Trešdiena,
19.jūnijs 2019
Vārda dienas: Nils, Viktors, Илларион, Сусанна, Виссарион Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV RU
Politika

Solot teju 2500 eiro lielu algu, meklē KNAB priekšnieku

03.03.2017
Ar publikāciju oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" šodien izsludināts konkurss uz Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka amatu.

Pretendentiem tiek prasīta atbilstība KNAB likuma 4.panta 5.daļas prasībām, kuras Saeima februāra sākumā grozīja. Tagad saskaņā ar šo likuma normu kandidātiem uz KNAB priekšnieka amatu vairs nav jābūt uzkrājušiem vismaz trīs gadu pieredzi vadošā amatā, bet jābūt ar "amatam atbilstošu darba pieredzi un pieredzi vadošā amatā publiskajā pārvaldē vai tiesību aizsardzības jomā".

Starp KNAB likuma 4.panta 5.daļā noteiktajām prasībām ir arī Latvijas pilsonība un nevainojama reputācija, spēja pārvaldīt latviešu valodu un vismaz divas svešvalodas, augstākā profesionālā vai akadēmiskā izglītība un jurista kvalifikācija.

Saskaņā ar minēto likuma normu KNAB priekšnieks nedrīkst būt sasniedzis pensijas vecumu, nedrīkst būt sodīts par noziedzīgu nodarījumu neatkarīgi no sodāmības noņemšanas vai dzēšanas, nedrīkst būt notiesāts par noziedzīgu nodarījumu, atbrīvojot no soda, kā arī nedrīkst būt saukts pie kriminālatbildības.

Tāpat KNAB likuma 4.panta 5.daļā noteikts, ka KNAB nedrīkst vadīt persona, kura bijusi Padomju Savienības vai ārvalstu drošības dienestu darbinieks vai konspiratīvā dzīvokļa turētājs, kā arī persona, kura bijusi aizliegtas organizācijas dalībnieks.

Pretendentam jāatbilst likumā noteiktajām prasībām, lai saņemtu speciālo atļauju pieejai valsts noslēpumam, kā arī papildus jāatbilst likuma "Par valsts noslēpumu" 9.panta 2. un 3.daļas prasībām.

Saskaņā ar izsludinātā konkursa noteikumiem, KNAB priekšnieka amata kandidātiem jābūt ar prasmi vadīt un organizēt komandas darbu, lai nodrošinātu iestādes mērķu sasniegšanu, un ar spēju veidot pozitīvu gaisotni iestādē, rūpējoties par komandu un motivējot to.

Piesakoties konkursā, jābūt gatavībai formulēt un paust savu redzējumu par KNAB darbības prioritātēm un nākotnes attīstības vīziju pretkorupcijas pasākumu pilnveidei Latvijā.

Tāpat, saskaņā ar konkursa nolikumu, KNAB priekšnieka amata kandidātiem jābūt orientētiem uz attīstību, ar spēju pieņemt lēmumus, izvērtējot informāciju un uzņemoties atbildību.

Savukārt darba devējs - Valsts kanceleja - jaunajam KNAB priekšniekam sola interesantu, dinamisku un atbildīgu darbu ar starptautiskās sadarbības elementiem, iespēju pilnveidot KNAB par mūsdienīgu un attīstītu valsts pārvaldes un tiesību aizsardzības institūciju, kā arī profesionālās attīstības un jaunas pieredzes iespējas.

KNAB vadītāja atlīdzība paredzēta 2441 eiro mēnesī pirms nodokļu samaksas.

Interesentiem uz augsto amatu jāpiesakās Valsts kancelejā līdz šā gada 30.martam, iesniedzot speciāliem Ministru kabineta noteikumiem atbilstošu pieteikuma vēstuli, kurā norādīta motivācija un redzējums par KNAB darbības prioritātēm, attīstību un pretkorupcijas pasākumu pilnveidošanu Latvijā.

Pieteikuma vēstulei jāpievieno dzīvesgājuma apraksts jeb CV, atsauksmes no iepriekšējām darbavietām, kurās pretendents strādājis pēdējo triju gadu laikā, izglītību apliecinošu dokumentu kopijas, valsts valodas prasmi apliecinoša dokumenta kopija, ja latviešu valoda nav dzimtā, svešvalodu prasmes apliecinoši dokumenti, kā arī pašrocīgi aizpildīta aptaujas lapa saistībā ar pielaidi valsts noslēpumam.

