Trešdiena,
1.aprīlis 2020
Vārda dienas: Dagne, Dagnis, Иннокентий, Дарья, Клавдий Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV RU
Politika

Atšķirībā no Jelgavas Daugavpils dome alkoholu pirkusi atklāti

26.10.2018
Tērējot naudu reprezentācijas vajadzībām, Jelgavas dome par 26 000 eiro izlietojumu nespēj pierādīt, ko tieši pirkusi. Tas un arī iepriekš Latvijas Radio ziņotās kāda veikala pārdevējas liecības liek domāt, ka, iespējams, tādā veidā slēptas arī alkohola iegādes. Savukārt Daugavpils dome par gandrīz četriem tūkstošiem eiro grādīgos dzērienus pērn pirkusi pavisam atklāti, to parāda Valsts kontroles izpētītais.

ĪSUMĀ:

-   Jelgavā veikala pārdevēja ziņoja, ka domes darbinieki pirka alkoholu, noformēja kā ziedus.

-   Jelgavas dome alkohola iegādes noliedz, mērs ziņas sauc par nepatiesām un maldinošām.

-   Valsts kontrole secina: Jelgava nespēj uzrādīt, ko pirkusi par 26 000 eiro.

-   Daugavpils 3975 eiro, neievērojot noteikto kārtību, izlietojusi alkohola iegādei.

-   Daugavpils izpilddirektore Inga Goldberga to sauc par lielu pārkāpumu, kas noticis viņas atvaļinājuma laikā.

-   Toreizējais mērs Eigims alkohola pirkšanu gada nogalē skaidro izvairīgi.

-   Daugavpils atšķirībā no Jelgavas rakstiski apņēmusies laboties.

-   Par tēriņiem Valsts kontrole ziņoja KNAB.

Jelgavā nevar pamatot reprezentācijas preču iegādi

Mēneša sākumā jau ziņots par aizdomām, ka Jelgavas dome par tūkstošiem eiro gadiem pirkusi alkoholiskos dzērienus, ko kaimiņu ēkā esošais veikals dokumentos rakstījis kā ziedus. Trauksmi par to cēla bijusī veikala pārdevēja, ko vēlāk atlaida no darba. Veikala grāmatvedību kriminālprocesā pēta policija, bet apgabaltiesa pieņēmusi pārdevējas apelācijas sūdzību saistībā ar atlaišanu. Viņa Latvijas Radio iepriekš rādīja dokumentus un liecināja, ka domes rēķini bijuši līdz trim tūkstošiem eiro mēnesī, turklāt līdz pat pusei no summas tērēta alkoholam.

Jelgavas dome to noliedza iepriekš un noliedz tagad. Pilsētas mērs Andris Rāviņš no Zaļo un Zemnieku savienības Latvijas Radio adresējis jau divas vēstules ar aicinājumu informāciju atsaukt. Puķu veikalā tērējot tikai līdz pusotram tūkstotim mēnesī, bet alkoholu tur nepērkot.

Rāviņš izskanējušās ziņas dēvē par nepatiesām un sabiedrību maldinošām, tās veidojot negatīvu viedokli par pašvaldību.

Neko pozitīvu par Jelgavas domes apiešanos ar reprezentācijai paredzēto naudu nerāda arī nule publiskotais Valsts kontroles revīzijas ziņojums. Dome revidentiem nespēja paskaidrot, ko pirkusi un kur likusi 26 000 eiro vērtībā.


Dažas revidentu atziņas:

Akti sagatavoti par kopsummu, bet tajos nav identificējamas norādītās preces, piemēram, iegādātie saldumu grozi. Rēķinos norādītie preču nosaukumi vai datumi neatbilst aktos norādītajai informācijai.

Akti par reprezentācijas izdevumu norakstīšanu sagatavoti formāli, jo atsevišķi komisijas locekļi tos parakstījuši, atrodoties prombūtnē. Daļa aktu apstiprināti pirms pasākumu norises datuma un piegādātāja rēķina saņemšanas.

Preču nosaukumi, daudzumi un cenas grāmatvedības uzskaitē neatbilst piegādātāju dokumentos norādītajai informācijai.

Reprezentācijas izdevumi norakstīti par pasākumiem, kas nav identificējami ne publiski pieejamajās tīmekļvietnēs, ne pašvaldības pasākumu sarakstos.

Revīzijā lasāms arī bijušās ziedu veikala pārdevējas piesauktais Jelgavas Pašvaldības iestāžu centralizētās grāmatvedības vārds un uzņēmums «Dārzs». Grāmatveži gada laikā šajā firmā kaut ko pirkuši par vairāk nekā 550 eiro. Taču Valsts kontrole secina, ka grāmatvedība nedrīkstēja tur pirkt neko, jo tādas nav tās funkcijas.

Valsts kontroles padomes loceklis Edgars Korčagins norādīja, ka Jelgavas pašvaldība nav cēlusi iebildumus pret revīziju, līdz ar to Valsts kontrole pieņem, ka situācija ir tāda, kādu to konstatējuši revidenti.

