Sestdiena,
4.jūlijs 2020
Vārda dienas: Sandis, Uldis, Ulvis, Терентий, Юлиан Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV RU
Politika

Izsludina konkursu uz KNAB priekšnieka amatu

18.08.2016
Izsludināts atklāts konkurss uz Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka amatu, liecina publikācija oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Pretendentiem ir noteiktas kopumā 15 pamata prasības. To starpā arī prasme vadīt un organizēt komandas darbu, lai nodrošinātu iestādes mērķu sasniegšanu, un spēja veidot pozitīvu komandas gaisotni iestādē, rūpējoties par komandu un motivējot to kopīgo mērķu sasniegšanai.

Tiek sagaidīta orientācija uz attīstību, spēja pieņemt lēmumus, izvērtējot informāciju un uzņemoties atbildību par tiem, kā arī vēlme apliecināt savas profesionālās zināšanas un paust redzējumu par KNAB darbības prioritātēm un nākotnes attīstības vīziju pretkorupcijas pasākumu pilnveidei Latvijā.

Kandidātam jābūt Latvijas pilsonim ar nevainojamu reputāciju, tiek prasītas latviešu valodas zināšanas un vismaz divu svešvalodu prasme B līmenī, augstākā profesionālā vai akadēmiskā izglītība (izņemot pirmā līmeņa profesionālo izglītību) un jurista kvalifikācija, kā arī amatam atbilstoša darba pieredze un vismaz triju gadu pieredze vadošā amatā publiskajā pārvaldē vai tiesību aizsardzības jomā.

Tāpat kandidātam jāatbilst Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja likuma 4.panta piektajā daļā noteiktajām prasībām un likuma "Par valsts noslēpumu" 9.panta otrajā daļā noteiktajiem kritērijiem speciālās atļaujas pieejai valsts noslēpumam saņemšanai.

Kandidātam jābūt jaunākam par likumā noteikto pensijas vecumu.

Tāpat pretendents nevar būt sodīts par noziedzīgu nodarījumu - neatkarīgi no sodāmības noņemšanas vai dzēšanas, nevar būt notiesāts par noziedzīgu nodarījumu, atbrīvojot no soda, kā arī nevar būt saukts pie kriminālatbildības, izņemot gadījumu, ja persona ir saukta pie kriminālatbildības, bet kriminālprocess pret to izbeigts uz reabilitējoša pamata.

Starp prasībām arī norādīts, ka kandidāts nav un nav bijis PSRS, Latvijas PSR vai kādas ārvalsts, kas nav Eiropas Savienības vai Ziemeļatlantijas līguma organizācijas dalībvalsts, drošības dienesta (izlūkdienesta vai pretizlūkošanas dienesta) štata vai ārštata darbinieks, aģents, rezidents vai konspiratīvā dzīvokļa turētājs.

Tāpat tiks pārbaudīts, vai pretendents nav un nav bijis ar likumu vai tiesas nolēmumu aizliegtas organizācijas dalībnieks.

Visbeidzot kandidātam ir jāatbilst likuma "Par valsts noslēpumu" 9. panta trešajā daļā norādītajiem kritērijiem.

Kā uzsvērts paziņojumā, konkursa pretendentiem tiek piedāvāts interesants, dinamisks un atbildīgs darbs ar starptautiskās sadarbības iespējām, iespēju pilnveidot KNAB par mūsdienīgu un attīstītu valsts pārvaldes un tiesībaizsardzības iestādi, mēnešalga līdz 2441 eiro pirms nodokļu nomaksas un sociālās garantijas, kā arī profesionālās attīstības un jaunas pieredzes iespējas.

Pretendenti var pieteikties līdz šā gada 13.septembrim, Valsts kancelejā iesniedzot motivētu pieteikumu, kurā iekļauj arī redzējumu par KNAB darbības prioritātēm, attīstību un pretkorupcijas pasākumu pilnveidošanu Latvijā. Tāpat jāiesniedz CV, atsauksmes no iepriekšējām darbavietām, norādot to sniedzēju, izglītību apliecinoša dokumenta kopija, valsts valodas prasmi apliecinoša dokumenta kopija, ja latviešu valoda nav dzimtā valoda, kā arī svešvalodu prasmes apliecinoši dokumenti. Tāpat pretendentam jāiesniedz rokrakstā aizpildīta valsts noslēpuma pielaides aptaujas lapa.

KNAB priekšnieka amata pretendentu atlasi veiks komisija, kuru vadīs Valsts kancelejas direktors Mārtiņš Krieviņš. Komisijas sastāvā ir ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers, Satversmes aizsardzības biroja direktors Jānis Maizītis un Drošības policijas priekšnieks Normunds Mežviets, kā arī pretendentu atlasē ar padomdevēja tiesībām piedalās ne vairāk kā trīs KNAB Sabiedriski konsultatīvās padomes pilnvaroti pārstāvji.

Pretendentu atlase un vērtēšana plānota divās kārtās. Pirmajā kārtā tiek veikta pretendentu atlase, pārbaudot viņu formālo atbilstību KNAB likumā noteiktajām obligātajām prasībām, izvērtējot pretendentu iesniegtos dokumentus un kompetento iestāžu atzinumus.

Otrajā kārtā tiek padziļināti izvērtēta izvirzīto pretendentu pieredze, zināšanas un kompetences. Tāpēc komisija veiks pārrunas ar pretendentiem - lūgs pretendentus mutiski sniegt savu redzējumu par KNAB darbības prioritātēm un attīstību, kā arī rakstiski atbildēt uz komisijas sagatavotajiem jautājumiem par KNAB kompetences jomām, valsts pārvaldi un tiesību aizsardzības sistēmu.

Pēc visu pretendentu izvērtēšanas komisija pieņems lēmumu iesniegt Ministru prezidentam priekšlikumu par atbilstošākā pretendenta vai atbilstošāko pretendentu kandidatūras virzīšanu izskatīšanai Ministru kabineta sēdē vai ieteiks Ministru kabinetam atkārtoti izsludināt konkursu, ja tiks noraidīti visi pretendenti.


Mixnews.lv

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Pagājuši 5 gadi kopš latus mūsu makos un bankas kontos ir nomainījuši eiro.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Šodien un tagad: par atbalstu zemkopības nozarei
Vierteigs raidejums! Sīkāk...
Grupa "Latgaliešu reps" raidījumā pirmatskaņo dziesmu
Nakriškon, you keids protavādars atsarodos:) moška zam tova klasifikatora nagova keidi vordu salykumi voi skaņys gobols? Pats izsprīdi voi kur nūzaklausieji? Sataisi lobok i tod runoi:) Nav kū aplikt - puiši malači! Sīkāk...
Grupa "Latgaliešu reps" raidījumā pirmatskaņo dziesmu
Tei nav hip-hopa apvīneiba, pirmkuort! Ūtkuort, poši esot pretrunā ar sovu jaunū dzīsmu.. Lobuok nūmainit sovys ''apvīneibys'' nūsaukumu iz naskū solduoku. Yo! Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top