Sestdiena,
22.februāris 2020
Vārda dienas: Adrians, Ērija, Rigonda, Геннадий, Никифор, Панкрат, Иннокентий Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV RU
Sabiedrība

Daugavpils pedagogi – Ekselences balvas finālisti

05.03.2018
21.februārī Latvijas Universitātes Mazajā aulā tika pasniegtas Ekselences balvas matemātikas, ekonomikas, bioloģijas, fizikas un ķīmijas skolotājiem.


Divi Daugavpils pedagogi tika uzaicināti uz finālu, piedaloties atlases kārtā.


Visas dienas garumā 25 balvai izvirzītie skolotāji vadīja stundas skolēniem, veidoja stundu plānus un veica metodiskos uzdevumus Rīgas Valsts vācu ģimnāzijā.


Skolotāja prasmi novadīt stundu aizraujoši, iesaistot mūsdienu tehnoloģijas un liekot skolēniem domāt, vērtēja īpaša žūrija – katrā zinātņu nozarē pieci žūrijas locekļi.


Daugavpils 3.vidusskolas ķīmijas skolotājs Andrejs Zaičenko vadīja 20 minūtes garu stundas fragmentu 9.klasē (tādi nosacījumi bija visiem finālistiem), kuras laikā izmantoja modernas tehnoloģijas, piedāvājot skolēniem pašiem specializētajā programmā veidot ogļūdeņraža modeļus 3D formātā un prezentēt savu veikumu. Šādā interaktīvā veidā skolēniem bija iespēja apgūt ogļūdeņražu struktūru, kas arī bija stundas mērķis.


Savukārt Daugavpils 10.vidusskolas bioloģijas skolotāja Gaļina Koreņeva aicināja skolēnus izprast cilvēka ietekmi uz zivju izplatību, piedāvājot darboties 4 grupās un iejusties zivsaimnieka un inženieru lomā, izvērtējot cilvēka ietekmi uz vidi. Skolotāja aicināja skolēnus būt ekspertiem un aktīvi paust savu viedokli.


Lai skolēni varētu darboties sekmīgi, abi pedagogi izmantoja modernās tehnoloģijas ar efektīvu interaktīvo rīku klāstu, kā arī sagatavoja skolēniem darba lapas, kas arī tika atzinīgi novērtēts.


Ceremonijas atklāšanā Latvijas Universitātes rektors Indriķis Muižnieks, uzrunājot klātesošos, teica: “Šīs sacensības vēlos salīdzināt ar tām, kas notiek tur tālu Phjončhanā, olimpiādē, kur turam īkšķus par mūsu Latvijas sportistiem, lai viņi nestu savu vārdu pasaulē. Tas, kas notiek šodien Ekselences balvas finālā, nesīs slavu Latvijai vēl lielākā apjomā un paliekamākā veidā nekā sportistu sasniegumi, jo jūs ar savu darbu un sniegumu Ekselences balvā palīdzēsiet izveidot jauno Latvijas zinātnieku, uzņēmēju un darbinieku paaudzi, kas ar savu inovatīvo pieeju un
kompetenci varēs panākt, lai Latvijas vārds skan ar godu un cieņu.”


Savukārt Izglītības un zinātnes ministrijas biroja vadītājs Andis Geižāns uzsvēra, ka Ekselences balvas ieguvēji ir piemērs pārējiem Latvijas pedagogiem un noliedza mītu, ka izcili skolēni un skolotāji nāk tikai no Rīgas: “Jūs esat apliecinājums tam, ka Latvijas reģionos ir ne tikai talantīgi skolēni, bet arī talantīgi pedagogi.”


1400 eiro katram balvas ieguvējam nodrošināja Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācija, Latvijas Ķīmijas un farmācijas uzņēmēju asociācija, AS „Swedbank”, AS „Latvijas valsts meži”, "Accenture Latvijas filiāle" un SIA "Lielvārds".


Pasākumu „Ekselences balva” organizēja LU Starpnozaru izglītības inovāciju centrs sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru, ziedojumus administrē LU fonds.
Autors : Daugavpils bioloģijas, ķīmijas, dabaszinību skolotāju MA vadītāja Marina Seļionova
Daugavpilszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Pagājuši 5 gadi kopš latus mūsu makos un bankas kontos ir nomainījuši eiro.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Durvju ražotāju un piegādātāju nozarē valda liela konkurence
Vēlos piebilst, ka vērts arī izskatīt https://www.m-lux.lv druvju piedāvājumu. Atsaucīgi darbinieki un drošība privātmājām, jau divus gadus uzticīgi kalpo. Arī laba sitlumspēja. Cenas ir dažādas. Sīkāk...
Kā izveidot mājokļa metāla durvis, lai tās atbilstu pēc Fen Šui?
Sekojot šiem ieteikumiem savai privātmāhjai arī pirkām šis durvis. Laba kvalitāte. Liela izvēle ko pirkt https://www.m-lux.lv/ Sīkāk...
Kā izveidot mājokļa metāla durvis, lai tās atbilstu pēc Fen Šui?
Piekrītu par https://www.m-lux.lv/ Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top