Trešdiena,
21.Augusts 2019
Vārda dienas: Janīna, Linda, Григорий, Зосим, Мирон, Емельян Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV RU
Sabiedrība

Daugavpilī virmo ideja par vasaras koncertzāles būvniecību

22.02.2018
Jāpaiet vēl vismaz mēnesim, lai par koncertzāles idejas īstenošanu lemtu Daugavpils domes deputāti, kuri vēlas iepazīties ar izstrādātu būvniecības tehniski ekonomisko pamatojumu. Pieņemot šī gada pašvaldības budžetu, domes deputāti jau paredzēja 100 tūkstoš eiro objekta projektēšanas darbiem, taču joprojām nav īsti nolemts, kur izvietosies brīvdabas koncertzāle, kam jau dots Daugavpilī dzimušā tango karaļa Oskara Stroka vārds, un cik kopumā izmaksās tās izbūve. Turklāt koncertzāles būvei nebūs Eiropas fondu līdzfinansējuma, tātad šī projekta izmaksas, kas var būt lēšamas vairāku miljonu eiro vērtībā, gulsies uz pašvaldības jeb nodokļu maksātāju pleciem.


Ideja par brīvdabas koncertzāli Daugavpilī nav jauna, šis jautājums aktualizējies, jo būtiski nolietojusies pilsētā vēsturiskā un daudzus Dziesmu svētkus piedzīvojusī Stropu estrāde. Pirms aptuveni diviem gadiem Daugavpils domes kultūrvides darba grupa jau sprieda par šo jautājumu, izvirzot idejas par brīvdabas koncertzāles būvniecību Daugavpils centrālajā parkā vai Daugavpils cietoksnī, vai arī izmantojot jau esošo Stropu estrādes bāzi. Šobrīd priekšplānā izvirzījusies koncertzāles būvniecības ideja Centrālajā parkā . Koncertzāle pilsētā ir nepieciešama, saka viena no šīs idejas autorēm, domes deputāte Ingūna Kokina:


"Ideja mums ir izveidot tādu vasaras koncertzāli, kurā pasākumi varētu notikt brīvā dabā. Pilsētas centrā šāds objekts būtu ļoti labs, un tajā varētu notikt visplašākais koncertu klāsts un, protams, to saistot ar slavenā daugavpilieša Stroka vārdu. Tādējādi radot šādu kultūras objektu, kurš varētu būt interesants visam reģionam."


Par to, ka brīvdabas koncertzālei Daugavpilī jābūt, šī gada sākumā budžeta apstiprināšanas gaitā lēma domes pozīcijas deputāti, atvēlot budžetā 100 tūkstošus eiro objekta projektēšanas darbiem.

"Tas, ka šis objekts ir vajadzīgs, jau ir izlemts, tāpēc projektēšanai nauda ir budžetā. Bet tālākās darbības būs atkarīgas no projekta skiču līmeņa, kur arī darba uzdevumā ir lūgts izstrādāt vairākus skiču projektus un, protams, no tehniski ekonomiskā pamatojuma," stāsta Inguna Kokina.


Darbs priekšā liels - tieši izvērtējuma ziņā, to Latvijas Radio apliecina Daugavpils domes izpilddirektore Inga Goldberga, jo koncertzāle iecerēta kā vērienīgs Centrālā parka objekts:


"Paredzēta liela vasaras koncertzāle ar 2000 segtām sēdvietām, ar palīgtelpām, apkārtnes labiekārtošanu, stāvvietām un visu to, lai šis objekts darbotos."


Tieši izvietojums pilsētas centrā šādai brīvdabas koncertzālei būs izaicinājums projektētājiem, jo tam ir vairāki riska faktori, tāpēc projekts ir darba stadijā, uzsver Inga Goldberga:


"Tas ir autoostas tuvums, skaņa, viss, kas svarīgs šādai atvērtai koncertzālei. Otrs risks - mums jau ir vairākas koncertplatformas pilsētā, kurās mēs ieguldām pietiekami lielus līdzekļus. Tajā pašā Kultūras pilī, kas pilda koncertzāles funkcijas, mums ir arī Latviešu kultūras centrs. Jāsaprot, kā šis objekts iekļausies esošajā vidē pilsētā, kā ietekmēs vienu vai otru kultūras objektu, kas viņu apsaimniekos, kādas darbības tur notiks un kas ar to notiks ziemas periodā."


Turklāt aktuāls ir jautājums par kādiem līdzekļiem šis objekts taps.


"Eiropas finansējumu šobrīd neizdosies piesaistīt, tāpēc pašvaldībai jāsaprot, cik daudz līdzekļus varēs ieguldīt no budžeta līdzekļiem," saka Goldberga.


