Pirmdiena,
22.jūlijs 2019
Vārda dienas: Marija, Marika, Marina, Александра, Кирилл, Федор, Панкрат Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV RU
Kultūra

«Spēlmaņu nakts» žūrija par patīkamu pārsteigumu sauc Daugavpils teātri

20.06.2017
Ja pagājušā gada "Spēlmaņu nakts" nominācijās atspoguļojās nepārprotami līderi, kā Nacionālais teātris ar 33 nominācijām, tad šogad teātri bijuši daudz līdzvērtīgāki spēlētāji. Tomēr par savu lielo un patīkamo pārsteigumu žūrijas pārstāvji sauc Daugavpils teātri. Kā atzīst teātra kritiķe Silvija Radzobe, Daugavpils teātra vadītājam Oļegam Šapošņikovam izdevies īstenot to, ko pirms 25 gadiem bija iecerējis Pēteris Krilovs, bet kas viņam toreiz neizdevās.

Silvija Radzobe: „Proti, Pēteris Krilovs radīja augstvērtīgu teātri priekš rīdziniekiem. Šapošņikovam ir izdevies radīt augstvērtīgu teātri gan rīdziniekiem, kritiķiem un izglītotiem skatītājiem, gan daugavpiliešiem. Manuprāt, tas ir nepārvērtējami pozitīvs sasniegums, kas Latvijas teātru ainu vislabākajā nozīmē decentralizē, un blakus Valmieras un Liepājas kvalitatīvi strādājošiem teātriem piedāvā kvalitatīvas izrādes visaugstākajā līmenī, arī novatoriskas Daugavpils teātrī."

Ceļot māju, pats galvenais ir ielikt kārtīgus pamatus – atgādina žūrijas pārstāve, teātra kritiķe Edīte Tišheizere, un teātra jomā tas aizvadītajā sezonā esot izdarīts, jo tapušas patiešām kvalitatīvas un vērtīgas izrādes bērniem, veidotas pilnīgi citā stilistikā un atslēgā no mums ierastajiem darbiem bērniem.

Edīte Tišheizere: „Šajā ziņā man ļoti patika un ļoti būtiskas šķita divas Kārļa Krūmiņa izrādes – „Nāc laukā” un „Šausmu autobuss”, jo šajās izrādēs bija tieši tas, ka bērnam parāda viņa pieaugšanas dabu un ļauj saprast, ka dzīve galīgi nebūs rožu lauks, bet ka ir jāizprot tas, kas ar tevi notiek un ar to jādzīvo tālāk."

Ir izrādes, ko žūrijas pārstāvji raksturo kā cerību izrādes, jo tie ir ļoti interesanti eksperimenti, kas vēl nav līdz galam izdevušies, bet kuru virzienam nākotnē ir liels potenciāls, to vidū ir piemēram, Elmāra Seņkova iestudējums Nacionālajā teātrī „Trīne”.

Aizvadāmo sezonu Edīte Tišheizere raksturo arī kā pavisam citāda Blaumaņa iestudējumu gadu: „Tas ir ieguvis jaunu pavērsienu, un tas ir tāds ļoti juteklisks, erotiski piesātināts Blaumanis gan Reinim Suhanovam, gan Jurim Janelim. Tāda sajūta, ka viņi vispār nebūtu lasījuši par kaut kādām iestudēšanas tradīcijām, viņi to pilnīgi mierīgi uztver kā šodienas tekstu, un Blaumanis patiešām izskatās kā pilnīgi šodienīgs autors."

Vēl viena sezonas tendence – ļoti spēcīgi tieši aktrišu sieviešu veikumi, tādēļ ierasto piecu nominantu vidū šoreiz izvirzītas sešas.

Atis Rozentāls: „Pagājušā gadā mums bija milzīga cīņa par vīriešiem, tad šogad tieši sieviešu lomās ir ļoti liela konkurence, un arī tajā sešiniekā diemžēl mēs nevarējām visas ielikt."

Iespējams, ka jaunu varoni šajā sezonā fiksējis Dailes teātra mākslinieciskais vadītājs Dž.Dž.Džilindžers, pieļauj žūrijas pārstāve Silvija Radzobe. Ja Džilindžers vairākas iepriekšējās sezonas teātra mākslā dreifējis no viena krasta uz otru, īsti neļaudams noprast, kas viņu dzīvē un mākslā interesē, tad tagad, iestudējot trīs izrādes trīs dažādos teātros, viņa uzstādījums ir visai skaidrs.

