Piektdiena,
22.marts 2019
Vārda dienas: Dziedra, Tamāra, Николай, Леонтий, Илья, Тарас Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV RU
AKTUĀLI

Daugavpils ekonomika 2018.gadā

13.03.2019
Daugavpils pilsētas domes Attīstības departaments ir apkopojis datus par pilsētas ekonomisko attīstību 2018.gadā rūpniecībā, būvniecība un dzelzceļa transportā.  

RŪPNIECĪBA

Lielāko pilsētas rūpniecības uzņēmumu  gada apgrozījums sastādīja 247,91 miljoni eiro, kas ir par 12,2 % vairāk nekā 2017.gadā. Vislielāko pieaugumu parādīja metālapstrāde – 15%,  dzelzsbetona izstrādājumu ražošana – 27,7 %, kabeļu un to savienojumu ražošana – 17,6 %. Pēdējā gadā neviena ražošanas nozare nav paradījusi kritumu.  Strādājošo skaits ražošanā ir nedaudz samazinājies, kas ir saistīts ar jaunu tehnoloģiju ieviešanu. Pašreiz ražošanā strādā 5067 cilvēki.

Uzņēmumi , kas gada laikā parādīja lielāko apgrozījuma pieaugumu : SIA “Axon Cable”, SIA “Zieglera mašīnbūve” , SIA “Centennial Industries”. Šajos uzņēmumos palielinājās arī strādājošo skaits.

BŪVNIECĪBA

Gada laikā lielāko  būvmontāžas darbu apjoms sastādīja 37,49 miljonus eiro, kas ir par 17,8 % vairāk nekā iepriekšējā gadā. Lielā mērā  tas ir sasniegts pateicoties pilsētas domes projektiem, kurus līdzfinansē ES. Būvniecībā strādāja 1358 cilvēki.

Lielāko pieaugumu 2018.gada parādīja SIA “Apola D”, SIA “Borg”, SIA “Binders”. 

DZELZCEĻŠ

2018.gadā vagonu apgrozījums sastādīja 1.80 miljonus, tas pieaug jau 2 pēdējos gadus. Diemžēl samazinās Daugavpilī izkrauto un sevišķi iekrauto vagonus skaits. Spriest par pārējiem dzelzceļa darbības rezultātiem ir grūti: visi dati ir centralizēti un atsevišķi dati par Daugavpils iecirkni netiek publicēti.

BEZDARBS

Bezdarba līmenis Daugavpilī  ir 6,9%, reģistrēti 3442 bezdarbnieki. Bezdarbs samazinās visās bezdarbnieku grupās , sevišķi jaunatnes bezdarbs.

Daugavpilszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Pagājuši 5 gadi kopš latus mūsu makos un bankas kontos ir nomainījuši eiro.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Daugavpilī ietves tiks kaisītas ar granīta šķembām
Būtu puse bēdas, ja tā būtu tikai sāls. Bet šķiet, ka nenosakāma ķīmiska sastāva draņķis, kurš paliek zaļajā zonā, uz apstādījumiem, nokļūst ūdeņos un iztvaiko svaigajā pavasara gaisā, kuru jāelpo. Sīkāk...
Daugavpils domi apmeklēja Turcijas vēstniece
Nav ko bazt garo degunu siem Turkiem lv. Sīkāk...
Elksniņš aptur atkritumu dedzināšanas rūpnīcas projektu
kauns Elksniņ par śādu lēmumu, kur nobalsojāt par...indět gribat savus iedzīvotājus? Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top