Sestdiena,
11.jūlijs 2020
Vārda dienas: Leonora, Svens, Иван, Сергей, Павел, Герман Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV RU
Kultūra

VIII Starptautiskais Jauno mūziķu konkurss VIVA LA MUSICA

13.04.2017
Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolā kopš 2009. gada regulāri notiek Starptautiskais Jauno mūziķu konkurss VIVA LA MUSICA. Šogad tas norisinājās no 5. līdz 7. aprīlim un tika veltīts izcilā austriešu komponista Franča Šūberta 220. gadu jubilejai.

24. martā kā prelūdija šim konkursam SBDMV notika komponista Andra Vecumnieka meistarklases, kur aizraujošā veidā varēja atsvaidzināt atmiņā interesantus faktus par Šūberta biogrāfiju, noklausīties komponista skaņdarbus izcilā interpretācijā, rast jaunas idejas darbā ar audzēkņiem. Jau no agras bērnības Šūberts iepazina mūzikas burvību, prata spēlēt dažādus instrumentus kā arī lieliski dziedāja.

Ar ko tad konkurss VIVA LA MUSICA ir īpašs?

...ar to, ka šajā konkursā vienā grupā sacenšas dažādu solo instrumentu spēles un dziedāšanas jaunie meistari!

...ar to, ka konkursu vērtē starptautiska žūrija - koncertējošie mūziķi - mākslinieki, diriģenti, komponisti un pedagogi!

...ar to, ka konkurss notiek Daugavpilī, Latvijas tālākajā nostūrī, bet, vienlīdz arī senajā un nozīmīgajā Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas kultūras un ekonomikas ceļu krustpunktā!

Daugavpils Mūzikas vidusskolā valda īpaša aura. Te ir viss, kas nepieciešams, lai brīvi ļautos mūzikai: plaša koncertzāle ar lielisku akustiku, labi instrumenti, daudz telpu, kur vingrināties pirms uzstāšanās, labiekārtota skolas apkārtne, kur var baudīt dabu un atpūsties. Bet galvenais - atsaucīga publika!

Kopš 2009.gada SBDMV ir izveidojušies cieši kontakti ar Lietuvas, Baltkrievijas, Polijas un, protams, arī Latvijas mūzikas skolu kolēģiem. Konkursa VIVA LA MUSICA uzvarētāji laika posmā no 2010. līdz 2016. gadam ir bijuši gan no Baltkrievijas ( Polocka, Novopolocka, Grodņa, Minska, Vitebska), gan no Lietuvas (Viļņa, Kretinga, Visaginas), gan no Latvijas. Bieži vien konkursā ir iespēja dzirdēt neparastus, retus instrumentus – kokli, arfu, kontrabasu. Bet šogad Grand Prix ieguvēja, cimbaliste no Baltkrievijas demonstrēja šī tautas mūzikas instrumenta skanējuma fantastiskās iespējas un savu virtuozo spēli D. Skarlatti un F. Šūberta skaņdarbos.

Šogad konkursā piedalījās 68 dalībnieki 5 vecuma grupās: A, B, C, D (grupas, kur uzstājās mūziķi no 10 līdz 20 gadiem) un E grupa – tikai vokālisti vecumā no 21 līdz 24 gadiem. Katram dalībniekam bija jāatskaņo viens vai vairāki F. Šūberta skaņdarbi un brīvas izvēles skaņdarbs.

Latviju konkursā pārstāvēja: E.Dārziņa Mūzikas vidusskola, NMV Rīgas Doma kora skola, J.Mediņa Rīgas 1.Mūzikas skola, Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskola, Gulbenes Mūzikas skola, Bolderājas Mūzikas un mākslas skola, Ādažu Mūzikas un mākslas skola, Krāslavas Mūzikas skola, Maltas Mūzikas skola, Siguldas Mākslu skola “Baltais flīģelis”, Vijoles un alta spēles studija “Vijolīte”, Kārsavas Mūzikas un mākslas skola, J.Norviļa Madonas Mūzikas skola, Pārdaugavas Mūzikas un mākslas skola un Juglas Mūzikas skola.

