Svētdiena,
17.februāris 2019
Vārda dienas: Donats, Konstance, Кирилл, Георгий, Сидор Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV RU
Politika

Saeimas "deputātu kvotu" atbalstītie projekti Daugavpils novadā

12.12.2016
Galīgajā lasījumā par nākamā gada budžetu, Saeima akceptējusi 368 priekšlikumus, piešķirot naudu dažādiem konkrētiem projektiem, kurus vēlējās atbalstīt atsevišķi deputāti vai frakcijas. Ar tā saucamajām “deputātu kvotām” šogad sadalīti vairāk kā 20 miljoni eiro. Daugavpils novada domes priekšsēdētāja Janīna Jalinska preses konferencē pastāstīja, ka neliela daļa no šī finansējuma tika piešķirta arī Daugavpils novadam.

Pēc Zaļo un Zemnieku savienības priekšlikuma, 20 000 eiro iedalīti Malnavas koledžas īstenošanas vietai Višķos mācību korpusa ēkas jumta un ieejas mezgla atjaunošanai, kā arī, ar Saeimas deputāta Armanda Krauzes atbalstu, piešķirti 4500 eiro Līksnas jauniešu kopienas projektam, lai izveidotu un sagatavotu grāmatu par pagasta vēsturi.

Ar partiju apvienības “Vienotība” atbalstu piešķirts finansējums divu Daugavpils novada teritorijā esošu baznīcu jumtu atjaunošanai - 10 209 eiro Jaunbornes Romas katoļu baznīcai Salienas pagastā un 14 201 eiro Elernes Romas katoļu baznīcai Tabores pagastā.

Jāpiebilst, ka 20 000 eiro piešķirti arī Latgales Reģiona attīstības aģentūrai izstādes “Latgales veltījums Latvijai” Pēterbaznīcā un  Latgales mākslas svētku “Krāsas karogā” organizēšanai, kas 2017.gada 20.maijā notiks Višķu estrādē.

Lūdzot Daugavpils novada domes vadības vērtējumu par “deputātu kvotām” , izpilddirektore Vanda Kezika norādīja, ka viņai šī prakse neliekas pieņemama, jo Saeimas deputāti visbiežāk akceptē dažādas iniciatīvas, nekonsultējoties ar pašvaldībām par to vajadzībām un prioritātēm.  “Deputātu kvotas ir no 1. Saeimas laikiem. Toreiz gan tās summas bija ļoti mazas un tāpēc neraisīja diskusijas. Es uzskatu, ka, ja valsts var atļauties 20 miljonus novirzīt uz maziem projektiem, tad vajadzētu šo lietu sakārtot - organizēt pašvaldību pieteikšanos un izstrādāt nosacījumus, kuri projekti tiek atbalstīti, lai visiem būtu vienlīdzīgas iespējas.  Šobrīd sanāk, ka pašvaldībām tiek maksāts par atbalstu. Ir pašvaldības, kas saņems  5-6 miljonus…. Tā nav pareiza un loģiska pozīcija,” strikta ir izpilddirektores Vandas Kezikas nostāja šajā jautājumā.

J.Jalinska piebilda, ka pareizi būtu, ja Saeimas deputāti komunicētu ar pašvaldībām un jautātu, kuras vajadzības būtu vērts atbalstīt. “Deputāti tiek ievēlēti no Latgales reģiona, nevis konkrētiem novadiem un teritorijām. Tāpēc šiem deputātiem vajadzētu vairāk interesēties par visām  teritorijām un uzturēt komunikāciju, neatkarīgi no tā vai pašvaldība ir vai nav noslēgusi sadarbības līgumus ar partijām.”

Ar pilnu deputātu akceptēto priekšlikumu sarakstu var iepazīties ŠEIT.


Autors :
 Elza Timšāne
Daugavpilszians.lv

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Nedēļas skaitlis
Pagājuši 5 gadi kopš latus mūsu makos un bankas kontos ir nomainījuši eiro.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Daugavpilī aizvadīts tautas deju festivāls LATVJU BĒRNI DANCI VEDA


We are direct providers of Fresh Cut BG, SBLC and MTN which are specifically for lease/sales, our bank instrument can be engage in PPP Trading, Discounting, signature project(s) such as Aviation, Agriculture, Petroleum, Telecommunication, construction of Dams, Bridges, Real Estate and all kind of projects. We do not have any broker chain in our offer or get involved in chauffeur driven offers.

We deliver with time and precision as sethforth in the agreement. Our terms and Conditions are reasonable, below is our instrument description.

The procedure is very simple; the instrument will be reserved on euro clear to be verified by your bank, after verification an arrangement will be made for necessary bank documents and stock testing expenses, the cost of the Bank Guarantee/Standby Letter of Credit will be paid after the delivery of the MT760,

Description OF INSTRUMENTS:

1. Instrument: Bank Guarantee (BG/SBLC)
2. Total Face Value: Eur/USD 5M MIN and Eur/USD 10B MAX (Ten Billion EURO/USD).
3. Issuing Bank: HSBC Bank London, Barclay's bank London,Credit Suisse and Deutsche Bank Frankfurt.
4. Age: One Year, One Month
5. Purchasing Price: 32% of face value plus 2% commission fees Leasing Price: 4% of Face Value plus 1% commission fees.
6. Delivery: Bank to Bank swift.
7. Payment: MT-103 or MT760
8. Hard Copy: Bonded Courier within 7 banking days.

We are ready to close leasing/Buying with any interested client in few banking days, if interested do not hesitate to contact me

Name : PAUL DAVID
Email: pauldavid20001@gmail.com
Skype: P_david123@outlook.com
whatsapp:+447921551354 Sīkāk...
Elksniņš aptur atkritumu dedzināšanas rūpnīcas projektu
kauns Elksniņ par śādu lēmumu, kur nobalsojāt par...indět gribat savus iedzīvotājus? Sīkāk...
Daugavpils mēra amatā ievēlēts Andrejs Elksniņš
Nu lai Dievins dot Elksninam savest kartiba pilseta bardaku! Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top