Pirmdiena,
22.jūlijs 2019
Vārda dienas: Marija, Marika, Marina, Александра, Кирилл, Федор, Панкрат Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV RU
Kultūra

Klajā nākusi Šmakovkas vēstures grāmata

27.12.2016
2016. gada izskaņā Latgales kultūras  programmas 2016  projektu konkursa apstiprinātā projekta “Grāmatas “Latgales šmakovkas vēsture” izdošana” ietvaros ar Latgales reģiona attīstības aģentūras, Valsts kultūrkapitāla fonda, a/s “Latvijas valsts meži” finansiālu atbalstu Daugavpils pilsētas pašvaldības tūrisma un informācijas aģentūra laidusi klajā Latgales Šmakovkas vēstures grāmatu. 

Sagatavojam izdevumam ir zināma priekšvēsture. 2014. gadā Latgales plānošanas reģions sadarbībā ar Latgales reģiona attīstības aģentūru, Polockas (Baltkrievija) apgabala izpildkomiteju un Utenas (Lietuva) novadpētniecības muzeju Eiropas kaimiņattiecību un partnerības instrumenta Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmas ietvaros īstenoja projektu “Museum Gateway” (“Muzeja vārti”), Nr. LLB-2-208. Pateicoties projekta un Daugavpils pilsētas domes finansiālajam atbalstam, tika izveidots Šmakovkas muzejs, kas tagad izvietots Vienības namā. Projekta ietvaros SIA “Reklāmas aģentūra Bulterjers” sagatavoja arī īsu “šmakovkas vēsturi”, kurā apkopoja Latgales vēstures galvenos posmus un to kontekstā aplūkoja informāciju par stipro grādīgo dzērienu patēriņu, cīņu pret žūpību u.c. sabiedrībai maz zināmus faktus par alkohola apriti Latgalē.

Tā radās jaunam projektam – grāmatas izdošanai. Bez tam līdz šim Latgalē nebija izdota grāmata par Latgales kulinārā mantojuma dzērieniem, kas sniegtu padziļinātu informāciju par Latgales kulinārajām tradīcijām dažādu novada vēstures laika posmu kontekstā. Jaunajā izdevumā sniegts bagātīgs faktoloģiskais materiāls, un  dzēriena izgatavošana un patēriņš tiek aplūkots caur dažādu vēstures laika posmu prizmu. Tādejādi grāmata satur sekojošas nodaļas: Latgales vēstures galvenie posmi un alkohola patēriņš; Šmakovkas ceļš Latgalē; Šmakovka periodikas slejās; Folkloras krātuvīte; Jautras dzejas rindas; Smieklu gabali; Šmakovkas darināšana; Šmakovka gardai maltītei. Domājot par grāmatas saturu, tajā iekļauti materiāli par Latgales šmakovkas muzejiem, ekspozīcijām un dzēriena darināšanas amata pratējiem. Lai lasītājiem būtu interesantāk, tika izpētīts, ko par šmakovku, šmakovceņu, šmakolku, kandžu latgaliešu un latviešu valodā rakstīja dažādi preses izdevumi. Grāmatā iekļautas arī dažādas uzskatāmas shēmas, kurās attēlots dzēriena darināšanas process un ēdienu receptes, kuru neatņemama sastāvdaļa ir šmakovka.  Iekļauts folkloras materiāls un arī mūsdienu teika par šmakovku. Labam garastāvoklim – arī smieklu gabali un arī humoristiskas dzejas rindas.

Grāmatas lasītāju loks noteikti būs Latgales un citu Latvijas iedzīvotāji, kas interesējas par kulinārā mantojuma tradīcijām un Latgales kultūrvēsturi,  citu Latvijas reģionu iedzīvotāji, kas plāno ceļojumu uz Latgales reģionu; tūristu gidi, muzeju speciālisti, tūrisma informācijas centru darbinieki, uzņēmēji, kas piedāvā kulinārā mantojuma ēdienus un dzērienus, kā arī tie uzņēmēji, kas plāno ieviest šādu pakalpojumu; jaunie uzņēmēji, kas gatavojas uzsākt uzņēmējdarbību, un pievērsties gastronomiskajam piedāvājumam un  studenti. Lai sasniegtu mērķauditoriju, plānots nodrošināt grāmatas pieejamību Latvijas Nacionālajā bibliotēkā,  Latgales novadu un pilsētu bibliotēkās, Latgales augstskolu un Daugavpils profesionālās tirdzniecības skolas bibliotēkā,  Latvijas tūrisma operatoru un aģentu birojos, Latgales tūrisma informācijas centros, Latgales muzejos, t.sk. Šmakovkas muzejā Daugavpilī, Starptautiskajā Kulinārā mantojuma centrā Krāslavā. 
Grāmatu sastādīja Daugavpils pilsētas pašvaldības tūrisma un informācijas aģentūras vecākā eksperte tūrisma jomā Lolita Kozlovska, anotāciju latgaliešu valodā tulkoja Valentīns Lukaševičs, krievu valodā - Irīna Gorkina, angļu valodā - Sandra Celmiņa. Grāmatu izdošanai sagatavoja SIA “13.STĀVS” un iespieda SIA “Dardedze hologrāfija”.  Grāmatā izmantotas SIA “Reklāmas aģentūra Bulterjers”, Daugavpils pilsētas pašvaldības tūrisma attīstības un informācijas aģentūras, Latgales tūrisma informācijas centru arhīvu fotogrāfijas un attēli.

