Pirmdiena,
22.jūlijs 2019
Vārda dienas: Marija, Marika, Marina, Александра, Кирилл, Федор, Панкрат Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV RU
Bizness

Jaunās tehnoloģijas nodrošinās uzņēmēju konkurētspēju

05.03.2019
Īstenojot INTERREG V-A Latvijas Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014. — 2020.gadam atbalstīto projektu “Sadarbības tīkls darbaspēka mobilitātes un 21. gs. (inženierzinātņu) modernizētu prasmju attīstībai” (CONUS), Dienvidlatvijas un Ziemeļlietuvas reģionos tiek uzlabotas studiju/apmācības iespējas inženierzinātņu jomā.

Projekta vadītājs, Daugavpils universitātes profesors Edmunds Tamanis stāsta, ka vēsturiski tā bijusi Lietuvas Šauļu Universitātes pasniedzēju iniciatīva, kuri izpētīja situāciju rūpniecībā savā reģionā un konstatēja nopietnu speciālistu trūkumu metālapstrādes jomā, kas prastu rīkoties ar mūsdienīgu rūpniecisko aprīkojumu - rūpnieciskajiem robotiem un programmējamajiem darbagaldiem. Līdzīgas problēmas ir arī Latgales pusē.

"Jaunās tehnoloģijas metālapstrādes jomā ienāk ļoti strauji, bet speciālistu pietrūkst, it īpaši reģionos. Uzņēmējiem ir jāsaprot, ja viņi neieviesīs savās ražotnēs šīs jaunās tehnoloģijas, tad jau pēc neilga laika tās var kļūt konkurēt nespējīgas un viņus izspiedīs tie, kuri būs ieviesuši šīs jaunās tehnoloģijas," uzsverE. Tamanis.

Projekts tiek īstenots divos posmos. Pirmajā tika iepirkts aprīkojums, sagatavoti dažādi izglītojoši materiāli un kursi, uzrakstītas piecas grāmatas, kuras ir pieejamas gan studentiem, gan arī citiem interesentiem. Tāpat ir izveidota vesela rinda ar šo tēmu saistītu video pamācību. Otrajā gadā studentiem un pieaicinātajām personām bija iespēja iziet apmācību.

"Projekta gaitā Gan Daugavpils, gan Šauļu universitātes ir iepirkušas aprīkojumu, kurš ir viens otru papildinošs. Viena daļa apmācību var notikt Latvijas, otra daļa - Lietuvas augstskolā. Šauļu Universitāte ir iegādājusies metināšanas robotu, CNC frēzēšanas iekārtu, dažādu programnodrosinājumu u.c. aprīkojumu, bet Daugavpils Universitāte – mācību robotu ar kameru, kurš spēj atpazīt objektus, kā arī aprīkojumu paraugu sagatavošanai un izpētei " informē profesors.

Projekta gaitā pasniedzēji ir apmeklējuši arī uzņēmumus un apzinājuši to potenciālās vajadzības. Vieniem uzņēmumiem interese par augstskolas piedāvājumu ir bijusi ļoti liela, citiem tas pagaidām nav šķitis tik interesants. Ar vairākiem metālapstrādes uzņēmumiem projektā ir izveidojusies laba sadarbība, daži jau ir iegādājušies sev robotus, daži šādu iespēju vēl tikai apsver.

"Projekta gaitā ir izveidota arī interaktīvā karte, kurā jebkurš interesents var redzēt gan ar metālapstrādi un robotiku saistītus uzņēmumos un to vajadzības, gan ari izglītības iestādes un to iespējas sagatavot speciālistus attiecīgajai jomai," skaidro Tamanis.

Projekta “Sadarbības tīkls darbaspēka mobilitātes un 21. gs. (inženierzinātņu) modernizētu prasmju attīstībai” mērķis ir attīstīt un pilnveidot mūžizglītības pasākumus rūpniecības nozarē, lai attīstītu darba tirgus konkurētspēju un veicinātu tehnoloģisko progresu Ziemeļlietuvas — Dienvidlatvijas reģionos.

Projekta gaitā ir notikušas vairākas Šauļu universitātes un Daugavpils universitātes darba grupas pieredzes apmaiņas tikšanās, apmeklēti vairāki metālapstrādes uzņēmumi, uzstādīts rūpnieciskais robots un programmatūra, kas nodrošinās iespēju apgūt rūpniecisko robotu programmēšanu, kā arī praktiskās iemaņas darbā ar tiem. Tāpat ir iegādāts un uzstādīts metalurģisko paraugu sagatavošanas iekārtu komplekss. Kompleksā ir iekārtas, ar kurām iespējams veikt paraugu sagatavošanu tālākiem pētījumiem — zāģēšanu, tīrīšanu un pulēšanu, kā arī veikt sagatavoto paraugu virsmas cietības mērījumus. Projekta rezultāti pērn prezentēti Eiropas Zinātnieku naktī.

Projekta realizācijas rezultātā Lietuvas Šauļu universitātē un Daugavpils universitātē tiks uzlabotas studiju/apmācības iespējas, mācību līdzekļi un metodes. Tāpat tiks uzlabotas darbinieku kompetences un prasmes atbilstoši rūpniecības sektora vajadzībām Ziemeļlietuvas — Dienvidlatvijas reģionos.

