Pirmdiena,
22.jūlijs 2019
Vārda dienas: Marija, Marika, Marina, Александра, Кирилл, Федор, Панкрат Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV RU
Kultūra

Latgales mākslas festivāls “Krāsas karogā”

24.05.2017
Pašā pavasara ziedonī, 21. maijā, Višķu pagasta estrādē notika Latgales mākslas festivāls “Krāsas karogā”. Svētkos kopējā mūzikas un mākslas pavedienā tika apliecinātas Latgales kultūras vērtības, radošais gars un  spilgtā identitāte. 

Svētki iesākās ar svētbrīdi Višķu Romas katoļu baznīcā, dejotājiem rokās nesot sarkanbaltsarkanos karogus, tādā veidā radot īpašu un patriotisku noskaņu. Pēc baznīcas dalībnieki vienojās kopīgā svētku gājienā, līdz pasākuma krāšņākās norises vietai ejot Naujenes Mūzikas un mākslas skolas pūšamo instrumentu orķestra pavadībā.
 
Svētku  lielkoncertā piedalījās vairāku Latgales novadu pašvaldību kori, folkloras kopas, vokālie ansambļi, kapelas, kā arī jauno mūziķu grupas un Latvijā pazīstami solisti, izpildot dziesmas un mūziku, kas nozīmīgos vēsturiskos pagriezienos iedvesmoja Latgales ļaudis  pastāvēt  par savu  tēvu zemi.
 
Redzot dzimtās puses skaistumu, roka paša stiepjas pēc otas, lai platiem vēzieniem iemūžinātu dievišķo. Tikpat vitāli to izjūt Latgales gleznotāji.
 
Muzikālā skaņdarba sajūtas mākslā atklāja viena no spilgtākajām Latgales glezniecības pārstāvēm, novadniece – Silva Linarte. Mākslinieces radītajās ainavās varam ieraudzīt Latvijas dabu. Kompozīcijas ir mierīgas, izsvērtas un rada mediatīvu noskaņu.
 
Māksliniece Silva Linarte: “Šajā pasākumā lieliski izdevās savienot mūziku un mākslu. Svētki tika organizēti ļoti nopietni un izdevās ļoti veiksmīgi. Visa šī svētku lieta mums tagad izjūtama caur pagātni, caur to, kur ir sākums visam. Pirms simts gadiem dibināta Latvija, pirms simts gadiem notika Latgales kongress, pirms simts gadiem dibināta Saules skola, kura šogad atzīmēja šo skaisto jubileju. Visādā ziņā pasākums izvērtās skaists. Un noslēgums šim pasākumam bija vienkārši grandiozs! Iepriekšējos Dziesmu svētkos jau bija mēģinājums apvienot mūziku, deju un gleznošanu, jo, manuprāt, vairākiem cilvēkiem – gan pie mums, gan Rīgā, ienāk prātā līdzīgas idejas un tas ir skaisti!”.
 
Lai arī pati māksliniece atzinās, ka viņai vairāk patīk gleznot mierā un klusumā, iespēju mākslot “online” režīmā bija jauna un savādāka pieredze. Arī pārējie mākslinieki, kas piedalījās pasākumā, Silvai Linartei ir labi pazīstami.
 
Silva Linarte: “Visi šie mākslinieki man ir labi pazīstami, esmu viņus ļoti iemīlējusi. Tie ir rēzeknieši, kas absolvējuši Rēzeknes Mākslas skolu, un mani vienmēr aizkustina tas, cik viņi ir aktīvi un visur klātesoši. Kad aizbraucu uz izstādēm Rīgā, tā arī viņi ir klāt – apbrīnojami, enerģiski, mīļi un iemīlēti. Patreiz viņiem arī Marka Rotko centrā ir izstādīti darbi. Viss notiek!”.
 
Pēc mākslinieces Silvas Linartes savas krāsas audeklā iegleznoja mākslas pedagogs un gleznotājs Anatolijs Zelčs un gleznotāju apvienības “V.I.V.A” dalībnieki.
 