Domes opozīcijai Saskaņas partijai tieši finansējuma avots šim projektam ir galvenais strīda ābols, ja Daugavpils dome saņem dotācijas 17 miljonu apmērā no pašvaldību izlīdzināšanas fonda, un nav īstais laiks miljoniem vērtus projektus īstenot par pilsētas budžeta līdzekļiem, nezinot, cik vēl turpmāk izmaksās objekta uzturēšana, Latvijas Radio saka deputāts Valērijs Kononovs.


Visu parādīs koncertzāles būvniecības tehniski ekonomiskais pamatojums, tad varēs spriest par cipariem, saka Ingūna Kokina no Latgales partijas, kura pārliecināta - brīvdabas koncertzāle tieši pilsētas centrā dos tikai pienesumu un veiksmīgi strādās arī visu ziemu tāpat kā koncertzāle Jūrmalā:


"Šis objekts varētu strādāt visu gadu, ja tur ir paredzētas ģērbtuves, telpas administrācijai, - tad, protams, tās nav sezonas telpas. Ja tur ir kāda neliela zāle vai kafejnīca, tas ļautu šim objektam dzīvot arī ziemā. Tas būtu līdzīgi kā Jūrmalā. Mēs visi zinām, ka tā ir brīvdabas koncertzāle, bet tajā ir daļa, kas darbojas visus gadu."


Plānots, ka vasaras koncertzāle Daugavpilī varētu tikt uzbūvēta līdz 2020.gadam, ja vien par to konceptuāli vienosies domes deputāti un atradīs tam līdzekļus - vairākus miljonus eiro no pašvaldības budžeta.Avots : Lsm.lv
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Pagājuši 5 gadi kopš latus mūsu makos un bankas kontos ir nomainījuši eiro.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Igaunijas prezidente nākamnedēļ apmeklēs Latviju
We are direct providers of Fresh Cut BG, SBLC and MTN which are specifically for lease, our bank instrument can be engage in PPP Trading, Discounting, signature project (s) such as Aviation, Agriculture, Petroleum, Telecommunication, construction of Dams, Bridges, Real Estate and all kind of projects. We do not have any broker chain in our offer or get involved in chauffer driven offers.

We deliver with time and precision as sethforth in the agreement. Our terms and Conditions are reasonable, below is our instrument description.

The procedure is very simple; the instrument will be reserved on euro clear to be verified by your bank, after verification an arrangement will be made for necessary bank documents and stock testing expenses, the cost of the Bank Guarantee will be paid after the delivery of the MT760,

DESCRIPTION OF INSTRUMENTS:

1. Instrument: Bank Guarantee (BG/SBLC) (Appendix A)
2. Total Face Value: Eur 5M MIN and Eur 10B MAX (Ten Billion USD).
3. Issuing Bank: HSBC Bank London, Credit Suisse and Deutsche Bank Frankfurt.
4. Age: One Year, One Month
5. Leasing Price: 6% of Face Value plus 2% commission fees to brokers.
6. Delivery: Bank to Bank swift.
7. Payment: MT-103 or MT760
8. Hard Copy: Bonded Courier within 7 banking days.

We are ready to close leasing with any interested client in few banking days, if interested do not hesitate to contact me direct. wrightjames931@gmail.com

Regards,
Wright
Skype;
wrightjames931@gmail.com Sīkāk...
Jaunietis Daugavpilī no piedūmota dzīvokļa izglāba bērnu

Kredits Piedavat aizdevumus starp ipaši no 2000€ lidz 500.000€ .
Es esmu cilveks ar labu moralo raksturu, kas palidz cilvekiem, kam nepieciešama naudas visas pasaules valstis, jo no maniem finanšu aizdevumi. Tatad, ja jums ir nepieciešams kredits, lai iegadatos Automašinu, Motociklu ...vai atjaunot jusu dzive , jus meklejat aizdevumu vai nu atjaunot savu darbibu vai nu istenot projektu, vai nu jus nopirkt dzivokli, es esmu persona, kas sniedz aizdevumus sakot no 2.000€ lidz 500.000€ jums var atmaksat vairak neka 1 lidz 15 gadiem uz visam personam, kuras var izpildit nosacijumus. Mans procentu likme ir 3% gada. Sazinieties ar mani, ja jus interese . E-pasts : veronica.dina2@gmail.com Sīkāk...
Pošvaldeibu reforma: Voi Varakluoni atsagrīssīs Latgolā?
Tā jau ir Latgales karte,jau sen nav tāda ,kā senāk:(
Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top