Korčagins skaidroja, ka Jelgavas dome revīzijā izcēlusies ar nekārtību reprezentācijas izdevumu lietās. Piemēram, vairāk nekā 200 notikušajiem pasākumiem, kam tērēta reprezentācijas nauda, tāmes bija tikai 30 gadījumos.

Daugavpilī izdevumi izsekojami – dome pirka alkoholu

Savukārt visai labi reprezentācijas izdevumi bija izsekojami Daugavpils domē. Tā nemaz nav slēpusi, ka par nodokļu maksātāju naudu pirkusi alkoholu.
Fragmenti no revīzijas ziņojuma:

Pašvaldība budžeta līdzekļus vismaz 3975 eiro apmērā, neievērojot pašvaldības noteikto kārtību, izlietojusi alkoholisko dzērienu iegādei.

Reprezentācijas izdevumos norakstītas izmaksas deputātu un pašvaldības darbinieku sveikšanai jubilejās, domes un komiteju sēžu apkalpošanai, pašvaldības iestāžu un kapitālsabiedrību vadītāju sanāksmei. Pastāv risks, ka nav aplikti ar nodokli izdevumi, no kuriem tiešu labumu guvuši domes darbinieki un deputāti.

Preču nosaukumi, daudzumi un cenas grāmatvedības uzskaitē neatbilst piegādātāju dokumentos norādītajai informācijai.

Valsts kontroles padomes loceklis Korčagins uzsvēra – domes neievēro pašu noteikto kārtību, jo alkohola pirkšanas sev iekšējos noteikumos nav.

Daugavpils pašvaldības izpilddirektore Inga Goldberga, kas no «Saskaņas» saraksta nu pošas ieņemt jaunievēlētās Saeimas deputāta krēslu, uzsver, ka alkohola iegādēs viņas atbildības nav.

Dzīres par 4000 eiro domē notikušas pērnā gada nogalē, kad viņa bijusi atvaļinājumā.

Viņa uzskata, ka tas ir liels pārkāpums. Grāmatvedības noteikumi nosaka, kā jāpiesaka reprezentācijas izdevumi, bet dažkārt domes politiskā vadība dodot uzdevumus darbiniekiem pa tiešo, skaidroja Goldberga.

Tā laika Daugavpils mērs Rihards Eigims no saraksta «Mūsu partija» vērtē, ka izpilddirektore Goldberga tagad runājot kā Saeimas deputāte. Taču pats alkohola pirkšanu gada nogalē skaidro izvairīgi.

Valsts kontrole apliecina, ka Daugavpils atšķirībā no Jelgavas rakstiski apņēmusies laboties un turpmāk vairāk kontrolēt reprezentācijas naudas izlietojumu. Par atklātajiem tēriņiem ziņots Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam.
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Nedēļas skaitlis
Pagājuši 5 gadi kopš latus mūsu makos un bankas kontos ir nomainījuši eiro.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Daugavpilī māte bez uzraudzības atstājusi sešus mazus bērnus
We are major/Direct providers of Fresh Cut BG, SBLC, POF, MTN, Bonds and CDs and this financial instruments are specifically for lease and sale.We are one of the leading Financial instrument providers with offices all over Europe. 
We are major/Direct providers of Fresh Cut BG, SBLC, POF, MTN, Bonds and CDs and this financial instruments are specifically for lease and sale.We are one of the leading Financial instrument providers with offices all over Europe. 
we always deliver on time and precision as Set forth in the agreement. You are at liberty to engage our leased facilities into trade programs, project financing, Credit line enhancement, Corporate Loans (Business Start-up Loans or Business Expansion Loans), Equipment Procurement Loans (Industrial Equipment, Air crafts, Ships, etc.) as well as other financial instruments issued from AAA Rated bank such as HSBC Bank Hong Kong, HSBC Bank London, Deutsche Bank AG Frankfurt, Barclays Bank , Standard Chartered Bank and others on lease at the lowest available rates depending on the face value of the instrument needed, Our Terms and Conditions are reasonable. 

DESCRIPTION OF INSTRUMENTS: 
1. Instrument: Bank Guarantee (BG)/SBLC (Appendix A) 
2. Total Face Value: 10M MIN to 50B MAX USD or Euro 
3. Issuing Bank: HSBC, Deutsche Bank Frankfurt, UBS or any Top 25 . 
4. Age: One Year, One Day 
5. Leasing Price: 4 1% 
6. Sale Price: 32 2% 
7. Delivery by SWIFT . 
8. Payment: MT103-23 
9. Hard Copy: Bonded Courier within 7 banking days 

We are ready to close leasing with any interested client in few banking days, if interested do not hesitate to contact me direct. 

Name:May Gary 
Email:algecoglobalfinanceplc@gmail.com 
Skype::algecoglobalfinanceplc    
  Sīkāk...
Jautājumi – atbildes: saruna ar Gunitu Vanagu
Par ko stāsts???
Sīkāk...
Durvju ražotāju un piegādātāju nozarē valda liela konkurence
Vēlos piebilst, ka vērts arī izskatīt https://www.m-lux.lv druvju piedāvājumu. Atsaucīgi darbinieki un drošība privātmājām, jau divus gadus uzticīgi kalpo. Arī laba sitlumspēja. Cenas ir dažādas. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top