Ceturtdiena,
19.Septembris 2019
Vārda dienas: Muntis, Verners, Михаил, Кирилл, Зиновий, Архип Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV RU
Bizness

IV Starptautiskajā Austumbaltijas forumā tika pārrunātas Daugavpils ekonomiskās attīstības perspektīvas

06.06.2016
Daugavpilī notika IV Starptautiskais Austumbaltijas biznesa forums. Vairāk nekā 300 dalībnieki no 15 pasaules valstīm pulcējās Latviešu kultūras centra zālē, lai uzzinātu par uzņēmējdarbības perspektīvām Daugavpilī un reģionā, it īpaši Latgales speciālās ekonomiskās zonas izveidošanu.

Tradicionālo uzrunu vietā ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas parlamentārais sekretārs Jānis Eglītis, pilsētas mērs Jānis Lāčplēsis un Daugavpils Universitātes rektors Arvīds Barševskis uzreiz sniedza atbildes uz konkrētiem jautājumiem.
 
Šodien Latgalē ir 2,5 reizes mazāk uzņēmumu nekā vidēji Latvijā. Vai Latgales speciālā ekonomiskā zona mainīs šo situāciju? Ministrs uzskata, ka līdz ar plānotajiem ieguldījumiem infrastruktūras attīstībā reģionā parādīsies arī jaunas darbavietas. Pilsētas mērs Jānis Lāčplēsis pastāstīja, ka šobrīd Daugavpilī darbojas vairāk nekā 4 tūkstoši firmu, vairums no kurām ir ražošanas uzņēmumi. Ir ieplānota arī jaunu rūpnīcu būvniecība. Sankcijas pret Krieviju, protams, neuzlaboja ekonomisko situāciju, taču bizness mēģina atrisināt radušās problēmas un attīstīties, neskatoties ne uz ko. Nodokļu atvieglojumi, kas tiks ieviesti pēc Latgales pašvaldību priekšlikuma, nebūs pieejami tikai kādā ierobežotā teritorijā. Tos varēs izmantot jau esošie uzņēmumi, ja būs gatavi paplašināt savu ražošanu.
 
To, ka šis plāns ir reāls, apstiprināja uzņēmuma „AXON CABLE” vadītāji. Pirms 15 gadiem franču investori atvēra Daugavpilī cehu, kurā bija nodarbināti 20 cilvēki.
 
Tagad darbojas trīs cehi, kuros tiek ražoti kabeļi velosipēdiem, automašīnām, aviācijas rūpniecībai. Šodien šeit jau ir vairāk nekā 400 darbinieki. Ja būs spēkā samazinātā likme peļņai, kas tiek ieguldīta ražošanā, kompānija uzreiz ir gatava pārcelt uz Daugavpili  kabeļu ražošanu kosmosa nozarei un radīt jaunas darbavietas.
 
Kamēr vieni uzņēmēji apmeklēja viņus interesējošos uzņēmumus, citi piedalījās kontaktu biržas darbā, tas ir, meklēja potenciālos sadarbības partnerus.
 
Uzņēmēji izklāstīja savus priekšlikumus par izmaiņām nodokļu sistēmā ekonomikas ministram. Ministrs uzskata, ka  priekšlikumi ir lietderīgi un noteikti tiks ņemti vērā.
 

Daugavpilszinas.lv
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Nedēļas skaitlis
Pagājuši 5 gadi kopš latus mūsu makos un bankas kontos ir nomainījuši eiro.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Jaunietis Daugavpilī no piedūmota dzīvokļa izglāba bērnu

Kredits Piedavat aizdevumus starp ipaši no 2000€ lidz 500.000€ .
Es esmu cilveks ar labu moralo raksturu, kas palidz cilvekiem, kam nepieciešama naudas visas pasaules valstis, jo no maniem finanšu aizdevumi. Tatad, ja jums ir nepieciešams kredits, lai iegadatos Automašinu, Motociklu ...vai atjaunot jusu dzive , jus meklejat aizdevumu vai nu atjaunot savu darbibu vai nu istenot projektu, vai nu jus nopirkt dzivokli, es esmu persona, kas sniedz aizdevumus sakot no 2.000€ lidz 500.000€ jums var atmaksat vairak neka 1 lidz 15 gadiem uz visam personam, kuras var izpildit nosacijumus. Mans procentu likme ir 3% gada. Sazinieties ar mani, ja jus interese . E-pasts : veronica.dina2@gmail.com
Sīkāk...
Valdība vienojas par pakāpenisku pāreju uz mācībām latviešu valodā
Sveiki, vai jūs steidzami meklējat aizdevumu, lai atrisinātu savas finansiālās problēmas? E-pasts markwilliamstrustfirm@gmail.com Sīkāk...
Jautājumi – atbildes: raidījuma dalībnieks A.Elksniņš
Turies,Elksnin,lai tev ir stipra veeliba un esi godigs pret iedzivotajiem! Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top