Svētdiena,
18.Augusts 2019
Vārda dienas: Elena, Ellena, Helēna, Liena, Liene, Евстигней, Нонна Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV RU
Politika

Saeimas "deputātu kvotu" atbalstītie projekti Daugavpils novadā

12.12.2016
Galīgajā lasījumā par nākamā gada budžetu, Saeima akceptējusi 368 priekšlikumus, piešķirot naudu dažādiem konkrētiem projektiem, kurus vēlējās atbalstīt atsevišķi deputāti vai frakcijas. Ar tā saucamajām “deputātu kvotām” šogad sadalīti vairāk kā 20 miljoni eiro. Daugavpils novada domes priekšsēdētāja Janīna Jalinska preses konferencē pastāstīja, ka neliela daļa no šī finansējuma tika piešķirta arī Daugavpils novadam.

Pēc Zaļo un Zemnieku savienības priekšlikuma, 20 000 eiro iedalīti Malnavas koledžas īstenošanas vietai Višķos mācību korpusa ēkas jumta un ieejas mezgla atjaunošanai, kā arī, ar Saeimas deputāta Armanda Krauzes atbalstu, piešķirti 4500 eiro Līksnas jauniešu kopienas projektam, lai izveidotu un sagatavotu grāmatu par pagasta vēsturi.

Ar partiju apvienības “Vienotība” atbalstu piešķirts finansējums divu Daugavpils novada teritorijā esošu baznīcu jumtu atjaunošanai - 10 209 eiro Jaunbornes Romas katoļu baznīcai Salienas pagastā un 14 201 eiro Elernes Romas katoļu baznīcai Tabores pagastā.

Jāpiebilst, ka 20 000 eiro piešķirti arī Latgales Reģiona attīstības aģentūrai izstādes “Latgales veltījums Latvijai” Pēterbaznīcā un  Latgales mākslas svētku “Krāsas karogā” organizēšanai, kas 2017.gada 20.maijā notiks Višķu estrādē.

Lūdzot Daugavpils novada domes vadības vērtējumu par “deputātu kvotām” , izpilddirektore Vanda Kezika norādīja, ka viņai šī prakse neliekas pieņemama, jo Saeimas deputāti visbiežāk akceptē dažādas iniciatīvas, nekonsultējoties ar pašvaldībām par to vajadzībām un prioritātēm.  “Deputātu kvotas ir no 1. Saeimas laikiem. Toreiz gan tās summas bija ļoti mazas un tāpēc neraisīja diskusijas. Es uzskatu, ka, ja valsts var atļauties 20 miljonus novirzīt uz maziem projektiem, tad vajadzētu šo lietu sakārtot - organizēt pašvaldību pieteikšanos un izstrādāt nosacījumus, kuri projekti tiek atbalstīti, lai visiem būtu vienlīdzīgas iespējas.  Šobrīd sanāk, ka pašvaldībām tiek maksāts par atbalstu. Ir pašvaldības, kas saņems  5-6 miljonus…. Tā nav pareiza un loģiska pozīcija,” strikta ir izpilddirektores Vandas Kezikas nostāja šajā jautājumā.

J.Jalinska piebilda, ka pareizi būtu, ja Saeimas deputāti komunicētu ar pašvaldībām un jautātu, kuras vajadzības būtu vērts atbalstīt. “Deputāti tiek ievēlēti no Latgales reģiona, nevis konkrētiem novadiem un teritorijām. Tāpēc šiem deputātiem vajadzētu vairāk interesēties par visām  teritorijām un uzturēt komunikāciju, neatkarīgi no tā vai pašvaldība ir vai nav noslēgusi sadarbības līgumus ar partijām.”

Ar pilnu deputātu akceptēto priekšlikumu sarakstu var iepazīties ŠEIT.


Autors :
 Elza Timšāne
Daugavpilszians.lv

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Nedēļas skaitlis
Pagājuši 5 gadi kopš latus mūsu makos un bankas kontos ir nomainījuši eiro.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Jaunietis Daugavpilī no piedūmota dzīvokļa izglāba bērnu

Kredits Piedavat aizdevumus starp ipaši no 2000€ lidz 500.000€ .
Es esmu cilveks ar labu moralo raksturu, kas palidz cilvekiem, kam nepieciešama naudas visas pasaules valstis, jo no maniem finanšu aizdevumi. Tatad, ja jums ir nepieciešams kredits, lai iegadatos Automašinu, Motociklu ...vai atjaunot jusu dzive , jus meklejat aizdevumu vai nu atjaunot savu darbibu vai nu istenot projektu, vai nu jus nopirkt dzivokli, es esmu persona, kas sniedz aizdevumus sakot no 2.000€ lidz 500.000€ jums var atmaksat vairak neka 1 lidz 15 gadiem uz visam personam, kuras var izpildit nosacijumus. Mans procentu likme ir 3% gada. Sazinieties ar mani, ja jus interese . E-pasts : veronica.dina2@gmail.com Sīkāk...
Daugavpils novada dienu gadatirgus
Es esmu korporācijas firmas Marks Džo kungs, mēs esam likumīga, reģistrēta un garantēta aizdevumu kompānija, mēs izsniedzam 3% aizdevumu piedāvājumus privātpersonām, uzņēmumiem, valdības iestādēm un biznesa organizācijām, kā arī visu veidu cilvēkiem. Brīvības aizdevumi ir risinājums visām jūsu finansiālajām problēmām. sazinieties ar mums tagad, izmantojot

e-pasta adresi: mjoe0123@gmail.com
whatsapp numurs: +18635356458

Sīkāk...
Pošvaldeibu reforma: Voi Varakluoni atsagrīssīs Latgolā?
Tā jau ir Latgales karte,jau sen nav tāda ,kā senāk:(
Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top