Pirmdiena,
22.jūlijs 2019
Vārda dienas: Marija, Marika, Marina, Александра, Кирилл, Федор, Панкрат Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV RU
Kultūra

Aizvadītas Daugavpils novada dienas

26.09.2017
Daugavpils novada dienu gadatirgus, kas, sekot tradīcijai, katru gadu notiek septembra mēnesī, šogad pulcēja īpaši kuplu apmeklētāju skaitu. Jau astoto gadu pēc kārtas gadatirgus norises spēj sekmēt gan novada atpazīstamību, gan sniegt lielisku iespēju Daugavpils un Latgales iedzīvotājiem iepazīt lauku ražotāju un tautas mantojuma kultūras vērtības. 23. septembrī ar plašu kultūras programmu un citām aktivitātēm tas aicināja apmeklētājus ar vienoto moto “Medus lāse rudenī”.

Gadatirgus neatņemama sastāvdaļa ir novada zemnieki, mājražotāji un amatnieki, kas piedāvā pircējiem daudzveidīgu produkciju. Te varēja iegādāties maizi, gaļu, sieru, dārzeņus, dekoratīvos stādus, izstrādājumus no koka, tekstila, keramikas un lina, adījumus, kūpinājumus, mājas vīnu, zāļu tējas, pinumus, grāmatas un suvenīrus.

Īpaši kuplā piedāvājumā tirdziņā šogad bija medus produkcija. Ar medu un tā izstrādājumiem tirgojās 12 novada zemnieki, kas medu pamatoti uzskata par vērtīgāko dabīgo un veselību stiprinošo produktu. Tā lietošana uzturā un slimību ārstēšanā ir zināma jau tūkstošiem gadu.

Ambeļu pagasta saimniecības “Dīķi” īpašnieki Broņus un Monika Gedžūni gadatirgū piedalās gadu no gada. Broņus Gedžūns stāsta, ka biškopība viņam ir gēnos, ar to nodarbojies gan viņa, gan arī sievas Monikas tēvs. Pašlaik saimniecībā tiek aprūpētas 30 bišu saimes. Ar biškopību nodarbojas jau vairāk kā 20 gadus. Bišu saimnieks Broņus stāsta, ka bitēm vasara izdevusies laba un medus ir ievākts daudz. “Pircēji izvēlas dažādu ziedu medu, jo katram ir sava gaumes un garšas izjūta. Cilvēks var atšķirt piecas līdz sešas medus garšas, pēc tam šīs sajūtas notrulinās. Mūsu galvenais uzdevums ir ļaut bitēm realizēties, palīdzēt viņām. Savukārt bitēm ir jāatnes mums medus, propoliss, ziedputekšņi, bišu maize. Tā ir iekārtojusi pati daba”, tā B. Gedžūns.

Gadatirgū ir arī liels dārzeņu klāsts. Naujenes pagasta zemnieku saimniecības “Daugaviņa” īpašniece stāsta, ka rudens gadatirgus ir svētki, kurus viņi tik bieži nevar vis atļauties. Darba saimniecībā ir daudz gan pavasaros, gan vasarās, gan rudeņos. Pavasarī tirgū tiek pārdoti zaļumi, tad dārza zemenes un pēcāk, jau vasarā un rudenī – dažādu šķirņu tomāti. Tirgošanās notiek līdz pat vēlam rudenim un ziema ir laiks atpūtai.

Vineta Era no Naujenes stāsta, ka saimniekot laukos uzsākusi pavisam nesen: “Esmu daudzus gadus strādājusi robežsardzē, aizgāju pensijā un izlēmu, ka beidzot jāvelta laiks pašiem sev. Tas taču ir tik jauki, ka vari izaudzēt bioloģiski tīrus produktus, bez minerālmēsliem, kvalitatīvus, garšīgus un to, kas pašiem patīk”. Saimnieces plānos ir audzēt ogas – avenes, krūmmellenes, zemenes, zilenes un pat kazas. Zemes kopplatība pagaidām ir 4 ha, taču saimnieki plāno to palielināt.