Jāatzīmē, ka mākslas festivāla muzikālais repertuārs tika sastādīts, pateicoties cilvēku balsojumam. Līdz ar ko koncertā varējām dzirdēt ne tikai klasisko koru repertuāru un tādas tautasdziesmas kā “Skaidruo volūda”, “Lobs bej puika myusu Jezups”, Kur gaismeņa zyla ausa”, “Aiz azara bolti bārzi”, “Auga, auga rūžeņa”, “Zīdi, zīdi, rudzu vuorpa” un citas, bet arī dziesmas, ko izpildīja jaunās grupas un mūziķi – “Īt muna tauta”, “Vysskaistuokū meitini”, kā arī nu jau par sava veida Latgales himnu tapusī dziesma “Ceļīs bruoļ!”. Tā ir dziesma no Jaunās izlases, kas ir muzikantu veltījums Latvijai simtgadē. Dziesmu, kurai piemīt varens latviešu un latgaliešu gara spēks, kopā ar koriem izpildīja mūziķi Renārs Kaupers, Juoņs Aišpurs, Kristaps Rasims, Aigars Runčis, Arns Slobožaņins, Ingars Gusāns, Guntra Kuzmina, Guntis Rasims un Artūrs Uškāns.
 
Grupas “Dabasu Durovys” solists Arnis Slobožaņins: “Tas ir kaut kas prātam neaptverams, ka cilvēki dzied kaut ko, ko esmu radījis. Kaut kāda nereāla sajūta, bet ļoti forša. Tāda kā parāda sajūta pret visiem tiem, kas tās dziesmas dziedāja. Pēc tam, kad dziedājām kopā kvartetā ar Jāni, Renāru un Ingaru, bija superīgi. Cerams, ka sagādājām jums labas emocijas. Un dziesma “Ceļīs bruoļ!”, kas kļuvusi par neoficiālu Latgales himnu, savu funkciju ir pildījusi kopš tās sacerēšanas brīža un tagad ieguvusi jaunu un modernāku skanējumu, un pozitīvismu. Tai bija tāda minorīga noskaņa, kuru mēs padarījām mažorīgāku un priecīgāku. Tiešām bija sajūta, ka mēs beidzot ceļamies uz augšu”.
 
Arnis pastāstīja, ka arī viņa saknes ir Latgalē. “Es pirmām kārtām sevi asociēju kā latvieti un tad nāk tā papildus identitāte – latgalietis. Tas citādi latviskais, kas tagad iziet no skapja un atgūst to, ko tas savulaik ziedojis – lai Latvija taptu un noturētos”, tā Arnis.  
 
Īpašs uzdevums šajos svētkos bija koriem, kas ar saviļņojumu acīs izdziedāja katru noti un neslēpa šo sajūtu arī pēc koncerta.
 
Krāslavas novada sieviešu kora “NOVA” dalībniece Samanta Miglāne: “Es dziedu jau no pieciem gadiem, man šodien viss ļoti patika. Tās ir tik forša sajūtas, Tu sajūti to brīvību, patriotismu un visu to labāko, kas tev pašam tik ļoti patīk. Tu dzirdi citus un jūsu sirdis pukst vienā ritmā. Tas ir nereāli forši, un man tagad gribētos to vēlreiz atkārtot. Tas, ka mēs dziedājām gan visiem izsenis pazīstamās un sirdij mīļās tautasdziesmas un arī jauno izpildītāju dziesmas, bija sava veida eksperiments, jauns risinājums, kas man personīgi ļoti patika. Tas nebija kā parasti, kad dziedam vienu un to pašu, tas bija ar savu uguntiņu, kaut kas mājīgs, latgalisks, tas, ko mēs visi mīlam”.
 
Cilvēku mīlestība pret Latviju, Latgali un tautasdziesmu ir neizmērojama. Tieši tas tika spilgti parādīts visu festivāla norišu garumā. Un kas gan ir Latvija bez saviem tautas deju ansambļiem un kolektīviem? Vairāki Latgales novadu deju kolektīvi svētkos apliecināja savu mīlestību pret Latgali dejā - izjusti un skaisti! 
 
Svētku režisors Māris Susejs: “Vēlos pateikties visiem svētku dalībniekiem un vislielākais paldies – koriem, jo viņi šodien cieta visvairāk. Bija karsti, bet mums izdevās, vēlreiz apliecinot, ka latgalieši var. Dažas nianses man ļoti patika, dažam iespējams vienkārši pietrūka mēģinājumi. Bet, galvenais, ka salikām visu kopā un sadevāmies rokās”.
 
