Svētdiena,
25.Augusts 2019
Vārda dienas: Ivonna, Ludis, Ludvigs, Patrīcija, Памфил, Фотий, Александр Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV RU
Pasaulē

Francijas miesnieki lūdz policijas aizsardzību no vegānu «teroristiem»

02.07.2018 Francijā ir saasinājies konflikts starp vegāniem un miesniekiem, gaļas tirgotājiem un pārstrādātājiem pieprasot sev aizsardzību no vegānu „teroristiem”.


Jau pirms dažiem mēnešiem, aprīlī, Francijas ziemeļos notika uzbrukumi vairākiem gaļas veikaliem, kuriem tika izsisti logi un uz sienām uzkrāsoti uzraksti, aicinot apturēt sudzismu jeb angliski “specism”. Bieži vien šie uzraksti veikti ar mākslīgajām asinīm, tādējādi norādot uz vardarbīgu izturēšanos pret dzīvniekiem. Šiem uzbrukumiem sekojušas arī plašas protesta akcijas dažādās Francijas pilsētās.


Eļļu ugunij pielēja arī kādas dzīvnieku tiesību aktīvistes paziņojums vietnē “Facebook”, komentējot ziņu par terora aktā nogalinātu lielveikala miesnieku – “Jūs esat šokēti par to, ka slepkavu ir nogalinājis terorists. Es neesmu. Man nav nekādas līdzjūtības pret šo cilvēku. Taisnīgums ir uzvarējis”. Par šiem izteikumiem šai personai nācās stāties tiesas priekšā.


Reaģējot uz šiem uzbrukumiem, Francijas miesnieku, gaļas apstrādātāju un tirgotāju arodbiedrība, kas apvieno aptuveni 18 000 cilvēku, ir vērsusies ar atklātu vēstuli pie valsts iekšlietu ministra Žerāra Kolomba, pieprasot aizsardzību no vegānisma kampaņu aktīvistu vardarbības un iebiedēšanas.


Arodbiedrības vadītājs Žans Fransuā Gihārs paudis cerību, ka izdosies iegūt visas valdības atbalstu, lai fiziska, vārdiska un morāla vardarbība izbeigtos pēc iespējas ātrāk.


Šādu aicinājumu viņš izteicis arī vienā no franču televīzijas sarunu šoviem. “Mēs laipni lūdzam neiejaukties mūsu darbā. Šodien pēc aptauju datiem vairāk nekā 90% francūžu ēd gaļu. Mēs neiestājamies pret cilvēkiem, kas gaļu neēd. Tā ir viņu izvēle, un mēs to respektējam. Taču es lūdzu cienīt arī mūs, mūsu darbu, mūsu iespējas nopelnīt, jo tā būs briesmīga trauma mūsu cilvēkiem, atnākot uz darbu un ieraugot sadauzītas vitrīnas,” saka Gihārs.


Miesnieku pārstāvji apsūdz vegānus par vēlmi uzspiest pārliecinošam vairākumam Francijas sabiedrības savu dzīvesveidu vai pat ideoloģiju.


Gihārs uzskata, ka šādi uzbrukumi ir uzskatāmi par terorisma paveidu, jo to mērķis esot tikai viens – panākt, lai pazūd vesela franču kultūras sastāvdaļa. Franču tradicionālā virtuve, kas ļoti lielā mērā ir balstīta uz gaļas produktu izmantošanu, ir iekļauta UNESCO kultūras mantojuma sarakstā.


Kā norāda komentētāji, līdz šim ļoti daudzos franču restorānos veģetāriešiem un vegāniem bija gana lielas grūtības saņemt pilnvērtīgu ēdienu, kurā nebūtu gaļas produktu, jo pat skolās bērniem tiek mācīts, ka ēdienreize bez gaļas nav pilnīga.


Taču vegānisma un veģetārisma atbalstītāju skaits pieaug arī Francijā, veicinot gaļas tirdzniecības apjomu samazināšanos. Turklāt daudziem francūžiem nepatīk arī šo kustību aktīvistu pārāk biežā nokļūšana mediju uzmanības centrā.