Grāmatas Atvēršanas pasākums plānots 2017. gada janvārī. 


Daugavpilszinas.lv

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Nedēļas skaitlis
Pagājuši 5 gadi kopš latus mūsu makos un bankas kontos ir nomainījuši eiro.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Aicina pieteikt Daugavpils sportistus „Gada sporta laureātam”
Edward Williams Loan Company is a well established finance company
who are committed to providing our customers and suppliers with simple and
competitive forms of finance solutions for all business users. An
independent finance house and brokerage specializing in vendor finance
schemes. As a company we have a wealth of experience in the market, predominantly offering leasing solutions to businesses looking to finance all types of equipment. . Our dynamic approach in the market has led us to significantly develop our range of products and services in order to help commercial customers with all finance requirements

Thank you for your interest in obtaining a loan through Mr Edward Williams
Loan Co. Ltd. We hope that we can set up a loan that will be just what you
are looking for.

Qualifications:
1)The Borrower must be at least 18 years old
2)Even with Bad credit, we still Guarantee the Borrower the Loan
3)The Loan Can Be Granted Even With low credit
4)There is no prepayment penalty.
5)The Borrower loan funds is been approved once you are in agreement to
the loan terms and repayment schedule.
6)We have flexible and adjustable loan terms guaranteed for the
borrower to meet up to repayment duration at the stated time.

BORROWER DATA.

Full Name:.........
Loan Amount Needed:.
Purpose of loan:....
Loan Duration:..
Gender:............
Relationship Status.............
Date Of Birth:.............
Home Address:....
Postal Code.........
City:............
Country:......
Cell Phone Number:...
Occupation:......
Monthly Income:.....

Once we are in receipt of this information, You will be sent the company
loan terms and condition immediately. Be assured that your loan application
will be handled with privacy and in a professional manner and you will
receive a prompt answer to your request.

contact us at ( edwardwilliamsloanfirm8@gmail.com )

Best Regards,
Mr. Edward Williams Sīkāk...
Daugavpilieši iekļauti Latvijas olimpiskās vienības 2018.gada sezonas sastāvā
Are you an individual businessman or a business organisation that wishes to expand in business ??, we offer financial instrument such as BGs, SBLCs,MTNs, LCs, CDs and others on lease and sales at a rate of 4%+2% of the face value and reasonable conditionfrom a genuine provider. You are at liberty to engage our leased facilities into trade programs as well as in signatory project(s) such as Aviation, Agriculture, Petroleum, Telecommunication and any other project(s) etc.

Contact : Mr. Raymond Doison
Contact Email: crusaderbroker.bgassurance@gmail.com
skype:crusaderbroker.bgassurance
Whatsapp : +380 50 922 4887

With our financial/bank instrument you can establish line of credit with your bank and/or secure loan for your projects in which our bank instrument will serve collateral in your bank to fund your project.

We deliver with time and precision as set forth in the agreement. Our terms and Conditions are reasonable and we work directly with issuing bank lease providers, this instrument can be monetized on your behalf for upto 100% funding. Intermediaries/Consultants/Brokers are welcome to bring their clients and are 100% protected. In complete confidence, we will work together for the benefits of all parties involved.

All relevant business information will be provided upon request.

BROKERS ARE WELCOME & 100% PROTECTED!!!

If Interested kindly contact me via

Email:~ crusaderbroker.bgassurance@gmail.com

Skype ID:crusaderbroker.bgassurance

serious enquiry only.

Genuine Provider for BG/SBLC(Bank Guarantee/Standby Letter of Credit)
I am Direct Provider's Mandate of BG & SBLC Lease 100% protected. Sīkāk...
Kā izveidot mājokļa metāla durvis, lai tās atbilstu pēc Fen Šui?
Nopirku augstas kvalitātes metāla durvis M-Lux. Laba cenas un kvalitātes attiecība!

https://m-lux.lv Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top