Piektdiena,
15.Novembris 2019
Vārda dienas: Leopolds, Unda, Undīne, Афоний Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV RU
Kultūra

2017.gada lasītākās grāmatas Daugavpils bibliotēkās

18.01.2018
Arī šogad Latgales Centrālā bibliotēka turpina tradīciju atskatīties uz aizvadītā gada grāmatu izsniegumu tendencēm, nosakot Daugavpils publisko bibliotēku lietotāju iecienītākās grāmatas četrās kategorijās: latviešu oriģinālliteratūra, tulkotā daiļliteratūra, bērnu un jauniešu literatūra, un nozaru literatūra.


Latviešu oriģinālliteratūras
top-5 sarakstā dominē vēstures romānu sērijā “Mēs. Latvija, XX gadsimts” iznākušās grāmatas. Pirmajā vietā ierindojies Noras Ikstenas romāns “Mātes piens”, ceturtajā un piektajā – attiecīgi Ingas Ābeles “Duna” un Andras Manfeldes “Virsnieku sievas”. Šo romānu popularitāti lielā mērā sekmēja bibliotēkas rīkotās tikšanās ar sērijas rakstniekiem – 2017. gada rudenī bibliotēkā viesojās visas trīs minētās autores, kā arī Osvalds Zebris un Māris Bērziņš, kuru grāmatas arīdzan bija ļoti pieprasītas. Bez trīs minētajām grāmatām top-5 sarakstā atrodama arī Daces Vīgantes grāmata “Ledus apelsīns” (2. vieta) un allaž iecienītās Daces Judinas detektīvromāns “Ceturtais kauliņš” (3. vieta).


Latviski tulkotās aizrobežu daiļliteratūras kategorijā pirmo vietu ieņem zviedru blogera Frēdrika Bakmana smieklīgais un smeldzīgais romāns “Omce sūta sveicienus un atvainojas”, kura galvenā varone ir ārkārtīgi ekscentriska zviedru vecmāmiņa. Otrajā vietā – amerikāņu rakstnieka Entonija Dora ar Pulicera balvu godalgotais vēsturiskais romāns “Mums neredzamā gaisma”. Trešajā vietā ierindojies austriešu rakstnieka Daniela Glatauera psiholoģiskais romāns “Mūžam tavs” par šķietami perfektām, taču patiesībā nebūt ne ideālām attiecībām. Ceturtajā vietā – Lūsindas Railijas ģimenes sāgas “Septiņas māsas” trešais romāns “Ēnu māsa”. Sarakstu noslēdz Džeinas Korijas romantiskais kriminālromāns “Mana vīra sieva”.


Bērnu un jauniešu literatūras
kategorijā lasītāko grāmatu topu jau tradicionāli veido Vislatvijas lasītveicināšanas programmas “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija” grāmatas, to vidū gan latviešu oriģinālliteratūra, gan tulkojumi no citām valodām. Priecē, ka 2017. gadā grāmatas čakli lasījuši dažāda vecuma bērni, jo topā ir pārstāvēti izdevumi, kas iekļauti gan 5+, gan 9+, gan 11+ vecumgrupā.


Nozaru literatūras
kategorijā par populārāko grāmatu kļuva Reičelas Marijas Stefordas psiholoģisko padomu grāmata “Brīvroku mamma”, kas dod ieteikumus vecākiem, kā nolikt malā telefonu un pārstāt tiekties pēc pilnības, lai piedzīvotu patiesi būtisko. Otrajā vietā ierindojusies Akvelīnas Līvmanes grāmata “Atvērto siržu sarunas”, kas sola palīdzēt izprast sevi un gūt panākumus. Sava loma lasītāko grāmatu saraksta veidošanā acīmredzot bija arī Daugavpils Universitātes studējošajiem, jo nozaru literatūras top-5 noslēdz grāmatas par pedagoģiju, skolu psiholoģiju un pētniecību.


Ar lasītāko grāmatu top-5 visās četrās minētajās kategorijās var iepazīties šeit. Gan topā iekļautās grāmatas, gan citus lieliskus izdevumus aicinām meklēt bibliotēkas e-katalogā vai arī jautāt bibliotekāriem. Lai vairojas lasītprieks!Daugavpilszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Pagājuši 5 gadi kopš latus mūsu makos un bankas kontos ir nomainījuši eiro.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Križos veidos pastaigu taku
If you are seeking a Bank Guarantee (BG), SBLC for Lease or Purchase, we are the best financial institution to help you to secure verifiable and easily monetized BG, SBLC and other financial instruments. we are a group of experienced bankers, seasoned brokers with years of experience in the financial instrument industry. We deal directly with reliable Providers of BG, SBLC, MT109, MT799, MT760, Sale and Lease of Financial Instruments issued by Top rated global banks.

Our procedure is TIME SAVING and transparent. With us, you can secure any denomination of BG / SBLC from 10M to 10B (EURO / USD) in time for use in Heavy / Light project financing anywhere in the world.

Basically, we are here to help you move your business to the next level.

Anticipating your interests,
Email:aafinancialconsultantltd.uk@gmail.com
Skype:d65e4bb0261e5ece Sīkāk...
Durvju ražotāju un piegādātāju nozarē valda liela konkurence
Vēlos piebilst, ka vērts arī izskatīt https://www.m-lux.lv druvju piedāvājumu. Atsaucīgi darbinieki un drošība privātmājām, jau divus gadus uzticīgi kalpo. Arī laba sitlumspēja. Cenas ir dažādas. Sīkāk...
Kā izveidot mājokļa metāla durvis, lai tās atbilstu pēc Fen Šui?
Sekojot šiem ieteikumiem savai privātmāhjai arī pirkām šis durvis. Laba kvalitāte. Liela izvēle ko pirkt https://www.m-lux.lv/ Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top