Silvija Radzobe: „Visas trīs izrādes ir par vienu tēmu pēc būtības, tās piedāvā tādu varoni, kurš negrib vairs dzīvot, kurš Latvijā 2017.gadā atzīstas – es negribu vairs dzīvot, man nav vairs nekāda aicinājuma, nekādas intereses, un, protams, katrā gadījumā varētu teikt – cilvēks pats ir vainīgs, bet vismaz man šie uzvedumi liek aizdomāties par to, ka varbūt Džilindžers fiksējis jauna tipa varoni, tātad, ka varbūt kaut kas mūsu laika sabiedrībā Latvijā ir ļoti nekārtībā. Tas man likās ļoti interesanti."

Spēlmaņu nakts nominanti 18 nominācijās paziņoti
, bet laureātus, kā allaž, uzzināsim rudens pusē, Smiļģa dzimšanas dienā – 23.novembrī.Autors : Baiba Kušķe, lsm.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Nedēļas skaitlis
Pagājuši 5 gadi kopš latus mūsu makos un bankas kontos ir nomainījuši eiro.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Aicina pieteikt Daugavpils sportistus „Gada sporta laureātam”
Edward Williams Loan Company is a well established finance company
who are committed to providing our customers and suppliers with simple and
competitive forms of finance solutions for all business users. An
independent finance house and brokerage specializing in vendor finance
schemes. As a company we have a wealth of experience in the market, predominantly offering leasing solutions to businesses looking to finance all types of equipment. . Our dynamic approach in the market has led us to significantly develop our range of products and services in order to help commercial customers with all finance requirements

Thank you for your interest in obtaining a loan through Mr Edward Williams
Loan Co. Ltd. We hope that we can set up a loan that will be just what you
are looking for.

Qualifications:
1)The Borrower must be at least 18 years old
2)Even with Bad credit, we still Guarantee the Borrower the Loan
3)The Loan Can Be Granted Even With low credit
4)There is no prepayment penalty.
5)The Borrower loan funds is been approved once you are in agreement to
the loan terms and repayment schedule.
6)We have flexible and adjustable loan terms guaranteed for the
borrower to meet up to repayment duration at the stated time.

BORROWER DATA.

Full Name:.........
Loan Amount Needed:.
Purpose of loan:....
Loan Duration:..
Gender:............
Relationship Status.............
Date Of Birth:.............
Home Address:....
Postal Code.........
City:............
Country:......
Cell Phone Number:...
Occupation:......
Monthly Income:.....

Once we are in receipt of this information, You will be sent the company
loan terms and condition immediately. Be assured that your loan application
will be handled with privacy and in a professional manner and you will
receive a prompt answer to your request.

contact us at ( edwardwilliamsloanfirm8@gmail.com )

Best Regards,
Mr. Edward Williams Sīkāk...
Daugavpilieši iekļauti Latvijas olimpiskās vienības 2018.gada sezonas sastāvā
Are you an individual businessman or a business organisation that wishes to expand in business ??, we offer financial instrument such as BGs, SBLCs,MTNs, LCs, CDs and others on lease and sales at a rate of 4%+2% of the face value and reasonable conditionfrom a genuine provider. You are at liberty to engage our leased facilities into trade programs as well as in signatory project(s) such as Aviation, Agriculture, Petroleum, Telecommunication and any other project(s) etc.

Contact : Mr. Raymond Doison
Contact Email: crusaderbroker.bgassurance@gmail.com
skype:crusaderbroker.bgassurance
Whatsapp : +380 50 922 4887

With our financial/bank instrument you can establish line of credit with your bank and/or secure loan for your projects in which our bank instrument will serve collateral in your bank to fund your project.

We deliver with time and precision as set forth in the agreement. Our terms and Conditions are reasonable and we work directly with issuing bank lease providers, this instrument can be monetized on your behalf for upto 100% funding. Intermediaries/Consultants/Brokers are welcome to bring their clients and are 100% protected. In complete confidence, we will work together for the benefits of all parties involved.

All relevant business information will be provided upon request.

BROKERS ARE WELCOME & 100% PROTECTED!!!

If Interested kindly contact me via

Email:~ crusaderbroker.bgassurance@gmail.com

Skype ID:crusaderbroker.bgassurance

serious enquiry only.

Genuine Provider for BG/SBLC(Bank Guarantee/Standby Letter of Credit)
I am Direct Provider's Mandate of BG & SBLC Lease 100% protected. Sīkāk...
Kā izveidot mājokļa metāla durvis, lai tās atbilstu pēc Fen Šui?
Nopirku augstas kvalitātes metāla durvis M-Lux. Laba cenas un kvalitātes attiecība!

https://m-lux.lv Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top