Sestdiena,
21.Septembris 2019
Vārda dienas: Mariss, Matīss, Modris, Лукьян Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV RU
Kultūra

Daugavpils novada pasākumi, sagaidot Latgales kongresa un Latvijas valsts simtgadi

08.02.2017
Sagaidot Latvijas valsts simtgadi, Daugavpils novada pašvaldība aicina iedzīvotājus kopīgi gatavoties Svētkiem, stiprināt piederības sajūtu valstij un  novadam. Pagastu pārvaldes, izglītības un kultūras iestādes,  jauniešu organizācijas plāno pētīt savas vietas vēsturi, godināt novada personības un pieminēt notikumus, kas ietekmējuši Latvijas valsts izveidi, informē Daugavpils novada Kultūras pārvaldes vadītāja, Valsts simtgades svinību koordinatore  Daugavpils novadā Ināra Mukāne.

Trīs novada pasākumi ir ietverti  Latgales kongresa simtgades svinību plānā:Latgales mākslas svētki  “Krāsas karogā”, Latgales jauno mākslinieku rezidence/Radošās brīvdienas “Jauno sapņi” Raiņa mājā Berķenelē un Starpnozaru konference veltīta Latgales kongresa simtgadei Skrindu dzimtas muzejā.

2017. gada 21. maijā Daugavpils novada Višķu pagasta estrādē notiks Latgales mākslas svētki  “Krāsas karogā”, kur kopējā mūzikas un mākslas pasākumā apliecināsim Latgales kultūras vērtības, radošo garu un spilgto identitāti. Svētku programmā paredzēts latgaliešu mūzikas koncerts, kurā aicināti piedalīties kori, folkloras kopas, vokālie ansambļi, kapelas, kā arī jauno mūziķu grupas, pazīstami solisti. Koncertā skanēs dziesmas un mūzika, kas nozīmīgos vēsturiskos pagriezienos iedvesmoja  Latgales ļaudis pastāvēt par savu tēvu zemi. Svētkos tiks akcentēts Latgales kultūras spēks ar mūsu reģionam raksturīgajām dziesmām, dejām un gleznošanas lielmeistaru darbiem.

Latgales mākslas svētki notiek ar Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas “LATVIJAI – 100” un LR Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades biroja atbalstu.
 
No 26.jūnija līdz 1.jūlijam Raiņa mājā Berķenelē notiks Latgales jauno mākslinieku rezidence /Radošās brīvdienas “Jauno sapņi”, kur piedāvājam tikšanās platformu Latgales radošiem jauniešiem, lai veidotu domu un viedokļu pārnesi un sekmētu Latgales attīstības ilgtspēju.
 
10.-11.novembrī Skrindu dzimtas muzejā sadarbībā ar Daugavpils Universitāti plānota Starpnozaru konference veltīta Latgales kongresa simtgadei un mūsu novadnieku – Raiņa, brāļu Skrindu  un Viļa Siliņa devumam  Latgales  virzībai  Latvijas  valstiskumā. Pasākumu atbalsta LR  Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades birojs.
 
4. maijā Demenes pagastā notiks pasākums Latvijas Dienvidu punktā “Apskauj Latviju”, ko rīkosim sadarbībā ar LR Iekšlietu ministriju. Plānota ozolu stādīšana Kumbuļu ciemā un plaša kultūras programma Demenes ciemā: filmas  ar vietējo iedzīvotāju atmiņām pirmizrāde, sarunas ar radošām personām, izstādes, amatu prasmju darbnīcas, koncerts ar Tautas deju ansambļa “Līksme” piedalīšanos un Baltā galdauta svētki. 
 
Savukārt Fonds „1836”  jau 2015.gadā  sācis realizēt Latvijas simtgades projektu „Aplido, apceļo, apmīļo Latviju!”  un  posms gar Lietuvas robežu Daugavpils novadā tiks noiets 3.un 4. jūnijā. Gājiens sāksies Silenes ciemā, turpināsies Demenes pagastā un ar koncertu noslēgsies Medumu parkā. Projekta „Aplido, apceļo, apmīļo Latviju!” mērķis ir kopā ar pašvaldībām, tūrisma informācijas centriem, vietējiem iedzīvotājiem un citiem interesentiem izveidot  jaunu  tūrisma  ceļu gājējiem, velosipēdistiem, motociklistiem un autobraucējiem.  Pieteikšanās ŠEIT.
 
Novada Izglītības  pārvalde piedāvā pasākumu un konkursus, kas rosina bērnus un jauniešus izzināt Latvijas un novada  vēsturi, apgūt dabas un kultūras mantojumu. Novadpētniecības projektā “Atceries Lāčplēšus” novada skolas apzinās, pētīs un dokumentēs  Lāčplēša kara ordeņu kavalierus Daugavpils novadā un kops to atdusas vietas. Novada jaunieši sniegs ilgtspējīgu ieguldījumu Daugavpils novada apzaļumošanā un akcijas “Augsim Latvijai” ietvaros līdz 2018. gadam iestādīs piecus ozolus katrā Daugavpils novada pagastā. 
Daugavpilszinas.lv

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Nedēļas skaitlis
Pagājuši 5 gadi kopš latus mūsu makos un bankas kontos ir nomainījuši eiro.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Kā izveidot mājokļa metāla durvis, lai tās atbilstu pēc Fen Šui?
Piekrītu par https://www.m-lux.lv/ Sīkāk...
Jaunietis Daugavpilī no piedūmota dzīvokļa izglāba bērnu

Kredits Piedavat aizdevumus starp ipaši no 2000€ lidz 500.000€ .
Es esmu cilveks ar labu moralo raksturu, kas palidz cilvekiem, kam nepieciešama naudas visas pasaules valstis, jo no maniem finanšu aizdevumi. Tatad, ja jums ir nepieciešams kredits, lai iegadatos Automašinu, Motociklu ...vai atjaunot jusu dzive , jus meklejat aizdevumu vai nu atjaunot savu darbibu vai nu istenot projektu, vai nu jus nopirkt dzivokli, es esmu persona, kas sniedz aizdevumus sakot no 2.000€ lidz 500.000€ jums var atmaksat vairak neka 1 lidz 15 gadiem uz visam personam, kuras var izpildit nosacijumus. Mans procentu likme ir 3% gada. Sazinieties ar mani, ja jus interese . E-pasts : veronica.dina2@gmail.com
Sīkāk...
Valdība vienojas par pakāpenisku pāreju uz mācībām latviešu valodā
Sveiki, vai jūs steidzami meklējat aizdevumu, lai atrisinātu savas finansiālās problēmas? E-pasts markwilliamstrustfirm@gmail.com Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top