Svētdiena,
26.Janvāris 2020
Vārda dienas: Agneta, Agnis, Ansis, Нина, Петр, Яков Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV RU
Komercinformācija

Kāpēc fiziskās personas maksātnespēja ir labāka par parādu piedziņu

14.01.2020
Ikviens finanšu eksperts pateiks, ka labāk ir nekrāt parādus, taču dzīvē mēdz gadīties situācijas, kad paredzēt parādu veidošanos vienkārši nav iespējams. Darba zaudēšana, gara un smaga slimība, negaidīti apstākļi var būtiski ietekmēt personas ienākumu līmeni un iespēju veikt kredītmaksājumus. Ja parādu slogs ir pārāk liels, ir divas izejas – parādu piedziņa un fiziskās personas maksātnespēja. Lasi šajā rakstā, kāpēc parādniekiem var būt noderīgi pasludināt maksātnespēju, nevis gaidīt parādu piedziņu!

1. Maksātnespēja ir paša parādnieka lēmums

Parādu piedziņa notiek piespiedu ceļā, vai nu pēc tiesas lēmuma, vai nu ārpustiesas kārtībā, bet jebkurā gadījumā parādnieks nevar ietekmēt šo procesu. Lai gan likums atstāj parādniekam iespēju piedāvāt savu nomaksas grafiku, parādu piedzinējiem ir tiesības tam nepiekrist. Rezultātā parādniekam, kurš jau tā atrodas sarežģītos finanšu apstākļos, nākas vēl ciešāk savilkt jostu, lai norēķinātos ar aizdevējiem. Savukārt fiziskās personas maksātnespējas pasludināšana ļauj patstāvīgi lemt par savām finansēm.
 
Parādnieks pats iesniedz tiesā maksātnespējas pieteikumu un, sadarbojoties ar maksātnespējas administratoru, izstrādā parādsaistību dzēšanas plānu. Ņem vērā, ka administratora darba pienākumos neietilpst pēc iespējas ātrāka un pilnīgāka parādu piedziņa, gluži otrādi – viņam jāpalīdz parādniekam nokārtot maksātnespējas procedūru un norēķināties ar kreditoriem likumā noteiktajā kārtībā.

2. Maksātnespēja ir draudzīgāka parādniekam

Parādu nomaksa nekad nav pa īstam izdevīga aizņēmēja maciņam, jo parādus veido ne tikai aizdevumu pamatsumma un procenti, bet arī soda nauda. Kopējā parādu summa parasti ir daudz lielāka nekā sākotnējais aizdevums, tāpēc parādu piedziņa tiek vērsta ne tikai uz parādnieka naudas līdzekļiem, bet arī uz īpašumu: mājokli, transportlīdzekli un citām vērtīgām lietām. Turklāt parādniekiem jāapmaksā arī parādu piedzinēju izdevumi, tāpēc kopējās izmaksas var būt ļoti lielas.
 
Maksātnespējas pasludināšana atbrīvo parādnieku no daudziem nepatīkamiem parādu piedziņas aspektiem:
 
●     netiek bloķēts naudas konts. Cilvēks, kurš izgāja cauri bankrota procedūrai, saglabā pieeju visiem naudas līdzekļiem, un var izrīkoties ar tiem pēc savas izvēles. Pieeja bankas kontam saglabājas arī maksātnespējas pasludināšanas procesa laikā;
 
●     nepieaug parāda apjoms. Kā jau bija minēts, parādi rada jaunus parādus, un kopējā atmaksas summa var palielināties vairākās reizēs. Maksātnespēja pieliek punktu šim ļaunajam aplim un nosaka parādu gala robežu;
 
●     parādu daļa tiek anulēta. Maksātnespēja ļauj noteikt atmaksas termiņu, līdz kuram jāsamaksā vismaz daļa no uzkrātajiem parādiem, taču ne pilna summa. Pēc šī termiņa atlikušie parādi tiek anulēti.
 
3. Fiziskās personas maksātnespēja izmaksā mazāk

Lai gan maksātnespēja nav bezmaksas pakalpojums, tās kopējās izmaksas ir daudz zemākas nekā parādu piedziņas gadījumā. Kopumā parādniekam, kurš vēlas uzsākt bankrota procedūru, ir jārēķinās ar šādiem tēriņiem:
 
●     fiksētas izmaksas: depozīts 860 EUR un valsts tiesas nodeva 70 EUR;
●     nefiksētas izmaksas: administratīvie izdevumi, kopumā ap 1500 EUR;
●     izmaksas daļējai parādu dzēšanai: minimālā summa 1 728 EUR, maksimālā – līdz 50% no kopējās parādu summas.
 
Tas, cik liela parādu daļa tomēr būs jāatmaksā, ir atkarīgs no aizņēmēja finanšu situācijas. Ja parādnieks spēj segt no 20% līdz 50% no parādu apjoma, viņam nosaka atmaksas termiņu no sešiem mēnešiem līdz pusotram gadam. Ja pusotra gada laikā nav iespējams atmaksāt pat 20% no parādiem, periodā no 1 līdz 3 gadiem parādniekiem ik mēnesi jāveic vismaz 144 EUR liels maksājums. Vairāk informācijas par maksātnespējas aprēķiniem skaties specializētajās mājaslapās.
 
Maksātnespējas procedūra prasa zināšanas, tāpēc parādniekam jāiegulda ne tikai sava nauda, bet arī laiks, lai izietu cauri visiem maksātnespējas posmiem. Lai uzsāktu ceļu pie dzīvei bez parādiem, Tev noderēs profesionāļu konsultācija, ko piedāvā kredītpratības platforma NetCredit. Ienāc NetCredit mājaslapā un uzzini, vai fiziskās personas maksātnespēja ir piemērota Tavu grūtību atrisināšanai!Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Nedēļas skaitlis
Pagājuši 5 gadi kopš latus mūsu makos un bankas kontos ir nomainījuši eiro.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Dalībai Latgales SEZ pieteikušies 15 rezidenti
mēs piedāvājam 2% aizdevuma bonanza uzņēmējdarbībai, mājas pirkšanai, automašīnai un medicīnisko rēķinu apmaksai, sazinieties ar mums: dakany.endre@gmail.com Sīkāk...
Par drona palaišanu virs Polijas prezidenta pils aizturēts Latvijas pilsonis
Are you having one or two difficulties from other financial instrument lender? I want you to take a chance with us you will never regret doing business deal with our firm.We have direct and efficient providers.

I am the sole (Direct) mandate to several genuine efficient providers for lease/sales BG/ SBLC and other financial instruments, at reasonable prices, Issuance by top AAA rated Bank in Europe.Presently, we focus on BG/SBLC for Lease and Sale transactions, However, our Lease BG/SBLC/MTN is 3+1% and Sale at 30%+1%.

Should you find this interesting and acceptable? Kindly, contact us and we shall review and respond with DOA within 48hrs maximum.

Please request for full procedure details if interested.(WE MOVE FIRST)

For further inquiry contact:

Contact us for further detail:
Email:~inquiry.safewayfinance@gmail.com Sīkāk...
Durvju ražotāju un piegādātāju nozarē valda liela konkurence
Vēlos piebilst, ka vērts arī izskatīt https://www.m-lux.lv druvju piedāvājumu. Atsaucīgi darbinieki un drošība privātmājām, jau divus gadus uzticīgi kalpo. Arī laba sitlumspēja. Cenas ir dažādas. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top