Trešdiena,
8.jūlijs 2020
Vārda dienas: Ada, Adele, Antra, Петр, Давид Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV RU
Kultūra

Daugavpilī notiks Bibliotēku nedēļa

17.04.2019
No 23. līdz 27. aprīlim publiskajās bibliotēkās visā Latvijā, tostarp arī Daugavpilī, sekojot vadmotīvam “Bibliotēkas – dialogs ceļā uz pārmaiņām” norisināsies ikgadējā Bibliotēku nedēļa. Tās ietvaros Latgales Centrālā bibliotēka un filiāles īstenos virkni klātienes un tiešsaistes pasākumu un aktivitāšu, lai pievērstu sabiedrības uzmanību saviem pakalpojumiem un aicinātu ieraudzīt bibliotēku jaunā gaismā.

Sekojot Bibliotēku nedēļas moto un iesaistot bibliotēkas darbiniekus un lasītājus netiešā dialogā par grāmatām, no 23. līdz 26. aprīlim Latgales Centrālās bibliotēkas (LCB) Nozaru literatūras sektorā būs pieejama literatūras izstāde “Bibliotekārs iesaka”. Tajā tiks eksponētas LCB darbinieku mīļākās grāmatas ar pašu darbinieku rakstītām atsauksmēm, ļaujot uzzināt, kādēļ attiecīgā grāmata ir īpaša un iesakāma citiem. Dzeja, romāni, īsproza, literatūra bērniem un pieaugušajiem, klasika un jaunākās aktualitātes – tas viss būs pieejams gan apskatei turpat bibliotēkā, gan lasīšanai mājās.

Dialoga tēma tiks turpināta trešdien, 24. aprīlī, kad LCB Nozaru literatūras sektorā tiks dots starts daudziem jau pazīstamai akcijai “Aklais randiņš ar grāmatu”, šoreiz ar moto “Grāmatu dialogi”. Interesentiem būs pieejamas īpaši atlasītas un iesaiņotas grāmatas (romāni un īsproza), kuras izvēlēties lasīšanai mājās, nezinot ne grāmatas autoru, ne nosaukumu un vadoties tikai pēc kāda grāmatā atrodama dialoga fragmenta, kurš rotās iepakojumu. Akcija turpināsies līdz 27. aprīlim.

Visas nedēļas garumā LCB Daiļliteratūras sektora “grāmatu alejā” būs pieejamas mainīgas tematiskās izstādes, kurās tiks izcelti vērtīgi un pieprasīti Nozaru literatūras izdevumi, simboliski veidojot nozaru literatūras dialogu ar daiļliteratūru. Katru dienu tiks akcentēta viena no tēmām – ceļojumi, skaistums un veselība, kulinārija, psiholoģija un pašizaugsme.

Visu nedēļu dažāda vecuma skolēnu grupām tiks piedāvātas jaunas bibliotekārās stundas. Šajās tematiskajās nodarbībās varēs atraktīvā veidā iepazīt Daugavpils parkus un skvērus, uzzinot daudz jauna par pilsētas zaļo rotu, pārbaudot savas digitālās prasmes un erudīciju. Būs iespēja iedziļināties digitālo mediju vidē, pilnveidojot digitāla rakstura informācijas meklēšanas un atlases prasmes. Savukārt daiļliteratūras cienītājiem būs iespēja uzzināt, kā padarīt lasīšanu aizraujošāku, izmantojot dažādas lietotnes, tīmekļa vietnes un citas lasītājus vienojošas platformas. Turklāt 7.-12. klašu skolēniem tiks piedāvāts sacensties bibliokvestā “Lieliskais piecnieks” – aizraujošās un dinamiskās orientēšanās sacīkstēs, kurās izkļūšanai no dažādiem bibliotēkas sektoriem dalībnieku komandām būs jāatrod telpā paslēpti vārdi un tie jāsavirknē izlaušanās parolēs. Grupu pieteikšana bibliotekārajām stundām un/vai bibliokvestam, zvanot pa tālruni 654 26422.

