Pirmdiena,
26.Oktobris 2020
Vārda dienas: Amanda, Amanta, Kaiva, Вениамин, Карп, Никита Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Politika

Saeimas deputāts J. Tutins nav apmierināts ar kompensācijām

07.10.2020
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) rosina sākt kriminālvajāšanu pret 13. Saeimas deputātu. Pēc LTV rīcībā esošās informācijas, tas ir “Jaunās Vienotības” deputāts Aldis Adamovičs un lieta varētu būt saistīta ar deputātu kompensācijām.

Aldis Adamovičs LTV apstiprināja, ka trešdien, 7. oktobrī, uzaicināts ierasties uz Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēdi, kurā lems par parlamenta piekrišanu kriminālvajāšanas sākšanai.

Neko vairāk par lietu viņš nezinot, jo tikai trešdien būšot iespēja iepazīties ar dokumentiem.

Kā A. Adamovičs raksta savā oficiālajā Facebook profilā:

“Labvakar draugi, kolēģi, paziņas! Saistībā ar KNAB apsūdzību šovakar nedrīkstu neko sīkāk paskaidrot. Rīt Saeimas komisija iepazīsies ar prokuratūras iesniegumu, tad varēšu komentēt vairāk. Protams sadarbošos ar prokuratūru, līdz ar to pats balsošu un aicināšu kolēģus izdot mani kriminālvajāšanai, lai varu aizstāvēt savu pozīciju!”

Saeimā jau daudzu gadu garumā darbojas kompensāciju sistēma. Ikmēneša kompensācijas deputāti var izmantot degvielai un dzīvojamo telpu īrei, bet ir jāiesniedz attiecīgi maksājumus apliecinoši dokumenti.

Jāatzīmē, ka kompensācijas apmērs, dažkārt pārsniedz Latvijas vidējo algu.

Reaģējot uz neapmierināto iedzīvotāju komentāriem, Latvijas Radio Ziņu dienests šo jautājumu adresēja Saeimas deputātam no Rēzeknes Jānim Tutinam, kurš pārstāv partiju Saskaņa.

Balstoties uz Saeimas tīmekļa vietnē pieejamajiem datiem, šis deputāts saņem vienu no lielākajām kompensācijām, kas dažkārt pārsniedz 800 eiro.

Viņaprāt, sašutumam par šādu kompensāciju nevajadzētu būt.

Turklāt, Tutins uzskata publiskus uzbrukumus kompensāciju dēļ, par aizskarošiem. Pirmkārt, tiem deputātiem, kuri, tāpat kā viņš pats, dzīvo tālu no galvaspilsētas.

"Tā kā es dzīvoju Rēzeknē, nedēļas nogalē sava statusa dēļ man jābūt šeit, Rēzeknē. Ja es palikšu dzīvot Rīgā un atteikšos no kompensācijām, dabiski, ka Latgales iedzīvotāji būs neapmierināti, ka es nedodos pie viņiem.”

Tutins arī uzskata, ka deputātiem no reģioniem būtu negodīgi atteikties no kompensācijām. Galu galā šādi politiķi, pēc viņa skaidrojuma, ir spiesti rēķināties ar daudz lielākām izmaksām nekā viņu kolēģi, kuri dzīvo galvaspilsētā.

“Cilvēcīgi runājot, pieņemsim, ka mēs noņemsim visas kompensācijas. Rīgas deputāti to nejutīs. Deputāti, kas dzīvo tālāk - [sajutīs]. Rezultāts ir Saeimas deputātu algu nevienlīdzība.”

Jāatzīmē, ka pamatojoties uz valsts ieņēmumu dienesta mājas lapā pieejamajām deklarācijām, Jāņa Tutina mēnešalga ir aptuveni 3 787 eiro, neskaitot kompensācijas.
Avots : 
Lsm.lv
Daugavpilszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Nedēļas skaitlis
Šogad skolas gaitas Daugavpils izglītības iestādēs uzsāka 875 pirmklasnieki.
Apspriest
Aptauja
Kur aiziet lielākā daļa jūsu ienākumu?
Jaunākie komentāri:
DRS atceļ pacientu apmeklēšanu un ģimenes dzemdības
Jau Daugavpils juk prata no covida,arprats! Nav virusa,beidziet melot! Sīkāk...
Pašvaldība paplašina atbalstu ģimenēm un senioriem
Atbalstot seniorus, Daugavpils satiksme ieviesusi maksu tramvajā par vecenītes riteņsomu ar kartupelīšiem, pieniņu, kefīru, cukuru u.t.t. Sīkāk...
Komentārs: Kad pat LTV sabiedriskās attiecības nodēvē par žurnālistiku
šķiet, ka šis raksts nav no sabiedriskā pasūtījuma, bet man nekas nav pretī samesties šādiem vēr(t)īgiem komentāriem. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top