Tomēr televīzijās netrūkst arī vegānus kritizējošu komentāru, piemēram, tādu, kā kanālam RMC paudis students Maksims Ljedo. “Manuprāt, vegānisms ir jaunā gadsimta slimība. Reizi nedēļā ēdam tādas un tādas mērces, kritizējam skārņus un apgalvojam, ka visa gaļa ir slikta. Tā ir kā ekstrēma ideoloģija, kas veido noteiktu cilvēku kastu. Bet visam pāri es arī domāju, ka cilvēki vispār nevar dzīvot bez gaļas ēšanas. Ir daudz zinātnisku pētījumu, kas pierāda, ka gaļā ir tās īpašās vielas, ko mēs nevaram iegūt citur. Protams, mēs varam dzīvot bioloģiskāk un to neēst tik daudz, bet pilnībā bez tās iztikt nevar,” skaidro Ljedo.


Vegānu un veģetāriešu grupas gan uzsver, ka šādiem izteikumiem absolūti nav pamatojuma.


Kā norāda aģentūra “France Press”, dažādas lauksaimnieku interešu aizstāvības grupas pēdējā laikā ir arvien aktīvāk lobējušas prezidenta Emanuela Makrona centrisko valdību neapstiprināt pasākumus, kas varētu tikt vērsti pret gaļu. Piemēram, parlamentā ir noraidīts ierosinājums skolām ieviest veģetāras maltītes vismaz reizi nedēļā. Tāpat pārtikas ražotāji ir panākuši aizliegumu izmantot tādus vārdus kā „steiks”, „fileja”, „bekons” vai „desa” gaļu nesaturošu  produktu marķēšanā.


Daži komentētāji uzskata, ka nenoliedzami gaļas tirgotājiem ir tiesības dusmoties par viņu īpašumu izdemolēšanu, taču policijas aizsardzības pieprasīšana tomēr tiek uzskatīta par pārmērīgu reakciju. Vienlaicīgi tiek uzsvērts, ka, visticamāk, šis konflikts vēl tik drīz nebeigsies.

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Nedēļas skaitlis
Pagājuši 5 gadi kopš latus mūsu makos un bankas kontos ir nomainījuši eiro.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Konkursam “Daugavpils eksportspējīgākais uzņēmums” saņemti 14 pieteikumi
We are direct providers of Fresh Cut BG, SBLC and MTN which are specifically for lease, our bank instrument can be engage in PPP Trading, Discounting, signature project (s) such as Aviation, Agriculture, Petroleum, Telecommunication, construction of Dams, Bridges, Real Estate and all kind of projects. We do not have any broker chain in our offer or get involved in chauffer driven offers.

We deliver with time and precision as sethforth in the agreement. Our terms and Conditions are reasonable, below is our instrument description.

The procedure is very simple; the instrument will be reserved on euro clear to be verified by your bank, after verification an arrangement will be made for necessary bank documents and stock testing expenses, the cost of the Bank Guarantee will be paid after the delivery of the MT760,

DESCRIPTION OF INSTRUMENTS:

1. Instrument: Bank Guarantee (BG/SBLC) (Appendix A)
2. Total Face Value: Eur 5M MIN and Eur 10B MAX (Ten Billion USD).
3. Issuing Bank: HSBC Bank London, Credit Suisse and Deutsche Bank Frankfurt.
4. Age: One Year, One Month
5. Leasing Price: 6% of Face Value plus 2% commission fees to brokers.
6. Delivery: Bank to Bank swift.
7. Payment: MT-103 or MT760
8. Hard Copy: Bonded Courier within 7 banking days.

We are ready to close leasing with any interested client in few banking days, if interested do not hesitate to contact me direct. wrightjames931@gmail.com

Regards,
Wright
Skype;
wrightjames931@gmail.com Sīkāk...
Pošvaldeibu reforma: Voi Varakluoni atsagrīssīs Latgolā?
Tā jau ir Latgales karte,jau sen nav tāda ,kā senāk:(
Sīkāk...
Kā izveidot mājokļa metāla durvis, lai tās atbilstu pēc Fen Šui?
Nopirku augstas kvalitātes metāla durvis M-Lux. Laba cenas un kvalitātes attiecība!

https://m-lux.lv Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top