Pirmdiena,
18.februāris 2019
Vārda dienas: Kintija, Kora, Федосей, Агафья Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV RU
Bizness

Mikrouzņēmuma darbinieka maksimālajam atalgojumam jābūt 900 eiro mēnesī

19.04.2017
Ekonomikas ministrija (EM) starpinstūciju saskaņošanai nodevusi grozījumus Mikrouzņēmumu nodokļa likumā, paredzot noteikt mikrouzņēmuma maksimālo apgrozījumu 50 000 eiro un viena darbinieka maksimālo atalgojumu 900 eiro mēnesī.

Patlaban mikrouzņēmuma maksimālais apgrozījums noteikts 100 000 eiro apmērā, bet viena darbinieka maksimālais atalgojums - 720 eiro mēnesī.

Ar izmaiņām likumā EM rosina saglabāt vienkāršotu maksāšanas principu un vienotu mikrouzņēmumu nodokļa (MUN) likmi 15% apmēra no apgrozījuma, jo tas būtiski atvieglo administratīvo slogu uzņēmējdarbības uzsācējiem un uzņēmumiem ar mazu ikgadēju apgrozījumu.

Papildus tam, tiek pilnveidotas nodokļa deklarēšanas un maksāšanas iespējas, paredzot kā izvēles iespēja tiem uzņēmumiem, kuri izmanto tikai bezskaidras naudas norēķinus, nodokļa automātiska uzskaite un apmaksa pēc Valsts ieņēmumu dienesta nodokļa rēķina vai nodokļa iekasēšana no kopējā konta nodokļu vajadzībām, atsakoties no deklarācijām vispār.

EM iesaka noteikt turpmākajam MUN maksāšanas režīmam noteikt pieļaujamo apgrozījumu, kas būtu vienāds ar pievienotās vērtības nodokļa reģistrācijas slieksni, kas patlaban ir 50 000 eiro gadā.

Patlaban no MUN maksātāja valsts budžetā iemaksātā nodokļa 80% tiek novirzīti valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu kontā. Lai risinātu jautājumu par darbinieku sociālo garantiju problēmas, EM rosina novirzīt valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu kontā vismaz 95% no MUN maksājumiem. Turklāt darbiniekam ir jādod tiesības brīvprātīgi pievienoties valsts sociālajai apdrošināšanai. Šo informāciju jāietver darba līgumā.

EM iesaka saglabāt ierobežojumus, kuros gadījumos uzņēmumam zūd tiesības izmantot īpašo maksāšanas kārtību, kā arī, kas nepieļautu nodokļu optimizāciju, tajā skaitā iedzīvotāju ienākuma nodokļa atlaides ierobežojumus, personāla noma ierobežojumus, maksimālo darbinieku skaitu, maksimālo darba algu.

Likuma grozījumos piedāvāts palielināt maksimālo darba algu uz 900 eiro mēnesī vienam darbiniekam, kas būtu samērīgi ar vidējo darba algu valstī un tās gaidāmo pieaugumu. Vienlaicīgi, nepieciešami papildu ierobežojumi, ka mikrouzņēmumā gūto ienākumu attiecina uz darbinieka gada ienākumiem, kas atbilstu gada vidējai darba algai valstī. Ienākumiem virs gada vidējās darba algas valstī būtu nosakāms līdzvērtīgs nodokļu slogs ar vispārējā režīmā strādājošiem darbiniekiem.

"Nav efektīvi ierobežot darbiniekiem iespējas strādāt vairākos mikrouzņēmumos vai noteikt darba devējam pienākumu sākt piemērot nodokļus darbiniekam vispārējā kārtībā, ja tas piemēram strādā trešajā mikrouzņēmumā. Darba devējs var nezināt, kādos vēl uzņēmumos darbinieki strādā, vai darba ņēmējs var negribēt, ka darba devējs to zina. Šādu ierobežojumu būtu apgrūtinoši izkontrolēt, tas sarežģītu MUN maksāšanu un deklarēšanu, kā arī tas ierobežotu darbinieku rīcību brīvajā darba tirgū. Tādēļ, kā iespējamais risinājumu ir aplikt ar nodokļiem vispārējā kārtībā taksācijas gada ienākumu tiem darbiniekiem, kuru kopējie ienākumi no mikrouzņēmumiem pārsniedz 10 800 eiro taksācijas gadā," atzīst EM.

Papildu nodokļu slogs novērstu optimizācijas iespējas, bet tas neierobežotu darbiniekus strādāt vairākos mikrouzņēmumos, piemēram, veikt neregulārus darbus, sezonas darbus utt. par samērīgu samaksu.

EM arī norāda, ka MUN režīmu turpmāk varēs izmantot ne tikai esošie šī nodokļa maksātāji, bet arī saimnieciskās darbības veicēji, kuri atbildīs noteiktajiem principiem. Kopā to varētu izmantot ap 27 000 esoši MUN maksātāji, kuros nodarbināti ap 68 000 darbinieku. Ministrijā prognozē, ka, pieaugot ekonomiskajām aktivitātēm, pieaugs arī budžeta ieņēmumi. Turklāt, mainot valsts budžetā iemaksātā MUN ieņēmumu sadalījumu, palielināsies valsts speciālā budžeta ieņēmumi.

Iecerēts, ka likuma grozījumi stāsies spēkā 2018.gada 1.janvārī.
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Nedēļas skaitlis
Pagājuši 5 gadi kopš latus mūsu makos un bankas kontos ir nomainījuši eiro.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Daugavpilī aizvadīts tautas deju festivāls LATVJU BĒRNI DANCI VEDA


We are direct providers of Fresh Cut BG, SBLC and MTN which are specifically for lease/sales, our bank instrument can be engage in PPP Trading, Discounting, signature project(s) such as Aviation, Agriculture, Petroleum, Telecommunication, construction of Dams, Bridges, Real Estate and all kind of projects. We do not have any broker chain in our offer or get involved in chauffeur driven offers.

We deliver with time and precision as sethforth in the agreement. Our terms and Conditions are reasonable, below is our instrument description.

The procedure is very simple; the instrument will be reserved on euro clear to be verified by your bank, after verification an arrangement will be made for necessary bank documents and stock testing expenses, the cost of the Bank Guarantee/Standby Letter of Credit will be paid after the delivery of the MT760,

Description OF INSTRUMENTS:

1. Instrument: Bank Guarantee (BG/SBLC)
2. Total Face Value: Eur/USD 5M MIN and Eur/USD 10B MAX (Ten Billion EURO/USD).
3. Issuing Bank: HSBC Bank London, Barclay's bank London,Credit Suisse and Deutsche Bank Frankfurt.
4. Age: One Year, One Month
5. Purchasing Price: 32% of face value plus 2% commission fees Leasing Price: 4% of Face Value plus 1% commission fees.
6. Delivery: Bank to Bank swift.
7. Payment: MT-103 or MT760
8. Hard Copy: Bonded Courier within 7 banking days.

We are ready to close leasing/Buying with any interested client in few banking days, if interested do not hesitate to contact me

Name : PAUL DAVID
Email: pauldavid20001@gmail.com
Skype: P_david123@outlook.com
whatsapp:+447921551354 Sīkāk...
Elksniņš aptur atkritumu dedzināšanas rūpnīcas projektu
kauns Elksniņ par śādu lēmumu, kur nobalsojāt par...indět gribat savus iedzīvotājus? Sīkāk...
Daugavpils mēra amatā ievēlēts Andrejs Elksniņš
Nu lai Dievins dot Elksninam savest kartiba pilseta bardaku! Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top