Trešdiena,
27.maijs 2020
Vārda dienas: Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta, Максим, Никита, Сидор, Леонтий Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV RU
Kultūra

Novadpētniecības un mākslas muzejs piedāvā virtuālās izstādes

08.05.2020
Laikā, kad valstī izsludināta ārkārtējā situācija un kultūras iestādes ir slēgtas publiskam apmeklējumam, Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs kopā ar Daugavpils Māla mākslas centru interesentiem piedāvā iespēju apskatīt izstādes tiešsaistē.

Pašlaik Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs kopā un Daugavpils Māla mākslas centrs piedāvā 7 izstāžu video, kas ikvienam interesentam piedāvā iespēju iepazīt pastāvīgās ekspozīcijas un tematiskās izstādes. Virtuālo izstāžu klāsts tiks papildināts.
 

Ekspozīcijā “Daugavpils novada daba” ir apskatāmi novadam raksturīgākie floras un faunas pārstāvji, parādīti izplatītākie biotopi: skujkoku un jaukto koku meži, aizaugošs ezers un tā piekraste, Daugavas ieleja.

Šeit aplūkojami daudzi reti un aizsargājami augi un dzīvnieki, kas iekļauti Latvijas Sarkanajā grāmatā. Bagāti un daudzveidīgi ir pārstāvēta novada kukaiņu fauna. Ekspozīcijā var iepazīties ar dažādiem dabas retumiem, atklāt daudzus dabas noslēpumus un iegūt jaunas zināšanas par Latvijas dabu.
 
Izstādē apskatāmas vairāk nekā 300 naudas zīmes, kuras dažādos laika posmos apgrozībā laidusi Latvijas Banka. 1922. gadā par Latvijas Republikas nacionālo valūtu apstiprināja latu un tā simto daļu – santīmu. Pirmās Latvijas monētas tika kaltas Šveicē un Anglijā, bet 1937. gadā Rīgā atvērts Monētu nams. Izstādē apskatāmas ikdienas apgrozības naudas zīmes, kā arī jubilejas un piemiņas monētas, kas kaltas no sudraba vai zelta.
 

Galvassegu kolekcijas pamatlicējs ir zinātnieks un ceļotājs Kirils Babajevs. Pateicoties veiksmīgajai sadarbībai uz Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeju atceļojušas 50 unikālas tradicionālās cepures un galvassegas no četriem pasaules kontinentiem.

Jānis Anmanis dzimis Rīgā, absolvējis J. Rozentāla Mākslas vidusskolu, un Latvijas Mākslas akadēmiju. Mākslinieka daiļrade attīstījusies no miniatūriem ainavu gleznojumiem līdz lielformāta daudzfigūru kompozīcijām. Viņš glezno ar eļļu, akvareli, temperu un strādā arī jauktā tehnikā. Darbu tēmas ir ļoti atšķirīgas – ainavas, klusās dabas, portreti un kompozīcijas.
 

Izstādē “CAURSPĪDĪGĀS PĻAVĀS” ikvienam ir iespēja ieraudzīt Saulgriežu pļavu, saulrieta mākoņus negaisā, caurspīdīgu ledu ar iesalušiem augiem, gaismu spēles svečturos, kā arī sajust vieglas brāzmas vēja zvanos. Rotas un dekori izgatavoti izmantojot stikla kausēšanas tehniku, kas papildināta ar lāzergriešanu un iestrādi kokā.
 

Apvienojoties Tautas lietišķās mākslas studijām “Latgale”, “Klūga” un “Bauska”, Daugavpils Māla mākslas centrā tapusi izstāde “Keramika. Pinumi. Tekstīlijas.”. Podniecība ir viena no senākajām tautas mākslas izpausmēm. Latgalē to saglabā, un mūsdienu kultūrvidē podniecības tradīcijas attīsta vairākas keramiķu apvienības, tostarp arī Tautas lietišķās mākslas studija “Latgale”.

Tautas lietišķās mākslas studija “Klūga” regulāri pilnveido savu meistarību, ievieš jaunus pinēju tehnikas paņēmienus, kā arī uzlabo materiāla apstrādes kvalitāti, saglabājot tā dabiskās īpašības.

Radošums un izcilas amata prasmes raksturo arī izstādes īpašos viesus – Tautas lietišķās mākslas studiju “Bauska”.
 

P. Hudobčenoka daiļrade ir seno tradīciju, satura un jaunās tehnikas sintēzes spilgts piemērs. Viens no viņa daiļrades avotiem ir tradicionālais krievu “lubok” – vienkāršots, folklorizēts krievu tautas tradicionālās mākslas paveids, kam raksturīga spilgti izteikta sižeta līnija, humors un specifiska tēlainība, kas savieno attēlu un tekstu. P. Hudobčenoka darbiem raksturīgas spilgtas krāsu kombinācijas, kas piesaista skatītājus. Pasaule viņa darbos ir tīra un gaiša, to caurvij atklātība un cilvēcīgums.Daugavpilszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Pagājuši 5 gadi kopš latus mūsu makos un bankas kontos ir nomainījuši eiro.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Daugavpils un Ilūkstes novadus apvienos Augšdaugavas novadā
Jauns čeļš uz Bebreni, jo Rāzna tur dzīvo, žel ka viņs Raudā nedzīvo Sīkāk...
“Zivis starp diviem krastiem”: 2. raidījums
Vai kāds šogad ir noķēris samu Daugavpils tuvumā? Sīkāk...
Kultūrvēsturiskā mantojuma glabāšana sākas vietējās kopienās
Kāpēc "ieskicēt aptuvenās šo zemju robežas", vai tatad mēs tās vēl joprojām nezinam ? Vai arī tiks lemts par to, ka nākotnē Jēkabpils novadā ietilpstošais Krustpils novads vairs nebūs Latgales kultūrvēsturiskā teritorija ? Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top