Pirmdiena,
21.Oktobris 2019
Vārda dienas: Severīns, Urzula, Таисия, Трифон, Пелагея Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV RU
AKTUĀLI

A.Elksniņš: Beigsim pārvērst pilsētu kaujas laukā

18.07.2019
Pēdējo nedēļu laikā Daugavpils un visas Latvijas sabiedrības uzmanība ir pievērsta pārkārtojumiem Daugavpils domes administrācijā un pilsētas pašvaldības uzņēmumos.

Jau uzreiz pēc 2017. gada vēlēšanām bija skaidrs, ka pašvaldības darbs nebūs viegls. Domē iekļuva trīs partijas. Neviena no tām neieguva absolūtu pilsētas iedzīvotāju vairākuma atbalstu, kas kļuva par iemeslu savstarpējai konkurencei par varu un burtiski pēc diviem mēnešiem izraisīja politisko apvērsumu.

Šodien, kad esmu atbildīgs par pilsētu un tajā notiekošo, esmu pārliecināts, ka politiskā deķa vilkšana katram uz savu pusi un cīņa par varu ļoti negatīvi ietekmē situāciju pilsētā.

Šobrīd Daugavpilij ir divas iespējas: izveidot konstruktīvu komandu vai pirmstermiņa vēlēšanas. Pienācis laiks izbeigt “apvērsumu” tradīciju Daugavpilī. Šī pastāvīgā pilsētas vadītāju maiņas tendence ne tikai paralizē pašvaldības darbu, bet arī ļoti negatīvi ietekmē pilsētas tēlu un daugavpiliešu uzticību vietējai varai.

Esmu pārliecināts, ka pašreizējā situācijā pirmstermiņa vēlēšanas man un manai komandai būtu visizdevīgākais variants, tomēr neesmu radis vadīties pēc personīgās izdevības un, domājot pirmām kārtām par pilsētu, uzskatu, ka gatavošanās pirmstermiņa vēlēšanām pusotru gadu pirms kārtējām pašvaldību vēlēšanām paralizētu pilsētu, kas jau ir pietiekami cietusi no sliktas pārvaldības politiķu personīgo ambīciju dēļ.

Turklāt pirmstermiņa vēlēšanu gadījumā jaunais domes sasaukums strādās vien gadu, un pēc tam pilsētā atkal sāksies priekšvēlēšanu kampaņa. Pat šābrīža situācijā, kad ir grūti savstarpēji komunicēt un vienoties par lēmumiem, uzskatu, ka atsevišķiem pašreizējā sasaukuma deputātiem jābeidz sabotēt pašvaldības darbs un jāsāk strādāt, lai kaut ko radītu, nevis sagrautu.

Šajā sakarā esmu pieņēmis lēmumu izsludināt vicemēru pārvēlēšanu, kas plānota nākamajā Daugavpils domes sēdē 24. un 25. jūlijā.

Es un mana komanda esam gatavi atbalstīt jebkuru kandidatūru neatkarīgi no tās politiskās piederības, bet kura vēlas strādāt un īstenot pilsētas attīstības plānu. Runa nav par kaut kādas koalīcijas izveidi. Runa ir par strādātspējīgas komandas izveidi, kuras galvenā prioritāte ir pilsētas attīstība un tās iedzīvotāju labklājība, nevis politiskās ambīcijas.

Nav pieļaujams pārvērst pilsētu politiskajā kaujas laukā, kur paliek vien izdegusi zeme! Nesamierināšos ar kuluāru spēlītēm, intrigām un manipulācijām. Jebkādiem mēģinājumiem traucēt darbu un spēlēt politiskās spēles sekos atlaišana.

Atgādināšu, ka katra partija vēlēšanās deva Daugavpils iedzīvotajiem cerību, katrs politiskais spēks saņēma savu vēlētāju atbalstu. Līdz nākamajām vēlēšanām paliek arvien mazāk laika. Kā Daugavpils mērs uzstāju uz to, ka politiķiem ir laiks sākt atbildēt par saviem vārdiem un pilsētas iedzīvotājiem dotajiem solījumiem! Tā ir mana principiālā nostāja. Deputātiem, kuri tam piekrīt, piedāvāju sākt strādāt.


Ar patiesu cieņu,
Daugavpils mērs Andrejs Elksniņš


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Nedēļas skaitlis
Pagājuši 5 gadi kopš latus mūsu makos un bankas kontos ir nomainījuši eiro.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Durvju ražotāju un piegādātāju nozarē valda liela konkurence
Vēlos piebilst, ka vērts arī izskatīt https://www.m-lux.lv druvju piedāvājumu. Atsaucīgi darbinieki un drošība privātmājām, jau divus gadus uzticīgi kalpo. Arī laba sitlumspēja. Cenas ir dažādas. Sīkāk...
Kā izveidot mājokļa metāla durvis, lai tās atbilstu pēc Fen Šui?
Sekojot šiem ieteikumiem savai privātmāhjai arī pirkām šis durvis. Laba kvalitāte. Liela izvēle ko pirkt https://www.m-lux.lv/ Sīkāk...
Kā izveidot mājokļa metāla durvis, lai tās atbilstu pēc Fen Šui?
Piekrītu par https://www.m-lux.lv/ Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top