Galvenie ieguvēji no projekta realizācijas būs cilvēki, kuri meklē iespējas apgūt rūpniecībā pieprasītākās prasmes, kā arī izglītības iestādes un rūpniecības uzņēmumi. Projekta realizācijas rezultātā reģioni kļūs pievilcīgāki dzīvošanai un strādāšanai.

Šī projekta mērķis ir atjaunot un kopīgot projekta partneru infrastruktūru un kompetences, kas līdz šim šajā reģionā nav darīts. Jo, lai nodrošinātu un attīstītu mūsdienās nepieciešamās prasmes un kompetences, nepieciešama sadarbība starp augstākās izglītības iestādēm, rūpniecības uzņēmumiem un valsts sektoru, kas joprojām ir nepietiekama un sadrumstalota.

Projekta “Sadarbības tīkls darbaspēka mobilitātes un 21. gds. (inženierzinātņu) modernizētu prasmju attīstībai” kopējās izmaksas ir 792 282,82 eiro, tai skaitā ERAF finansējums — 673 440,39 eiro. Projekts noslēgsies šī gada 2. aprīlī.

Latvijas Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas mērķis ir sekmēt programmas reģionu ilgtspējīgu sociālekonomisko attīstību, palīdzot tos padarīt konkurētspējīgākus un pievilcīgākus dzīvošanai, uzņēmējdarbībai un tūrismam.
 

Informāciju sagatavoja:
Harijs Vucins, „13.STĀVS” SIA
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Nedēļas skaitlis
Pagājuši 5 gadi kopš latus mūsu makos un bankas kontos ir nomainījuši eiro.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Aicina pieteikt Daugavpils sportistus „Gada sporta laureātam”
Edward Williams Loan Company is a well established finance company
who are committed to providing our customers and suppliers with simple and
competitive forms of finance solutions for all business users. An
independent finance house and brokerage specializing in vendor finance
schemes. As a company we have a wealth of experience in the market, predominantly offering leasing solutions to businesses looking to finance all types of equipment. . Our dynamic approach in the market has led us to significantly develop our range of products and services in order to help commercial customers with all finance requirements

Thank you for your interest in obtaining a loan through Mr Edward Williams
Loan Co. Ltd. We hope that we can set up a loan that will be just what you
are looking for.

Qualifications:
1)The Borrower must be at least 18 years old
2)Even with Bad credit, we still Guarantee the Borrower the Loan
3)The Loan Can Be Granted Even With low credit
4)There is no prepayment penalty.
5)The Borrower loan funds is been approved once you are in agreement to
the loan terms and repayment schedule.
6)We have flexible and adjustable loan terms guaranteed for the
borrower to meet up to repayment duration at the stated time.

BORROWER DATA.

Full Name:.........
Loan Amount Needed:.
Purpose of loan:....
Loan Duration:..
Gender:............
Relationship Status.............
Date Of Birth:.............
Home Address:....
Postal Code.........
City:............
Country:......
Cell Phone Number:...
Occupation:......
Monthly Income:.....

Once we are in receipt of this information, You will be sent the company
loan terms and condition immediately. Be assured that your loan application
will be handled with privacy and in a professional manner and you will
receive a prompt answer to your request.

contact us at ( edwardwilliamsloanfirm8@gmail.com )

Best Regards,
Mr. Edward Williams Sīkāk...
Daugavpilieši iekļauti Latvijas olimpiskās vienības 2018.gada sezonas sastāvā
Are you an individual businessman or a business organisation that wishes to expand in business ??, we offer financial instrument such as BGs, SBLCs,MTNs, LCs, CDs and others on lease and sales at a rate of 4%+2% of the face value and reasonable conditionfrom a genuine provider. You are at liberty to engage our leased facilities into trade programs as well as in signatory project(s) such as Aviation, Agriculture, Petroleum, Telecommunication and any other project(s) etc.

Contact : Mr. Raymond Doison
Contact Email: crusaderbroker.bgassurance@gmail.com
skype:crusaderbroker.bgassurance
Whatsapp : +380 50 922 4887

With our financial/bank instrument you can establish line of credit with your bank and/or secure loan for your projects in which our bank instrument will serve collateral in your bank to fund your project.

We deliver with time and precision as set forth in the agreement. Our terms and Conditions are reasonable and we work directly with issuing bank lease providers, this instrument can be monetized on your behalf for upto 100% funding. Intermediaries/Consultants/Brokers are welcome to bring their clients and are 100% protected. In complete confidence, we will work together for the benefits of all parties involved.

All relevant business information will be provided upon request.

BROKERS ARE WELCOME & 100% PROTECTED!!!

If Interested kindly contact me via

Email:~ crusaderbroker.bgassurance@gmail.com

Skype ID:crusaderbroker.bgassurance

serious enquiry only.

Genuine Provider for BG/SBLC(Bank Guarantee/Standby Letter of Credit)
I am Direct Provider's Mandate of BG & SBLC Lease 100% protected. Sīkāk...
Kā izveidot mājokļa metāla durvis, lai tās atbilstu pēc Fen Šui?
Nopirku augstas kvalitātes metāla durvis M-Lux. Laba cenas un kvalitātes attiecība!

https://m-lux.lv Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top