Sestdiena,
24.Augusts 2019
Vārda dienas: Bērtulis, Boļeslavs, Александр, Максим, Федор, Василий Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV RU
Politika

Daugavpils vicemēra ārsta prakse pretendē uz domes iepirkumu ES fondu projektā

27.11.2017
Daugavpilī Eiropas Savienības (ES) dāsni līdzfinansētā projektā par iedzīvotāju veselības veicināšanu un slimību profilaksi vēlas piedalīties arī pilsētas vicemērs Aivars Zdanovskis (“Mūsu partija”) un viņa māsa Inta Vaivode, kas ir arī mēra Riharda Eigima padomniece veselības jautājumos. Abi bija aktīvi iesaistījušies arī projekta sagatavošanā no pašvaldības puses, taču interešu konfliktu savā dalībā iepirkumā nesaskatīja. Tagad to pārbaudīs KNAB.


Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei – šim mērķim Latvijā dažos tuvākajos gados ir atvēlēti vairāk nekā 38 miljoni eiro, no kuriem lauvas tiesa nāks no Eiropas Sociālā fonda, bet 15% jeb 5,8 miljoni eiro – no valsts budžeta. Pretendēt uz šo finansējumu var Nacionālā veselīgo pašvaldību tīkla dalībnieces.


Arī Daugavpils pilsētas dome ir parakstījusi vienošanos ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru par projekta īstenošanu pašvaldībā. Kopumā Daugavpils šajā projektā var rēķināties ar gandrīz vienu miljonu eiro.


Septembra beigās Daugavpils dome izsludināja iepirkumu par veselības veicināšanas pasākumu organizēšanu, sadalot to 20 daļās. Piemēram, informatīvi pasākumi par veselīgu dzīvesveidu, lekcijas par veselīgu uzturu, bērnu un senioru mācīšana peldēt, braukt ar rollerslēpēm, slidot un tā tālāk.


Pirms divām nedēļām iepirkuma komisija atvēra sešpadsmit pretendentu iesniegtos piedāvājumus. Vairums pieteicās uz vienu vai diviem pasākumiem, taču kāds pretendents izcēlās, piesakoties uz sešām iepirkuma daļām ar kopējo summu gandrīz 50 tūkstoši eiro. Pretendenta nosaukums – "Zdanovskis Aivars – ārsta prakse virspusēji novietoto vēdera dobuma orgānu un asinsvadu ultrasonogrāfijas metodē", bet pieteikumu uz pilnvaras pamata iesniedza Inta Vaivode.


Zdanovskis kopš vasaras ir Daugavpils domes deputāts, bet kopš septembra sākuma – arī pilsētas vicemērs. Savukārt viņa māsa Inta Vaivode jau otrajam mēram pēc kārtas ir padomniece veselības aprūpes jautājumos.


“Es esmu neskaitāmas reizes runājusi un arī publiski teikusi: paldies Dievam, ka man ir diagnoze “daktera Zdanovska māsa”. Es esmu ļoti priecīga, ka man ir tāds brālis; es esmu ļoti priecīga, ka mēs abi divi esam medicīnā. Mums ir ļoti interesants darbs, un tā nu liktenis ir lēmis, ka mēs abi strādājam vienā pilsētā. Jā, mums dažos darbos ir viens darba devējs, dažos darbos mums ir dažādi darba devēji, bet mēs esam profesionāli sevi pierādījuši šajā pilsētā. Un es neredzu interešu konfliktu, kāpēc lai es nepiedalītos vienā vai otrā darbā, kāpēc lai es nestrādātu vienā vai otrā darbavietā tikai tāpēc, ka es esmu Zdanovska māsa," saka Vaivode.