Pagastu saimnieki un saimnieces klātesošos Lauku gardumu ielā pārsteidza ar ēdienu daudzveidību un viesmīlību, piedāvājot nogaršot patiesi latviskus cienastus – miežu un grūbu putru, plātsmaizes, ozolzīļu kafiju, sautētus kāpostus, pelēkos zirņus ar speķi, guļbešņikus, pankūkas un, protams, zupas, kas tapušas pēc īpašas receptes. Vairāki ēdieni tika pagatavoti turpat uz vietas, svaigā gaisā, ietinot degustētājus patīkamu aromātu virpulī.

Bagātās tradīcijas tika lepni izceltas svētku lielkoncertā, piedāvājot skatītājiem gan pagastu kultūras programmas, gan vieskolektīvu uzstāšanos. Šogad koncertā dižojās Ambeļu, Biķernieku un Naujenes pagasts, tāpat koncertu sniedza Šarkovščinas rajona Kultūras centra estrādes grupa “Rezonanse” no Baltkrievijas, Kultūras centra “Vārpa” tautas deju ansamblis “Līksme”, folkloras kopa “Dyrbyni”, kā arī svētku īpašie viesi – ROMU folkloras ansamblis “AME-ROMA”. Ansambļa dalībnieki parādīja skatītājiem savu neatkārtojamo kolorītu, dāvājot pirmatnējo čigānu dziesmu, deju un romanču izpildījumu, tai pat laikā saglabājot unikālo harizmu un mīlestību pret mūziku.

Mazpulku kolektīvi, kas ik gadu priecē gadatirgus apmeklētājus ar savu produkciju, arī šogad nevienu neatstāja vienaldzīgu. Mazdārziņos izaudzētie dārzeņi, ogas un augļi izpelnījās īpašu uzmanību no pircēju puses, vilinot iegādāties skolēnu pašizaudzēto lauku velšu klāstu. Tāpat gadatirgū piedalījās novada muzeju pārstāvji un jauniešu organizācijas, iesaistot apmeklētājus radošo darbnīcu virpulī.

Pirmo reizi gadatirgū piedalījās audžuģimeņu atbalsta biedrība “Muna sāta”, piedāvājot apskatīt fotoizstādi un piedalīties radošajās darbnīcās. Savukārt novada muzikālās audžuģimenes sniedza koncertu. Uz to atnākušie gadatirgus viesi skatījās ar saviļņojuma un prieka dzirkstīm acīs, jo koncerts bija izdevies patiesi skaists un aizkustinošs.

Audžuģimeņu biedrības “Muna sāta” vadītāja Marija Pupiņa: “Arī šodien mēs popularizējam audžuģimeņu kustību. Mums katrreiz ir prieks, kad kāds pievienojas mūsu pulciņam. Šodien mēs visiem dāvinām pašu spēkiem šūtos maisiņus un aicinām kļūt par audžuģimenēm. Un šī fotoizstāde ir tapusi projekta “Piepildi pasauli” ietvaros, un tā mums caur fotogrāfijām parāda tās sajūtas, kā ir, kad ģimenē ienāk bērni. Tad, kad māja ir piepildīta ar bērniem, tās sajūtas silda sirdi un dvēseli. Līdz ar to tu kļūsti piepildīts un apgarots. Fotogrāfijas veidoja pašas audžuģimenes, parādot, kā viņas redz savu ģimeni un māju ar bērniem”. Pašlaik biedrībā darbojas 52 audžuģimenes un tās visas cer, ka to pulkam pievienosies vēl arī citas.

Projekta “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Daugavpils novadā”, sākot no plkst. 11.00, notika veselības veicināšanas pasākumi Vienības laukumā.

Visi, kas vēlējās, varēja iesaistīties Jumping fitness un nūjošanas prasmes apgūšanas nodarbībās, kā arī varēja noskatīties ielu vingrošanas paraugdemonstrējumus.

