Svētdiena,
5.jūlijs 2020
Vārda dienas: Andžejs, Andžs, Edīte, Esmeralda, Евсей, Зиновий, Галактион, Зинаида Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV RU
Kultūra

2017.gada lasītākās grāmatas Daugavpils bibliotēkās

18.01.2018
Arī šogad Latgales Centrālā bibliotēka turpina tradīciju atskatīties uz aizvadītā gada grāmatu izsniegumu tendencēm, nosakot Daugavpils publisko bibliotēku lietotāju iecienītākās grāmatas četrās kategorijās: latviešu oriģinālliteratūra, tulkotā daiļliteratūra, bērnu un jauniešu literatūra, un nozaru literatūra.


Latviešu oriģinālliteratūras
top-5 sarakstā dominē vēstures romānu sērijā “Mēs. Latvija, XX gadsimts” iznākušās grāmatas. Pirmajā vietā ierindojies Noras Ikstenas romāns “Mātes piens”, ceturtajā un piektajā – attiecīgi Ingas Ābeles “Duna” un Andras Manfeldes “Virsnieku sievas”. Šo romānu popularitāti lielā mērā sekmēja bibliotēkas rīkotās tikšanās ar sērijas rakstniekiem – 2017. gada rudenī bibliotēkā viesojās visas trīs minētās autores, kā arī Osvalds Zebris un Māris Bērziņš, kuru grāmatas arīdzan bija ļoti pieprasītas. Bez trīs minētajām grāmatām top-5 sarakstā atrodama arī Daces Vīgantes grāmata “Ledus apelsīns” (2. vieta) un allaž iecienītās Daces Judinas detektīvromāns “Ceturtais kauliņš” (3. vieta).


Latviski tulkotās aizrobežu daiļliteratūras kategorijā pirmo vietu ieņem zviedru blogera Frēdrika Bakmana smieklīgais un smeldzīgais romāns “Omce sūta sveicienus un atvainojas”, kura galvenā varone ir ārkārtīgi ekscentriska zviedru vecmāmiņa. Otrajā vietā – amerikāņu rakstnieka Entonija Dora ar Pulicera balvu godalgotais vēsturiskais romāns “Mums neredzamā gaisma”. Trešajā vietā ierindojies austriešu rakstnieka Daniela Glatauera psiholoģiskais romāns “Mūžam tavs” par šķietami perfektām, taču patiesībā nebūt ne ideālām attiecībām. Ceturtajā vietā – Lūsindas Railijas ģimenes sāgas “Septiņas māsas” trešais romāns “Ēnu māsa”. Sarakstu noslēdz Džeinas Korijas romantiskais kriminālromāns “Mana vīra sieva”.


Bērnu un jauniešu literatūras
kategorijā lasītāko grāmatu topu jau tradicionāli veido Vislatvijas lasītveicināšanas programmas “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija” grāmatas, to vidū gan latviešu oriģinālliteratūra, gan tulkojumi no citām valodām. Priecē, ka 2017. gadā grāmatas čakli lasījuši dažāda vecuma bērni, jo topā ir pārstāvēti izdevumi, kas iekļauti gan 5+, gan 9+, gan 11+ vecumgrupā.


Nozaru literatūras
kategorijā par populārāko grāmatu kļuva Reičelas Marijas Stefordas psiholoģisko padomu grāmata “Brīvroku mamma”, kas dod ieteikumus vecākiem, kā nolikt malā telefonu un pārstāt tiekties pēc pilnības, lai piedzīvotu patiesi būtisko. Otrajā vietā ierindojusies Akvelīnas Līvmanes grāmata “Atvērto siržu sarunas”, kas sola palīdzēt izprast sevi un gūt panākumus. Sava loma lasītāko grāmatu saraksta veidošanā acīmredzot bija arī Daugavpils Universitātes studējošajiem, jo nozaru literatūras top-5 noslēdz grāmatas par pedagoģiju, skolu psiholoģiju un pētniecību.


Ar lasītāko grāmatu top-5 visās četrās minētajās kategorijās var iepazīties šeit. Gan topā iekļautās grāmatas, gan citus lieliskus izdevumus aicinām meklēt bibliotēkas e-katalogā vai arī jautāt bibliotekāriem. Lai vairojas lasītprieks!Daugavpilszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Nedēļas skaitlis
Pagājuši 5 gadi kopš latus mūsu makos un bankas kontos ir nomainījuši eiro.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Šodien un tagad: par atbalstu zemkopības nozarei
Vierteigs raidejums! Sīkāk...
Grupa "Latgaliešu reps" raidījumā pirmatskaņo dziesmu
Nakriškon, you keids protavādars atsarodos:) moška zam tova klasifikatora nagova keidi vordu salykumi voi skaņys gobols? Pats izsprīdi voi kur nūzaklausieji? Sataisi lobok i tod runoi:) Nav kū aplikt - puiši malači! Sīkāk...
Grupa "Latgaliešu reps" raidījumā pirmatskaņo dziesmu
Tei nav hip-hopa apvīneiba, pirmkuort! Ūtkuort, poši esot pretrunā ar sovu jaunū dzīsmu.. Lobuok nūmainit sovys ''apvīneibys'' nūsaukumu iz naskū solduoku. Yo! Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top