Vaivode arī vada domes Veselības aprūpes plānošanas komisiju, kuras loceklis ir Zdanovskis. "de facto" rīcībā esošie komisijas sēžu protokoli liecina, ka jau jūlijā Vaivode komisijā pauda: veselības veicināšanas projektam ir nopietni un kvalitatīvi jāsastāda specifikācija. Augustā pēc Zdanovska vēlmes iepazīties ar topošo projekta specifikāciju tā nosūtīta visiem komisijas locekļiem.


Savukārt septembra vidū Vaivode kritizēja specifikācijas un teica, ka ar tādām projektu tālāk virzīt nedrīkst.


Zdanovskis palūdza, lai projekta vadītāja Santa Upīte kopā ar Vaivodi izskata specifikācijas un tās pārstrādā, un komisija arī nozīmēja laiku, kad tas jāizdara.


Tagad Vaivode apgalvo, ka projektā bijušas tehniskas kļūdas un ierobežojoši kritēriji, ko viņai izdevās labot, turklāt ieteikumi bijuši tikai konsultatīvi. Viņa gan arī atklāj, ka ideja piedalīties konkursā viņai radusies jau pērn, kad kļuva zināms par šo ieceri.


Zdanovska prakse ir vienīgais pretendents divās iepirkuma daļās, taču visās sešās ir piedāvājusi zemāko cenu, kas ir galvenais kritērijs.


Projekta vadītāja un iepirkuma komisijas locekle Santa Upīte neslēpj, ka viņai vicemēra ārsta prakses dalība iepirkumā bija pārsteigums, tomēr viņa atturas to vērtēt: “Man līdz tai situācijai nav nekādas daļas. Mans uzdevums ir novadīt korekti, pareizi, kvalitatīvi šo projektu. Mans uzdevums ir sasniegt rezultātus. Lai viņi tur dara, ko viņi grib. Tas mani neskar, šīs peripetijas viņu un vēl kaut kas. Pierādīs darbā, cik rezultatīvi viņi vai kādi citi strādā.”


Zdanovskis apgalvo, ka ir konsultējies ar domes juristiem, kas viņam pateikuši – interešu konflikta nebūšot.


Galvenais, ka neesot pārkāpts likuma burts, uzskata vicemērs.


Vaicāts par likuma garu un politisko atbildību, Daugavpils vicemērs paziņo: "Nē, nu, gars un burts ir divas dažādas lietas. Tāpēc, ziniet, pēc gara mēs te varam viss kaut ko paskatīties: i pēc Svētā gara, i pēc likuma gara un pēc visa gara. Jebkurā gadījumā – ja kompetentas iestādes saka, ka man interešu konflikta nav, tad praktiski tiek ierobežota ar šo te garu mana iespēja brīvi izteikt savu darbību un savu rīcību, kas praktiski arī nav pareizi. (...) Es daru labu darbu tiem pašiem vēlētājiem, tiem pašiem iedzīvotājiem. Kā es to organizēju un kā es to darīšu, tā ir mana kompetence. Ja es kaut ko darīšu nepareizi, tad man uzreiz būs neattiecināmība, un es zaudēšu Eiropas finansējumu. Kur šeit ir politiskā atbildība?"


Tagad gan Zdanovskis sola pats vērsties KNAB ar lūgumu pārbaudīt, vai te nav pārkāptas interešu konflikta novēršanas likuma normas. Ja tā būs, viņš sola savu piedāvājumu iepirkumā atsaukt. Pagaidām gan nav zināms, kad iepirkuma komisija plāno apstiprināt konkursa rezultātus, turklāt par to vēl iespējamas sūdzības Iepirkumu uzraudzības birojā.


Divās daļās Zdanovska konkurenti ar dārgāku cenu bija SIA "OnPlate". Pierīgā bāzētā kompānija, kuru dibinājušas divas uztura speciālistes, ir sekmīgi piedalījusies vairākos iepirkumos par veselīgu uzturu.