Svētku izskaņā pateicās visiem, kas svētkus darīja īpaši skaistus, kā arī Pateicības pasniegtas diriģentiem Jevgeņijam Ustinskovam, Edgaram Znutiņam, Anitai Zarānei, Ritai Andrejevai, Jānim Mežinskim, Daigai Koļesničenko, Arnoldam Grinbertam un Terēzijai Brokai.
 
Latgales mākslas svētki notika Latgales kongresa simtgades svinību ietvaros  ar  Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas “LATVIJAI – 100” un Daugavpils novada pašvaldības finansiālu atbalstu.
 
Pasākumu rīkoja Daugavpils novada dome sadarbībā ar LR Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades biroju un Latgales novadu pašvaldībām.Daugavpilszinas.lv

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Nedēļas skaitlis
Pagājuši 5 gadi kopš latus mūsu makos un bankas kontos ir nomainījuši eiro.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Aicina pieteikt Daugavpils sportistus „Gada sporta laureātam”
Edward Williams Loan Company is a well established finance company
who are committed to providing our customers and suppliers with simple and
competitive forms of finance solutions for all business users. An
independent finance house and brokerage specializing in vendor finance
schemes. As a company we have a wealth of experience in the market, predominantly offering leasing solutions to businesses looking to finance all types of equipment. . Our dynamic approach in the market has led us to significantly develop our range of products and services in order to help commercial customers with all finance requirements

Thank you for your interest in obtaining a loan through Mr Edward Williams
Loan Co. Ltd. We hope that we can set up a loan that will be just what you
are looking for.

Qualifications:
1)The Borrower must be at least 18 years old
2)Even with Bad credit, we still Guarantee the Borrower the Loan
3)The Loan Can Be Granted Even With low credit
4)There is no prepayment penalty.
5)The Borrower loan funds is been approved once you are in agreement to
the loan terms and repayment schedule.
6)We have flexible and adjustable loan terms guaranteed for the
borrower to meet up to repayment duration at the stated time.

BORROWER DATA.

Full Name:.........
Loan Amount Needed:.
Purpose of loan:....
Loan Duration:..
Gender:............
Relationship Status.............
Date Of Birth:.............
Home Address:....
Postal Code.........
City:............
Country:......
Cell Phone Number:...
Occupation:......
Monthly Income:.....

Once we are in receipt of this information, You will be sent the company
loan terms and condition immediately. Be assured that your loan application
will be handled with privacy and in a professional manner and you will
receive a prompt answer to your request.

contact us at ( edwardwilliamsloanfirm8@gmail.com )

Best Regards,
Mr. Edward Williams Sīkāk...
Daugavpilieši iekļauti Latvijas olimpiskās vienības 2018.gada sezonas sastāvā
Are you an individual businessman or a business organisation that wishes to expand in business ??, we offer financial instrument such as BGs, SBLCs,MTNs, LCs, CDs and others on lease and sales at a rate of 4%+2% of the face value and reasonable conditionfrom a genuine provider. You are at liberty to engage our leased facilities into trade programs as well as in signatory project(s) such as Aviation, Agriculture, Petroleum, Telecommunication and any other project(s) etc.

Contact : Mr. Raymond Doison
Contact Email: crusaderbroker.bgassurance@gmail.com
skype:crusaderbroker.bgassurance
Whatsapp : +380 50 922 4887

With our financial/bank instrument you can establish line of credit with your bank and/or secure loan for your projects in which our bank instrument will serve collateral in your bank to fund your project.

We deliver with time and precision as set forth in the agreement. Our terms and Conditions are reasonable and we work directly with issuing bank lease providers, this instrument can be monetized on your behalf for upto 100% funding. Intermediaries/Consultants/Brokers are welcome to bring their clients and are 100% protected. In complete confidence, we will work together for the benefits of all parties involved.

All relevant business information will be provided upon request.

BROKERS ARE WELCOME & 100% PROTECTED!!!

If Interested kindly contact me via

Email:~ crusaderbroker.bgassurance@gmail.com

Skype ID:crusaderbroker.bgassurance

serious enquiry only.

Genuine Provider for BG/SBLC(Bank Guarantee/Standby Letter of Credit)
I am Direct Provider's Mandate of BG & SBLC Lease 100% protected. Sīkāk...
Kā izveidot mājokļa metāla durvis, lai tās atbilstu pēc Fen Šui?
Nopirku augstas kvalitātes metāla durvis M-Lux. Laba cenas un kvalitātes attiecība!

https://m-lux.lv Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top