Pretendentu atlase tiks veikta saskaņā ar Ministru kabineta pērn 2.augustā pieņemto, speciāli šim nolūkam paredzēto kārtību. LETA jau ziņoja, ka pēdējos divus dokumentus, kas nepieciešami KNAB vadītāja amata konkursa izsludināšanai, valdība atbalstīja otrdien, 28.februārī. Līdz šai Ministru kabineta sēdei nebija saskaņots jautājums, vai būtu atklājami to pretendentu vārdi uz KNAB vadītāja amatu, kas būs pārvarējuši konkursa pirmo kārtu.

Valsts kancelejas vadītājs Mārtiņš Krieviņš kā KNAB vadītāja amata konkursa komisijas loceklis uzskata, ka pretendentu vārdi nebūtu atklājami pēc konkursa pirmās kārtas, bet atklājams būtu tikai tas pretendents, kas tiks virzīts apstiprināšanai KNAB vadītāja amatā. Šādam viedoklim nepiekrita KNAB pārstāve Ilze Jurča, kura norādīja, ka, neatklājot KNAB vadītāja amata pretendenta vārdus pēc pirmās kārtas, netiks nodrošināta caurredzama konkursa norise un Latvija var izpelnīties starptautisku organizāciju pārmetumus.

Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) nepiekrita Jurčas teiktajam. Premjera ieskatā, amata pretendentu atklāšana var kaitēt pretendentiem gadījumā, ja viņi konkursā zaudē.

Kā ziņots, pirmais konkurss uz KNAB priekšnieka amatu tika izsludināts jau pērn. Tajā pieteikumus iesniedza desmit pretendenti, tomēr komisija atzina, ka neviens no viņiem, tostarp bijušais KNAB vadītājs Jaroslavs Streļčenoks, nav virzāms uz konkursa otro kārtu.

Vēlāk Saeima grozīja KNAB likumu, atceļot iestādes vadītājam noteikto prasību par trīs gadu pieredzi vadošā amatā. Tas tika darīts, lai paplašinātu personu loku, kuras var pretendēt uz KNAB priekšnieka amatu.Mixnews.lv

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Nedēļas skaitlis
Pagājuši 5 gadi kopš latus mūsu makos un bankas kontos ir nomainījuši eiro.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Daugavpils reģionālās slimnīcas otrā valdes locekle - Ilona Skrinda
We are exclusive agent to direct providers of 100% Guarantee Urgent Loan Fresh Cut BG, SBLC, MTN, Bonds, Bank draft and CDs which we have specifically for lease. We do not have any broker chain in this offer or get involved in Chauffer driven offers. We deliver with time and precision as set forth in the agreement. You are at liberty to engage our leased facilities into trade programs as well as in signature project(s) such as Aviation, Agriculture, Petroleum, Telecommunication, construction of Dams, Bridges and any other turnkey project(s) etc.

DESCRIPTION OF INSTRUMENTS:
1. Instrument: Bank Guarantee (BG/SBLC) (Appendix A)
2. Total Face Value: Eur 5M MIN and Eur 10B MAX (Ten Billion USD) .
3. Issuing Bank: HSBC Bank London, Credit Suisse and Deutsche Bank Frankfurt.
4. Age: One Year, One Month
5. Leasing Price: 3% of Face Value plus 2% commission fees to brokers.
6. Delivery: Bank to Bank swift.
7. Payment: MT-103 or MT760
8. Hard Copy: Bonded Courier within 7 banking days.

The Leased Instruments includes: BG’ s, Insurance Guarantees, MTN, ( SBLC) Standby Letters of Credit and Third Party Guarantees such as a standby forward commitment to purchase or a standby loan. If you are a potential Investor or Principle looking to raise capital, we will be happy to answer any questions that you have about this opportunity and to provide you with all the details regarding this services.

Our BG/ SBLC Financing can help you get your project funded, loan financing, please let me know if you are interested in any of our services, by providing you with yearly renewable leased bank instruments. We work directly with issuing bank lease providers, this Instrument can be monetized on your behalf for 100% funding.

We are ready to close leasing with any interested client in few banking days, if interested do not hesitate to contact me direct.

Regards

Philip James
Email: info.frjames1971@gmail.com
Skype: info.frjames1971@gmail.com

Sīkāk...
Kā izveidot mājokļa metāla durvis, lai tās atbilstu pēc Fen Šui?
Nopirku augstas kvalitātes metāla durvis M-Lux. Laba cenas un kvalitātes attiecība!

https://m-lux.lv Sīkāk...
Jautājumi – atbildes: saruna ar Andreju Elksniņu
Lai veicas Elksinam,darbos,lai izveido skaistu pilsetu Daugavpili un lai tos zaglus atlaiz no darba,lai ir cilvekiem darbs,miers! Lai mes varetu atgriezties no talienes,gribas to visu labako Elksninam! Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top