Trešdiena,
21.Augusts 2019
Vārda dienas: Janīna, Linda, Григорий, Зосим, Мирон, Емельян Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV RU
Sabiedrība

Projektētāja dēļ kavējas Valsts ģimnāzijas renovācija

28.02.2018
Projektēšana ir būvniecības procesa pamats. Tieši no projektētāja ir atkarīgs tas, cik ātri, funkcionāli un tehnoloģiski tiks uzbūvēta vai izremontēta ēka. Projektēšanas laikā pieļautās kļūdas un trūkumi parasti aizkavē būvniecību. Piemērs tālu nav jāmeklē – Valsts ģimnāzijas renovācijas darbi ir tam skaudrs apliecinājums.


Šobrīd ir paveikti tikai 10 % no būvdarbiem. Visi būvniecības procesa dalībnieki norāda, ka tik lēnas darbu norises vaina gulstas uz projektētāju no Rīgas, uz viņa attieksmi pret saviem pienākumiem.


Jau projektēšanas stadijā tika atklāts, ka nesošo konstrukciju balstos ir plaisas. Ģimnāzijas sporta kompleksa ekspluatācija bija pārtraukta, un projektētājiem tika uzdots apsekot plaisas un sniegt problēmas risinājumu. Risinājums tika piedāvāts, tomēr izrādījās, ka tas nav praktiski īstenojams.


Citiem vārdiem sakot, ja projektētājs būtu atbildīgi izturējies pret saviem pienākumiem un rūpīgi apsekojis balsta mezglu, problēmas nebūtu radušās. Līdzīga attieksme ir saskatāma arī citās detaļās, kas, salīdzinājumā ar nesošajām konstrukcijām, šķietami, ir sīkumi. Saskaņā ar visiem standartiem durvju ailām ir jāatbilst vides pieejamības prasībām invalīdiem. Diemžēl projektētājs nav ņēmis vērā šīs prasības.


Pilsētas mērs Rihards Eigims ir personīgi pārņēmis savā kontrolē situāciju šajā un citos būvniecības objektos. Uz operatīvo sanāksmi tika uzaicināti visi būvniecības procesa dalībnieki. Uzaicināto vidū bija arī projektētājs no Rīgas Māris Lūsis, kurš uzskatāmi parādīja savu attieksmi pret Daugavpili: sanāksmes dalībniekiem viņu nācās gaidīt 20 minūtes. Sanāksmes gaitā izdevās rast kompromisu, un ir cerība, ka Valsts ģimnāzijas renovācijas process paātrināsies. Var daudz runāt par kvalificētu projektētāju, inženieru un celtnieku trūkumu Latvijā, tomēr trūkst arī atbildīgas attieksmes pret savu darbu. Īpaši tad, ja tas skar sabiedriski nozīmīgu ēku renovāciju, kurās mācīsies mūsu bērni. Vai varbūt daži rīdzinieki domā, ka Daugavpilī darbus var veikt pa roku galam?Daugavpilszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Pagājuši 5 gadi kopš latus mūsu makos un bankas kontos ir nomainījuši eiro.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Igaunijas prezidente nākamnedēļ apmeklēs Latviju
We are direct providers of Fresh Cut BG, SBLC and MTN which are specifically for lease, our bank instrument can be engage in PPP Trading, Discounting, signature project (s) such as Aviation, Agriculture, Petroleum, Telecommunication, construction of Dams, Bridges, Real Estate and all kind of projects. We do not have any broker chain in our offer or get involved in chauffer driven offers.

We deliver with time and precision as sethforth in the agreement. Our terms and Conditions are reasonable, below is our instrument description.

The procedure is very simple; the instrument will be reserved on euro clear to be verified by your bank, after verification an arrangement will be made for necessary bank documents and stock testing expenses, the cost of the Bank Guarantee will be paid after the delivery of the MT760,

DESCRIPTION OF INSTRUMENTS:

1. Instrument: Bank Guarantee (BG/SBLC) (Appendix A)
2. Total Face Value: Eur 5M MIN and Eur 10B MAX (Ten Billion USD).
3. Issuing Bank: HSBC Bank London, Credit Suisse and Deutsche Bank Frankfurt.
4. Age: One Year, One Month
5. Leasing Price: 6% of Face Value plus 2% commission fees to brokers.
6. Delivery: Bank to Bank swift.
7. Payment: MT-103 or MT760
8. Hard Copy: Bonded Courier within 7 banking days.

We are ready to close leasing with any interested client in few banking days, if interested do not hesitate to contact me direct. wrightjames931@gmail.com

Regards,
Wright
Skype;
wrightjames931@gmail.com Sīkāk...
Jaunietis Daugavpilī no piedūmota dzīvokļa izglāba bērnu

Kredits Piedavat aizdevumus starp ipaši no 2000€ lidz 500.000€ .
Es esmu cilveks ar labu moralo raksturu, kas palidz cilvekiem, kam nepieciešama naudas visas pasaules valstis, jo no maniem finanšu aizdevumi. Tatad, ja jums ir nepieciešams kredits, lai iegadatos Automašinu, Motociklu ...vai atjaunot jusu dzive , jus meklejat aizdevumu vai nu atjaunot savu darbibu vai nu istenot projektu, vai nu jus nopirkt dzivokli, es esmu persona, kas sniedz aizdevumus sakot no 2.000€ lidz 500.000€ jums var atmaksat vairak neka 1 lidz 15 gadiem uz visam personam, kuras var izpildit nosacijumus. Mans procentu likme ir 3% gada. Sazinieties ar mani, ja jus interese . E-pasts : veronica.dina2@gmail.com Sīkāk...
Pošvaldeibu reforma: Voi Varakluoni atsagrīssīs Latgolā?
Tā jau ir Latgales karte,jau sen nav tāda ,kā senāk:(
Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top