Savukārt Baltkrieviju pārstāvēja: Vitebskas 1.Bērnu mākslu skola, Vitebskas 2.Bērnu mākslu skola, Žodzinas Bērnu mākslu skola, I.Ahremčika Mākslu ģimnāzija, Braslavas Bērnu mākslu skola, M.I.Gļinkas Minskas Valsts mūzikas koledža, N.Sokolovska Gomeļas Valsts mākslu koledža, I.I.Sollertinska Vitebskas Valsts mūzikas koledža un Baltkrievijas Valsts mūzikas akadēmija.

Lietuvu pārstāvēja: Č.Sasnauska Visaginas mākslu skola un Radvilišķu Mūzikas skola.

Konkursa dalībnieku sniegumu vērtēja starptautiska žūrija sekojošā sastāvā:

Petara Kranceviča Sremskas Mitrovicas Mūzikas vidusskolas speciālās klavieru klases pedagogs - Margarita Vujovic (Serbija); Baltkrievijas Republikas Valsts akadēmiskā simfoniskā orķestra diriģents, vijolnieks - Jurijs Karavajevs (Baltkrievija); J.Mediņa Rīgas 1. Mūzikas skolas un Pārdaugavas Mūzikas un mākslas skolas flautas spēles pedagogs Inga Grīnvalde (Latvija); Latvijas Nacionālās operas un baleta teātra solists, bass – Rihards Mačanovskis (Latvija); Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas direktors, pedagogs, diriģents, komponists, Latvijas Mūzikas izglītības iestāžu asociācijas priekšsēdētājs – Aivars Broks (Latvija).

Pēc katras grupas rezultātu paziņošanas žūrijas locekļi laipni uzmundrināja jaunos mūziķus, uzslavējot ikvienu dalībnieku. M.I.Gļinkas Minskas Valsts mūzikas koledžas alta spēles pedagoģi Luciju Lastovku nemaz nemulsina žūrijas sastāvs, viņa uzskata, ka labu solistu varot atpazīt “ar neapbruņotu aci”.

Mūsu skolas laureāti ir:

I vieta
 - Anastasija ZUBOVA (ped. A. PETKEVIČS)
I vieta -  Anastasija JEVSTIGŅEJEVA (ped. A.BROKS)
II vieta - Samuels JONĀNS (ped. O.ARTAMONOVA)
II vieta - Dārta STAŠĀNE (ped. N.SAVEĻJEVA, kcm. E.BAMBĀNE)
III vieta - Božena RAKICKA (ped. N.SAVEĻJEVA, kcm. J.VASIĻJEVA)
III vieta - Ieva Vizma ROMANOVSKA (ped. R.SAIKOVSKIS, kcm. E.BAMBĀNE)
ATZINĪBA - Jelizaveta SĻESAREVA (ped. L.ĻEBEDEVA)
ATZINĪBA - Agnese BALTMANE (ped. J.SALNA, kcm. I.SAJEVSKA)
ATZINĪBA - Katažina DUDAREVA (ped. J.SALNA, kcm. I.ZDANOVSKA)
ATZINĪBA - Artūrs SUKONKINS (ped. St.GRIBUSTS, kcm. I.SAJEVSKA)

Tika piešķirts Atzinības raksts labākajiem koncertmeistariem: Gaļinai Vsevjatskai un Elīnai Bambānei.

Trīs dienas SBDMV skanēja Šūberts un, daudziem audzēkņiem par prieku, stundas notika lielajā zālē. Konkursā gūtā pieredze gan uzstājoties uz skatuves, gan klausoties mūziķu sniegumus, visiem deva stimulu augt un pilnveidoties.Daugavpilszinas.lv

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Pagājuši 5 gadi kopš latus mūsu makos un bankas kontos ir nomainījuši eiro.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
TIEŠRAIDE: Valsts prezidents Sēlijā
Kapec tad Eglaine skolu likvide ja atbalsta mazas skolas? Sīkāk...
Šodien un tagad: par atbalstu zemkopības nozarei
Vierteigs raidejums! Sīkāk...
Grupa "Latgaliešu reps" raidījumā pirmatskaņo dziesmu
Nakriškon, you keids protavādars atsarodos:) moška zam tova klasifikatora nagova keidi vordu salykumi voi skaņys gobols? Pats izsprīdi voi kur nūzaklausieji? Sataisi lobok i tod runoi:) Nav kū aplikt - puiši malači! Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top