Sestdiena,
21.Septembris 2019
Vārda dienas: Mariss, Matīss, Modris, Лукьян Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV RU
Kultūra

Nosvinēti Višķu pagasta svētki

01.09.2016
“Kad Višķu durvis vaļā veras” – ar šādu moto tika svinēti Višķu pagasta svētki 20.augustā. Šajā dienā Višķi vēra vaļā savas durvis ikvienam - kā vietējiem iedzīvotājiem, tā ciemiņiem, aicinot iejusties svētku gaisotnē un palūkoties uz Višķiem no nedaudz cita skatu punkta.

Svētku ietvaros tik organizētas ekskursijas “Višķi leģendās” un “Višķu baznīca”(sirsnīga pateicība Jānim Kudiņam un Martai Bicānei par atsaucīgumu, uzņemoties rūpes par interesentiem), pavēstīja Višķu pagasta sabiedriskā centra vadītāja Vita Vanaga.

Kuplu apmeklētāju skaitu pulcēja absolventu salidojums “Profesionālajai izglītībai Višķos 95”, kur durvis vēra nu jau Malnavas koledžas izglītības programmu īstenošanas vieta Višķi, aicinot absolventus, darbiniekus un pedagogus gremdēties atmiņās par šeit pavadītajiem mācību un darba gadiem, apmeklēt muzeju, fotografēties, baudīt svinīgo sarīkojumu un, protams, atkal - satikšanās prieku.
Višķu jauniešu centrs aicināja ikvienu uz aktīvu svētku svinēšanu Luknas ezera pludmalē, piedaloties pludmales volejbola turnīrā un citās neformālajās sporta aktivitātēs. Tur pat pludmalē, bērniem bija iespēja baudīt vasarīgo laiku, apmeklējot bezmaksas piepūšamās atrakcijas.

Bērni un jaunieši ar savas iztēles un krāsu palīdzību, radoši izpaudās, gleznojot un parādot, kādas viņu acīm ir Višķu pakalnu, Ezeru spoguļu, Debesu plašumu, Cilvēku un darbu, un, protams, Višķu nākotnes durvis, kuras joprojām ir skatāmas estrādes apkārtnē.

Lai arī laivu piestātnes “Višķi uz viļņa” durvis ir atvērtas gandrīz katru dienu, tomēr šī diena bija īpaša, jo svētku ietvaros vizināšanās ar laivām un katamarāniem bija bez maksas, aicinot ikvienu interesentu ielūkoties Luknas ezera spoguļu durvīs.

Vakarā, svētku koncertā “…pats laimei durvis ver” Višķu Lienīte, gaidot savu Sprīdīti aicināja ikvienu uz pārdomām, par to, kur laime meklējama. Sniedzot priekšnesumus svētku apmeklētājiem, mākslinieki parādīja, ka Laime ir tepat līdzās. Laime ir iespēja palūkoties caur Višķu pakalnu durvīm vai paceļot skatienu -  debesu plašumu durvīs, dodoties uz Kalna Višķiem vai uzkāpjot baznīcas tornī, vai  vizinoties ar laivu, ielūkoties ezeru spoguļu durvīs. Tomēr vienas - Višķu nākotnes durvis mūs aicināja vērt kopīgiem spēkiem, dzīvojot un strādājot Višķos.

Svētku atmosfēru, ar savu dalību koncertā, radīja Višķu pagasta vīru vokālais ansamblis “Mōls”, vadītāja Marta Bicāne, Višķu pagasta jauniešu vokālais ansamblis “Anima Corde”, vadītāja Agate Jermaļonoka, Višķu pagasta senioru deju kopa “Magones”, vadītāja Marija Šaršūne, kā arī biedrības “Lauku studija” paspārnē darbojošies mākslinieki - vokāli instrumentālā grupa ”1+3”, jauniešu vokāli instrumentālā grupa “Mažors”, Viktors Leonovičs ar pavadošo grupu, solistes Agate Jermaļonoka, Jeļena Gedzjune, kā arī viesmākslinieki Marija Gerbredere (akustiskā ģitāra) un Dubnas KN mūsdienu interešu deju grupa ,,Dance is my feeling”, vadītāja Agrita Zeile, kā arī Sintija Giptere un Jānis Veliks. Bet pēc koncerta bija iespēja izdejoties ballē ar grupu “Jauda”.

Svētku noslēgumā,  21.augustā durvis vēra Višķu Svētā Jāņa Kristītāja Romas katoļu baznīca un bērni, kuri aicināja uz Svēto Misi, kurā viņi šajā dienā pieņēma Pirmo Svēto Komūniju. Pēc Sv. Mises, svētku pasākumi noslēdzās ar lūgšanām kapusvētkos Višķu kapos.

Pasākuma rīkotāji izsaka pateicību visiem, kuri iesaistījās Višķu pagasta svētku radīšanā un organizēšanā!


Daugavpilsiznas.lv

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Nedēļas skaitlis
Pagājuši 5 gadi kopš latus mūsu makos un bankas kontos ir nomainījuši eiro.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Kā izveidot mājokļa metāla durvis, lai tās atbilstu pēc Fen Šui?
Piekrītu par https://www.m-lux.lv/ Sīkāk...
Jaunietis Daugavpilī no piedūmota dzīvokļa izglāba bērnu

Kredits Piedavat aizdevumus starp ipaši no 2000€ lidz 500.000€ .
Es esmu cilveks ar labu moralo raksturu, kas palidz cilvekiem, kam nepieciešama naudas visas pasaules valstis, jo no maniem finanšu aizdevumi. Tatad, ja jums ir nepieciešams kredits, lai iegadatos Automašinu, Motociklu ...vai atjaunot jusu dzive , jus meklejat aizdevumu vai nu atjaunot savu darbibu vai nu istenot projektu, vai nu jus nopirkt dzivokli, es esmu persona, kas sniedz aizdevumus sakot no 2.000€ lidz 500.000€ jums var atmaksat vairak neka 1 lidz 15 gadiem uz visam personam, kuras var izpildit nosacijumus. Mans procentu likme ir 3% gada. Sazinieties ar mani, ja jus interese . E-pasts : veronica.dina2@gmail.com
Sīkāk...
Valdība vienojas par pakāpenisku pāreju uz mācībām latviešu valodā
Sveiki, vai jūs steidzami meklējat aizdevumu, lai atrisinātu savas finansiālās problēmas? E-pasts markwilliamstrustfirm@gmail.com Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top