Īpaši ir padomāts arī par LCB esošajiem un potenciālajiem sekotājiem sociālajos tīklos – Bibliotēku nedēļas gaitā interesantiem būs iespēja piedalīties divos konkursos. Otrdien, 23. aprīlī, tiks dots starts konkursam “Ko man nozīmē bibliotēka”, kurš noritēs LCB Facebook un Instagram. Konkursa dalībnieki visas nedēļas garumā būs aicināti publicēt savas pārdomas par jautājumu “Ko man nozīmē bibliotēka”, komentējot attēlu galeriju, kurā bibliotēkas nozīmi savā dzīvē atklās Latgales Centrālās bibliotēkas darbinieki. Atbildes tiks pieņemtas līdz 26. aprīlim. Konkursa rezultāti tiks apkopoti pirmdien, 29. aprīlī, nejaušas izlozes rezultātā nosakot vienu laimīgo, kurš savā īpašumā saņems grāmatnīcas “Jānis Roze” dāvanu karti savas mājas bibliotēkas papildināšanai.

Tikmēr konkurss “Vai tu pazīsti bibliotēku” risināsies LCB Facebook kontā no 23. līdz 26. aprīlim un piedāvās iepazīt bibliotēku skaitļos. Ik dienu tiks publicēts viens jautājums ar skaitli, kurš raksturo kādu no LCB bibliotekārā darba aspektiem (krājumu, personālu, pasākumus, telpas, publicitāti u.tml.), un konkursa dalībnieki tiks aicināti izvēlēties vienu no trīs piedāvātajiem atbilžu variantiem. Arī šajā konkursā atbildes tiks pieņemtas līdz 26. aprīlim, bet rezultāti apkopoti pirmdien, 29. aprīlī, izlozējot grāmatnīcas “Jānis Roze” dāvanu karti starp tiem dalībniekiem, kuri būs pareizi atbildējuši uz visiem jautājumiem.

Pilnu informāciju par Bibliotēku nedēļas norisi LCB aicinām meklēt tās pasākumu programmā.

Daudzveidīgu pasākumu klāstu Bibliotēku nedēļā ir sarūpējušas arī LCB filiāles, piedāvājot dažādas aktivitātes bērniem un pieaugušajiem. Jo īpaša Bibliotēku nedēļa būs LCB filiālē Ceriņu bibliotēkā, kura ceturtdien, 25. aprīlī, atzīmēs savas pastāvēšanas 40 gadu jubileju, pulcējot draugus un atbalstītājus svinīgā jubilejas pasākumā. Sīkākas ziņas par Bibliotēku nedēļas norisi LCB filiālēs, ieskaitot pasākumu norises laiku, vietu, mērķauditoriju, kā arī ziņas par pieteikšanos, apkopotas atsevišķā programmā.


Daugavpilszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Pagājuši 5 gadi kopš latus mūsu makos un bankas kontos ir nomainījuši eiro.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Pašvaldība turpina atjaunot caurbraucamos pagalmus
Sveiki visiem, šī ir liecība par to, kā es saņēmu savu aizdevumu, mani ir izkrāpis tik daudz uzņēmumu, kuri ir apgalvojuši, ka ir īsti aizdevēji, taču visas manas pūles bija veltīgas, es esmu zaudējis vairāk nekā 3500 eiro viltus aizdevējiem, uz kuriem pretendē būt tādiem, kādi viņi nav. Līdz brīdim, kad mans draugs iepazīstināja mani ar pareizo aizdevēju, ar kuru es sazinājos, un es veiksmīgi saņēmu no viņiem aizdevumu tikai 48 stundu laikā, es ieteiktu ikvienam, kurš meklē aizdevumu, bez bailēm sazināties ar viņiem pa e-pastu: mobilfunding1999@gmail.com Sīkāk...
Šodien un tagad: par atbalstu zemkopības nozarei
Vierteigs raidejums! Sīkāk...
Grupa "Latgaliešu reps" raidījumā pirmatskaņo dziesmu
Nakriškon, you keids protavādars atsarodos:) moška zam tova klasifikatora nagova keidi vordu salykumi voi skaņys gobols? Pats izsprīdi voi kur nūzaklausieji? Sataisi lobok i tod runoi:) Nav kū aplikt - puiši malači! Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top