Noslēgumā tika teikts liels paldies visiem un ikkatram par darbu Novada dienu organizēšanā. Daugavpils novada domes priekšsēdētāja Janīna Jalinska pasniedza gadatirgus dalībniekiem Pateicības par ikdienas darbu, atbalstu un piedalīšanos ikgadējā pasākumā.
Daugavpilszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Nedēļas skaitlis
Pagājuši 5 gadi kopš latus mūsu makos un bankas kontos ir nomainījuši eiro.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Aicina pieteikt Daugavpils sportistus „Gada sporta laureātam”
Edward Williams Loan Company is a well established finance company
who are committed to providing our customers and suppliers with simple and
competitive forms of finance solutions for all business users. An
independent finance house and brokerage specializing in vendor finance
schemes. As a company we have a wealth of experience in the market, predominantly offering leasing solutions to businesses looking to finance all types of equipment. . Our dynamic approach in the market has led us to significantly develop our range of products and services in order to help commercial customers with all finance requirements

Thank you for your interest in obtaining a loan through Mr Edward Williams
Loan Co. Ltd. We hope that we can set up a loan that will be just what you
are looking for.

Qualifications:
1)The Borrower must be at least 18 years old
2)Even with Bad credit, we still Guarantee the Borrower the Loan
3)The Loan Can Be Granted Even With low credit
4)There is no prepayment penalty.
5)The Borrower loan funds is been approved once you are in agreement to
the loan terms and repayment schedule.
6)We have flexible and adjustable loan terms guaranteed for the
borrower to meet up to repayment duration at the stated time.

BORROWER DATA.

Full Name:.........
Loan Amount Needed:.
Purpose of loan:....
Loan Duration:..
Gender:............
Relationship Status.............
Date Of Birth:.............
Home Address:....
Postal Code.........
City:............
Country:......
Cell Phone Number:...
Occupation:......
Monthly Income:.....

Once we are in receipt of this information, You will be sent the company
loan terms and condition immediately. Be assured that your loan application
will be handled with privacy and in a professional manner and you will
receive a prompt answer to your request.

contact us at ( edwardwilliamsloanfirm8@gmail.com )

Best Regards,
Mr. Edward Williams Sīkāk...
Daugavpilieši iekļauti Latvijas olimpiskās vienības 2018.gada sezonas sastāvā
Are you an individual businessman or a business organisation that wishes to expand in business ??, we offer financial instrument such as BGs, SBLCs,MTNs, LCs, CDs and others on lease and sales at a rate of 4%+2% of the face value and reasonable conditionfrom a genuine provider. You are at liberty to engage our leased facilities into trade programs as well as in signatory project(s) such as Aviation, Agriculture, Petroleum, Telecommunication and any other project(s) etc.

Contact : Mr. Raymond Doison
Contact Email: crusaderbroker.bgassurance@gmail.com
skype:crusaderbroker.bgassurance
Whatsapp : +380 50 922 4887

With our financial/bank instrument you can establish line of credit with your bank and/or secure loan for your projects in which our bank instrument will serve collateral in your bank to fund your project.

We deliver with time and precision as set forth in the agreement. Our terms and Conditions are reasonable and we work directly with issuing bank lease providers, this instrument can be monetized on your behalf for upto 100% funding. Intermediaries/Consultants/Brokers are welcome to bring their clients and are 100% protected. In complete confidence, we will work together for the benefits of all parties involved.

All relevant business information will be provided upon request.

BROKERS ARE WELCOME & 100% PROTECTED!!!

If Interested kindly contact me via

Email:~ crusaderbroker.bgassurance@gmail.com

Skype ID:crusaderbroker.bgassurance

serious enquiry only.

Genuine Provider for BG/SBLC(Bank Guarantee/Standby Letter of Credit)
I am Direct Provider's Mandate of BG & SBLC Lease 100% protected. Sīkāk...
Kā izveidot mājokļa metāla durvis, lai tās atbilstu pēc Fen Šui?
Nopirku augstas kvalitātes metāla durvis M-Lux. Laba cenas un kvalitātes attiecība!

https://m-lux.lv Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top