Salīdzinot ar tām, Daugavpils konkurss negatīvi izcēlies, saka "OnPlate" radošā direktore Tatjana Tepo: “Tajā tehniskajā specifikācijā pie speciālistiem bija norādīts sertificēts ārsts, kuram ir kompetence tēmā. Un tad es pamanīju, ka tā prasība – sertificēts ārsts – ir gandrīz katrai daļai. Bet, piemēram, mūsu kompānijā strādā sertificēti uztura speciālisti, kuriem nav ārsta izglītības, bet tie ir funkcionāli speciālisti, mūsu valsts apmaksā to izglītību, tā ir augstākā izglītība. Un visos citos iepirkumos bija tā, ka vai nu [ārsts] – vai nu [uztura speciālists]."


Tāpat vienā iepirkuma daļā saliktas kopā dažādas lietas, piemēram, publiskas nodarbības pilsētas iedzīvotājiem un nodarbības skolās un bērnudārzos, lai gan loģiskāk būtu to sadalīt sīkāk. Arī prasība panākt, ka septiņas grupas ar 50 cilvēkiem katrā apmeklētu visas astoņas nodarbības – katra divas stundas gara – neesot reālistiska, uzskata Tepo.


Daugavpilī gan norāda, ka pagaidām pasākumi ir paredzēti tuvākajiem septiņiem mēnešiem. Ja kaut kas nestrādās, nākotnē to varēs mainīt.


Tikmēr Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā “de facto” paziņoja, ka no komentāriem par Daugavpils vicemēra dalību pašvaldības iepirkuma konkursā atturēsies, jo ziņas par pārbaudēm var sniegt tikai gadījumos, kad to izpaušana netraucē un nekavē pārbaudes veikšanu un plānoto pasākumu īstenošanu.Raidījuma sižetu var noskatīties ŠEIT.

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Nedēļas skaitlis
Pagājuši 5 gadi kopš latus mūsu makos un bankas kontos ir nomainījuši eiro.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Konkursam “Daugavpils eksportspējīgākais uzņēmums” saņemti 14 pieteikumi
We are direct providers of Fresh Cut BG, SBLC and MTN which are specifically for lease, our bank instrument can be engage in PPP Trading, Discounting, signature project (s) such as Aviation, Agriculture, Petroleum, Telecommunication, construction of Dams, Bridges, Real Estate and all kind of projects. We do not have any broker chain in our offer or get involved in chauffer driven offers.

We deliver with time and precision as sethforth in the agreement. Our terms and Conditions are reasonable, below is our instrument description.

The procedure is very simple; the instrument will be reserved on euro clear to be verified by your bank, after verification an arrangement will be made for necessary bank documents and stock testing expenses, the cost of the Bank Guarantee will be paid after the delivery of the MT760,

DESCRIPTION OF INSTRUMENTS:

1. Instrument: Bank Guarantee (BG/SBLC) (Appendix A)
2. Total Face Value: Eur 5M MIN and Eur 10B MAX (Ten Billion USD).
3. Issuing Bank: HSBC Bank London, Credit Suisse and Deutsche Bank Frankfurt.
4. Age: One Year, One Month
5. Leasing Price: 6% of Face Value plus 2% commission fees to brokers.
6. Delivery: Bank to Bank swift.
7. Payment: MT-103 or MT760
8. Hard Copy: Bonded Courier within 7 banking days.

We are ready to close leasing with any interested client in few banking days, if interested do not hesitate to contact me direct. wrightjames931@gmail.com

Regards,
Wright
Skype;
wrightjames931@gmail.com Sīkāk...
Pošvaldeibu reforma: Voi Varakluoni atsagrīssīs Latgolā?
Tā jau ir Latgales karte,jau sen nav tāda ,kā senāk:(
Sīkāk...
Kā izveidot mājokļa metāla durvis, lai tās atbilstu pēc Fen Šui?
Nopirku augstas kvalitātes metāla durvis M-Lux. Laba cenas un kvalitātes attiecība!

https://m-lux.lv Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top