Sestdiena,
24.Augusts 2019
Vārda dienas: Bērtulis, Boļeslavs, Александр, Максим, Федор, Василий Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV RU
Politika

Zemkopības ministrs tikās ar Latgales pašvaldību vadītājiem

21.03.2017
Daugavpils novada domē viesojās Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs  un Pārtikas un Veterinārā dienesta ģenerāldirektors Māris Balodis, lai tikos ar Latgales plānošanas reģiona pašvaldību vadītājiem un nozares speciālistiem. Darba sanāksmē tika apspriesti šobrīd aktuālākie jautājumi, kas saistīti ar slikto ceļu stāvokli lauku reģionos, dzīvnieku izplatītajām infekciju slimībām, Eiropas Savienības atbalsta politiku lauksaimniekiem un citām nozares aktualitātēm.

Savā uzrunā J.Dūklavs norādīja, ka saprot, ka pašvaldībām un lauksaimniekiem lielas galvassāpes sagādā sliktais ceļu stāvoklis. Šobrīd valdība domā par naudas pārdalīšanu par labu grantētiem lauku ceļiem. Tāpat ilgtermiņā jārisina jautājums par grāvju attīrīšanu, lai lauku ceļi labāk turētu slodzi un būtu vieglāk izbraucami.

Dienas kārtībā šobrīd ir arī jautājums par PVN samazināšanu pārtikai – kā pirmais solis varētu būt pievienotās vērtības nodokļa samazināšana Latvijā audzētiem dārzeņiem un augļiem.

Ministrs pastāstīja, ka pagājušajā gadā ļoti sekmīgi noritēja elektroniskā platību aizpildīšana. Pateicoties tam, radās liels finanšu resursu ietaupījums un arī lauksaimnieki ātrāk tika pie tiešmaksājumiem.

Dūklavs neslēpa, ka sakarā ar Lielbritānijas izstāšanās no ES jeb Brexit procesu, ir lielas bažas par nākamo ES budžetu lauksaimniecībai un Kohēzijas programmai. Šobrīd tiek solīts, ka līdz 2020.gadam Latvijai tiks novirzīti 3,1 milj. eiro tiešmaksājumiem, tomēr ir liels risks, ka šī summa tiks samazināta.

Kā norādīja nozares speciālisti, Latvijā putnu gripa vēl nav konstatēta, tomēr Eiropā ir nebijis putnu gripas uzplaukums, šobrīd konstatēti 1500 saslimšanas gadījumi, no tiem 700 – mājputniem. Šī sērga var sasniegt Latviju līdz ar gājputniem. Joprojām neizskausts ir arī Āfrikas cūku mēris. Pateicoties zemnieku saimniecību pūlēm, lai maksimāli nosargātu mājas cūkas, šo slimību izdevies ierobežot, lai gan tā joprojām nav likvidēta.

Sapulcē piedalījās arī Valsts vides dienesta pārstāvji, kuri iepazīstināja ar cūku dedzinātavas darbu, kas atrodas Laucesas pagastā, AS Balticovo teritorijā. Uz dedzinātavu tiek transportēti mēra skartās cūkas no visas Latvijas. Divu gadu laikā sadedzinātas 724 tonnas dzīvnieku līķu. Valsts vides dienests pauda viedokli, ka šo dedzinātavu derētu transportēt uz citu Latvijas vietu. J.Dūklavs iebilda, ka pagaidām to nav plānots darīt un tā turpinās darboties Laucesē, jo šeit ir atbilstoša infrastruktūra un mēris vēl nav apkarots. Tā kā tiek dedzināti organiskie atkritumi, tie nerada kaitējumu dabai un cilvēku veselībai. Arī Laucesas pagasta pārvaldes vadītājs Andris Ķesters apstiprināja, ka divu gadu laikā iedzīvotāji nav sūdzējušies.  Vienreiz tikai žēlojās tuvākās mājas iedzīvotāji, dienā, kad dedzinātava strādāja ar pilnu jaudu un valdošie vēji pūta mājas virzienā.

Sapulces noslēgumā tika pasniegtas PVD Pateicības par ieguldīto operatīvo darbu, aktīvu palīdzību un sadarbību Āfrikas cūku mēra apkarošanā un profilakses pasākumos. Pateicības saņēma Daugavpils novada domes priekšsēdētāja Janīna Jalinska, priekšsēdētājas vietnieks Arvīds Kucins, pašvaldības izpilddirektores vietnieks Aleksandrs Aizbalts, Laucesas pagasta pārvaldes vadītājs Andris Ķesteris un Vecsalienas pagasta pārvaldes ugunsdrošības tehniķis, mednieku kolektīva “Skrudaliena” vadītājs Valērijs Smarguns.Autors :
 Elza Timšāne
Daugavpilszinas.lv

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Nedēļas skaitlis
Pagājuši 5 gadi kopš latus mūsu makos un bankas kontos ir nomainījuši eiro.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Konkursam “Daugavpils eksportspējīgākais uzņēmums” saņemti 14 pieteikumi
We are direct providers of Fresh Cut BG, SBLC and MTN which are specifically for lease, our bank instrument can be engage in PPP Trading, Discounting, signature project (s) such as Aviation, Agriculture, Petroleum, Telecommunication, construction of Dams, Bridges, Real Estate and all kind of projects. We do not have any broker chain in our offer or get involved in chauffer driven offers.

We deliver with time and precision as sethforth in the agreement. Our terms and Conditions are reasonable, below is our instrument description.

The procedure is very simple; the instrument will be reserved on euro clear to be verified by your bank, after verification an arrangement will be made for necessary bank documents and stock testing expenses, the cost of the Bank Guarantee will be paid after the delivery of the MT760,

DESCRIPTION OF INSTRUMENTS:

1. Instrument: Bank Guarantee (BG/SBLC) (Appendix A)
2. Total Face Value: Eur 5M MIN and Eur 10B MAX (Ten Billion USD).
3. Issuing Bank: HSBC Bank London, Credit Suisse and Deutsche Bank Frankfurt.
4. Age: One Year, One Month
5. Leasing Price: 6% of Face Value plus 2% commission fees to brokers.
6. Delivery: Bank to Bank swift.
7. Payment: MT-103 or MT760
8. Hard Copy: Bonded Courier within 7 banking days.

We are ready to close leasing with any interested client in few banking days, if interested do not hesitate to contact me direct. wrightjames931@gmail.com

Regards,
Wright
Skype;
wrightjames931@gmail.com Sīkāk...
Pošvaldeibu reforma: Voi Varakluoni atsagrīssīs Latgolā?
Tā jau ir Latgales karte,jau sen nav tāda ,kā senāk:(
Sīkāk...
Kā izveidot mājokļa metāla durvis, lai tās atbilstu pēc Fen Šui?
Nopirku augstas kvalitātes metāla durvis M-Lux. Laba cenas un kvalitātes attiecība!

https://m-lux.lv Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top