta III invaliditātes grupa, kura nesaņem citas valsts sociālās garantijas un kuras ienākumi mēnesī nepārsniedz  80% no valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas (tramvajā un autobusā) uzrādot attiecīgu atlaides karti, ir tiesības iegādāties braukšanas biļeti ar 50% atlaidi no braukšanas maksas pilsētas maršrutu autobusos un tramvajos.


Pamatojoties uz Daugavpils pilsētas domes saistošiem noteikumiem Nr.20 “Braukšanas maksas atvieglojumi pilsētas sabiedriskajā transportā”


-          pirmsskolas vecuma bērnus ir tiesības pārvadāt bez maksas, ja bērni neaizņem sēdvietas, uzrādot bērnu vecumu apliecinošu dokumentu.


-       vispārējās izglītības iestāžu klātienē un neklātienē izglītojamajiem, kuri deklarējuši dzīvesvietu Daugavpils pilsētas administratīvajā teritorijā, ir tiesības mācību gada laikā izmantot pilsētas sabiedrisko transportu pilsētas nozīmes maršrutu tīklos ar 100% atvieglojumu no braukšanas maksas, uzrādot attiecīgu dokumentu.


-        profesionālās izglītības iestāžu klātienē un neklātienē izglītojamajiem, kuri apgūst profesionālās pamatizglītības, arodizglītības vai profesionālās vidējās izglītības programmas un kuri deklarējuši dzīvesvietu Daugavpils pilsētas administratīvajā teritorijā, ir tiesības mācību gada laikā izmantot pilsētas sabiedrisko transportu pilsētas nozīmes maršrutu tīklos ar 50% atvieglojumu no braukšanas maksas, uzrādot mēnešbiļeti.


-         profesionālās izglītības iestāžu klātienē un neklātienē izglītojamajiem, kuri apgūst


-       vispārējās izglītības iestāžu klātienē un neklātienē izglītojamajiem ir tiesības attiecīgā mācību gada vasaras brīvdienu laikā izmantot pilsētas sabiedrisko transportu pilsētas nozīmes maršrutu tīkla maršrutos ar 100% atvieglojumu no braukšanas maksas, uzrādot attiecīgu dokumentu, vai iegādājoties vienreizējo braukšanas biļeti 0,05 eiro apmērā.


-        bāreņiem un bez vecāku gādības palikušajiem bērniem, kuriem deklarēta dzīvesvieta Daugavpils pilsētas administratīvajā teritorijā, vai kuri saskaņā ar Daugavpils pilsētas bāriņtiesas lēmumu atrodas ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijās, audžuģimenēs, aizbildnībā, neatkarīgi no deklarētās dzīvesvietas, līdz 18 gadu vecuma sasniegšanai un, ja viņi turpina mācības klātienē vispārējās vai profesionālās izglītības iestādē, koledžā vai augstskolā pilna laika studiju programmā, līdz 24 gadu vecuma sasniegšanai, ir tiesības bez maksas  izmantot pilsētas sabiedrisko transportu, uzrādot pārvadātājam apliecību sociālo garantiju nodrošināšanai un Sociālā dienesta uzlīmēto hologrammu.


Pamatojoties uz Daugavpils pilsētas domes saistošiem noteikumiem Nr.31 “Braukšanas maksas atvieglojumi pilsētas sabiedriskajā transportā svētdienās, svētku dienās, pareizticīgo un vecticībnieku Ziemassvētkos, Starptautiskajā veco ļaužu dienā, Starptautiskajā Invalīdu dienā un pilsētas svētku laikā” pasažieriem ir tiesības svētdienās, svētku dienās, pareizticīgo un vecticībnieku Ziemassvētkos izmantot sabiedrisko transportu, kas veic pārvadājumus pilsētas nozīmes maršrutos, ar 50% atlaidi no braukšanas maksas, iegādājoties braukšanas biļeti transportlīdzeklī.


Tiesības izmantot braukšanas maksas atvieglojumus 100% apmērā no biļetes cenas ir:


-         visiem pasažieriem pilsētas svētku laikā (sestdienā un svētdienā);


-         pensionāriem Starptautiskajā veco ļaužu dienā (1.oktobrī), uzrādot pensionāra apliecību;


-         personām ar invaliditāti Starptautiskajā Invalīdu dienā (3.decembrī), uzrādot invalīda apliecību.


Pamatojoties uz Ministru kabineta noteikumiem Nr.872 “Noteikumi par pasažieru kategorijām, kuras ir tiesīgas izmantot braukšanas maksas atvieglojumus maršrutu tīkla maršrutos” personām ar I vai II invaliditātes grupu, personām līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti un personām, kas pavada personu ar I invaliditātes grupu vai personu līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti  ir tiesības bez maksas izmantot sabiedrisko transportu Daugavpilī.

Daugavpilszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Pagājuši 5 gadi kopš latus mūsu makos un bankas kontos ir nomainījuši eiro.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Kultūrvēsturiskā mantojuma glabāšana sākas vietējās kopienās
Vai 1939. g. Latvijas kartē iezīmētās Kurzemes, Zemgales, ar Sēliju tās sastāvā, Vidzemes un Latgales robežas nu nekādi nedrīkst atzīt par likumīgām, derīgām administratīvai pārvaldei un 19 apriņku vietā vajag vismaz 42 administratīvās teritorijas? Tas izskatās pēc saukļa: Mēs visu sagrausim un tad - mēs jaunu pasauli sev celsim! Itkā Latvijas vēsture sāktos šodien un reformu vajag katrā desmitgadē. Sīkāk...
Daugavpils un Ilūkstes novadus apvienos Augšdaugavas novadā
Stefans sev ceļu uz mājām uztaisīja, bet kāpēc uz Raudu nav jauna ceļa? Sīkāk...
Daugavpils un Ilūkstes novadus apvienos Augšdaugavas novadā
Jauns čeļš uz Bebreni, jo Rāzna tur dzīvo, žel ka viņs Raudā nedzīvo Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top