Otrdiena,
11.Augusts 2020
Vārda dienas: Liega, Olga, Zigita, Zita, Кузьма, Константин, Михаил, Серафима Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Radio raidījumi

Šobrīd “Daugavpils teātris” pārprofilējas uz mazāku izrāžu formu

07.07.2020
Šajā raidījumā dodamies uz Latgales lielāko un profesionālāko teātri – “Daugavpils teātri”. Noskaidrosim, kā Covid19 pandēmijas laiks skāris “Daugavpils teātri”, kā šo laiku aizvadījuši aktieri. 


“Noritēja šis laiks divējādi. Sākot no satraukuma, par to, ko nu darīt, jo visā pasaulē tas tā iestājās, un  beidzot ar to, ka mēs neapstājāmies. Mēs strādājām, pat no pašas pirmās Covid pandēmijas dienas,” atceras “Daugavpils teātra” aktrise Kristīne Veinšteina.

Viņa atzīmē, ka tādas kā dīkstāves teātrī nebija, aktieri aktīvi darbojās.

Savukārt pašu teātri gan šis laiks ir ietekmējis. Tā, varētu teikt, esot bijusi kā finansiāla krīze, jo skatītājus uzņemt nevarēja, norāda K.Veinšteina. “Tā ir arī nauda. Jo teātris nonāk tādā, kā finanšu krīzē. Jo pēkšņi visas izrādes tiek atceltas. Spēlēt neko nevar. Jā, mēs varējām darboties, bet ko tas dod teātrim, cik ilgi viņš nevarēs uzaicināt skatītāju? Jo nav jau jēgas sataisīt produkciju, kuru nevarēs pēc tam parādīt. Un tas bija grūti. Teātris sākotnēji bija uz tādas “pauzes”, lai saprastu ko darīt tālāk. Tā bija tāda neziņa un, protams, finansiāli tas teātrim ienesa ļoti lielu robu,” stāsta aktrise.

“No aktiera viedokļa tas, protams, es teiktu, bija diezgan drausmīgi,” norāda “Daugavpils teātra aktieris Egils Viļumovs, kurš bija spiests, izsludinātajā ārkārtas stāvoklī, doties garākā pārtraukumā.

“Tie divi mēneši līdz atvieglojumiem, kas bija paredzēti un tika ieviesti – tas bija diezgan drausmīgi sēdēt mājās un atrast, ko padarīt. Jo aktiera darbs, tomēr, ir fizisks. Tas nav tikai domāt un lasīt. Gribējās jau tomēr iet uz skatuves un spēlēt, kontaktēt ar partneriem. Un, protams, bez šaubām, ar skatītājiem, jo aktieris bez skatītāja nav nekas,” turpinot interviju, teic E.Viļumovs.

Šobrīd “Daugavpils teātris” pārprofilējas uz mazāku izrāžu formu, jo pagaidām nav zināms, kad varēs pulcēties vairāk cilvēku. Jebkurā, gadījumā arī pašlaik ir jānodrošina distances ievērošana starp skatītājiem, kas arī nav tik viegli, stāsta K.Veinšteina.

Raidījumu arhīvu internetā var klausīties portālos Daugavpilszinas.lv un Rezekneszinas.lv, sadaļās “Radio raidījumi”.

Raidījums veidots ar Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) atbalstu.


Kultūras krācēs 03.07.2020
Скачать аудио файл
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Kopumā Daugavpilī jūlijā notiek sešas nometnes, kuras apmeklē 290 bērni un jaunieši.
Apspriest
Aptauja
Kur aiziet lielākā daļa jūsu ienākumu?
Jaunākie komentāri:
Pašvaldība paplašina atbalstu ģimenēm un senioriem
Atbalstot seniorus, Daugavpils satiksme ieviesusi maksu tramvajā par vecenītes riteņsomu ar kartupelīšiem, pieniņu, kefīru, cukuru u.t.t. Sīkāk...
Komentārs: Kad pat LTV sabiedriskās attiecības nodēvē par žurnālistiku
šķiet, ka šis raksts nav no sabiedriskā pasūtījuma, bet man nekas nav pretī samesties šādiem vēr(t)īgiem komentāriem. Sīkāk...
Komentārs: Kad pat LTV sabiedriskās attiecības nodēvē par žurnālistiku
Drīzāk jau problēma ir tāda, ka kolēģu radītā kļūda ir kā Skabarga.... Kā rezultātā titulētā autore nejūtas novērtēta Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top