Trešdiena,
16.Oktobris 2019
Vārda dienas: Daiga, Dinija, Денис, Иван Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV RU
Sabiedrība

Dzeramais ūdens no krāna – drošs, kvalitatīvs un garšīgs

22.03.2018
22. martā kopš 1993. gada visā pasaulē pēc Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) iniciatīvas tiek atzīmēta Pasaules ūdens diena (http://worldwaterday.org),  un tās koordinatore ir Apvienoto Nāciju Izglītības, zinātnes un kultūras organizācija (UNESCO). Šajā laikā visā pasaulē un arī Latvijā tiek organizēti dažādi pasākumi ar mērķi pievērst sabiedrības uzmanību ūdens vērtībai, izmantošanai un aizsardzībai.


Šogad LŪKA (“Latvijas Ūdensapgādes un kanalizācijas uzņēmumu asociācija”) aicina iedzīvotājus novērtēt Latvijas bagātīgos un kvalitatīvos dzeramā ūdens resursus, ko ikdienu saņemam katrs savā mājā no ūdens krāna. Iepretim lielākajai daļai pasaules valstu, Latvija var lepoties ar lieliskas kvalitātes dzeramā ūdens krājumiem, ko droši varam lietot ikdienas uzturā. Kā zināms, rekomendējamais dzeramā ūdens patēriņš cilvēkam dienā vidēji ir 1,5-2 litri. Pēc statistikas datiem, katrs 3 iedzīvotājs ikdienā lieto fasēto dzeramo ūdeni, tādējādi gada laikā par to vidēji samaksājot 300 - 400 eur, vienlaikus “saražojot” ap 50kg plastmasas atkritumu. LŪKA atgādina, ka katrs iedzīvotājs jau maksā par droša un kvalitatīva ūdens piegādi ūdensvadā - vidēji 1eur par kubikmetru (Daugavpilī – 0,72 eur/m3).. Kāpēc jāpārmaksā!? Kāpēc vēl joprojām liela daļa iedzīvotāju ikdienā lieto fasēto ūdeni? Kāpēc lielākajā daļā restorānu, kafejnīcu un sporta klubu ūdens ir par maksu?


Lai atbalstītu ūdens lietošanu no krāna un tā bezmaksas pieejamību sabiedriskās vietās, ir izveidots simbols Ū VITAMĪNS. Tas darbosies kā atpazīstamība zīme bezmaksas kvalitatīva krāna ūdens pieejamībai.  Ū VITAMĪNS uzlīmi ikviens interesents varēs saņemt un uzlīmēt, piemēram, uz savas uzpildītās ūdens pudeles vai krūzītes, tādā veidā atbalstot ūdens lietošanu no krāna un plastmasas atkritumu daudzuma samazināšanu.


Šodien LŪKA izsludina arī video rullīšu konkursu skolas vecuma bērniem un jauniešiem “Katrs piliens ir vērtība”, kura mērķis ir aicināt bērnus, skolotājus un izglītības iestāžu vadītājus domāt par ūdens lietošanas paradumiem. Ar konkursa noteikumiem var iepazīties  LŪKA mājas lapā www.lwwwwa.lv.


Daugavpilī, 2018.gada 21.martā, SIA “Daugavpils ūdens” sadarbībā ar zinātkāres centru “ZINOO Daugavpils” jau trešo reizi rīkoja   bērnu pasākumu Pasaules ūdens dienas 2018 ietvaros, šoreiz ūdens konkursu-nodarbību Atbildes sniedz daba” skolniekiem, kuri varēja uzdot savus jautājumus, iepazīties ar ūdens brīnumiem, piedalīties dažos ūdens konkursos un interesanti pavadīt laiku.


Nodarbības laikā skolēnu komandām tika pārbaudītas zināšanas par ūdens īpašībām un ūdens nozīmi dabā un piedāvāts visiem kopā noformēt PASAULES ŪDENS AIZSARDZĪBAS STENDU. Mērķis - rosināt skolēnu interesi un izpratni par ūdens svarīgumu un apzināties draudus, kas ietekmē ūdens resursu izsīkšanu un piesārņošanu. Tika atzīmēti labākie posteru veidošanā (mājas darbs), kā arī organizēts speciāls konkurss- salīdzinājums starp ūdensvada ūdeni un fasēto dzeramo ūdeni (visi dalībnieki augsti novērtēja ūdeni tieši no “Daugavpils ūdens” stacijām) .


Nodarbībās tika aicinātas piedalīties 13.vidusskolas 4.-5. klases skolēnu komandas, kuras šogad Projektu nedēļas ietvaros ar  tēmu “Ūdens”, jau apmeklēja “Daugavpils ūdens” objektus un iepazinās  ar pilsētas ūdenssaimniecības organizēšanu .Fotoreportāža no pasākuma – SIA “Daugavpils ūdens” lapā  Facebook tīklā –  www.facebook.com/daugavpilsudens/.
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Pagājuši 5 gadi kopš latus mūsu makos un bankas kontos ir nomainījuši eiro.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Durvju ražotāju un piegādātāju nozarē valda liela konkurence
Vēlos piebilst, ka vērts arī izskatīt https://www.m-lux.lv druvju piedāvājumu. Atsaucīgi darbinieki un drošība privātmājām, jau divus gadus uzticīgi kalpo. Arī laba sitlumspēja. Cenas ir dažādas. Sīkāk...
Kā izveidot mājokļa metāla durvis, lai tās atbilstu pēc Fen Šui?
Sekojot šiem ieteikumiem savai privātmāhjai arī pirkām šis durvis. Laba kvalitāte. Liela izvēle ko pirkt https://www.m-lux.lv/ Sīkāk...
Kā izveidot mājokļa metāla durvis, lai tās atbilstu pēc Fen Šui?
Piekrītu par https://www.m-lux.lv/ Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top